Gdzie jest ta praca ...?

Zaczęty przez marta10199, 18 Paź 2011, 13:02:10

« poprzedni - następny »

marta10199

Witam.
Chciała bym poruszyć temat PRACA - dla młodych ludzi. Suwałki miasto wciąż rozwijające się nie ma miejsc pracy dla młodych ludzi...pytanie dlaczego? każdy pracodawca wymaga doświadczenia... proszę mi odpowiedzieć na pytanie ... gdzie młoda osoba po technikum lub po liceum ma zdobyć te doświadczenie siedząc 3-4 lata w klasie za szkolną ławką? każdy wymaga od nas bóg wie czego...a my jesteśmy tylko ludźmi a nie urodzonymi robotami z zakodowanym doświadczeniem. Proszę nam dać szansę się wykazać i zdobyć te doświadczenie, poczuć co to jest praca, a przestańcie nas traktować jak umysłowo chorych ludzi... :/
Marta

rumak

marta, załóż własną firmę i zatrudniaj ludzi bez doświadczenia. Powodzenia.

AS

tak to jest swieta prawda marto mam taki sam problem siedze bez pracy juz drugi rok...;/ jdynie gdzie pracowalam to jako niania jesli mozna nazwac to praca... nawet w glupim kebabie zadaja doswiadczenia...;/ agdzies przeciesz trzeba je zdobyc!

El

Bo jesteście nieroby i nieudaczniki, taka prawda. Jakieś kursy porobione macie? Uprawnienia? Jakiś fach w ręku? Domyślam się że nie, więc czego beczycie. Będąc w liceum w weekendy dorabiałem na budowie, zarobiłem na prawko C+E, od razu po skończeniu liceum znalazłem fuche jako kierowca, bez żadnych problemów. Kilka koleżanek porobiło darmowe kursy księgowości czy czegośtam podobnego, po liceum załapały się na staż, żeby zdobić troche doświadczenia i teraz pracują sobie w firmach.

No ale dzisiejsza młodzież to betony, które uwazają, że mając magistra, albo nawet zwykłą maturę, praca im się NALEŻY, bo przecież tyle lat uczyli się jakiś nikomu niepotrzebnych pierdół. Założę się, że nie raz śmialiście się ze znajomych, którzy zamiast tak jak wy do liceum, szli do zawodówek. Założę się też, że teraz to oni śmieją się z was i z waszej nieudolności. Najlepiej idźcie teraz jeszcze na dzienne studia, posiedźcie jeszcze 5 lat za szkolną ławeczką, żyjąc na garnuszku rodziców i znowu narzekajcie, jak to zas**ni kapitaliści nie chcą was zatrudnić z waszymi \"wysokimi\" kwalifikacjami.
El

janko

Do EL .... ty chlopie nie rozumiesz podstaw funkcjonowania gospodarki jakby tak wszyscy byliby kierowcami albo budowlancami po zawodowkach tokto by ci ta prace organizowal chlopie chlopie .... to jest bolaczka suwalszczyzny mnie w wielkiej brytanii nikt nie pytal o zadne doswiadczenie tam szkola czlowieka blyskawicznie do kazdej roboty z reszta i w polsce bardziej na zachod nie pytaja tak o doswiadczenie jak tutaj u nas taki wystraszony biznesik bo taki pracodawca tez powinien umiec ocenic na podstawie inteligencji czy dany czlowiek sobie poradzi z problemem danego stanowiska .... Sluchaj ja mam dyplom uczelni i umiem legalnie z opodatkowaniem zarobic pieniadze w domu co dla ciebie jest nie do pomyslenia i pamietaj to ludzie wyksztalceni sa szansa zeby Polska wyszla na swiat miala co exportowac i z kim handlowac na calym swiecie a twoja jazda ciezarowka nic nie wnosi .... co do szkol to problem polega na tym ze jest slaba jakosc ksztalcenia i malo praktyk a problem suwalszczyzny czyli bojazliwosc pracodawcow musicie wy mlodzi rozwiazac startujac od stazow absolwenckich

El

Janeczku, jakie wykształcenie, teraz te wasze studia znaczą tyle co kiedyś matura. I widać jak ta Polska wyjdzie na świat, jak już nasze wykształcona młodzież nawet roboty nie umie sobie znaleść
El

piotr

bo w takich suwalkach jest tylko robota : murarz ,tynkarz ,kierowca , piekarz , sprzedawca, przedstawiciel handlowy wiec chlopie sam pomysl czy to rozwojowe ?? nic w tym kraju powazniejszego sie nie produkuje ani elektroniki , ani mechaniki tylko skladamy ... co do studiow do matury to owszem olecko i te prywatne na pewno mozna porownac
piotrek

antek

mam prace ,dobrą, jak na suwałki, ale jestem za młodyni - trzeba zmian w tym kraju, już tylko krótki czas dzieli nas od rewolucji, stop wyzyskowi i nabijaniu kieszeni bankierom i pseudo dobroczyńcom pracodawcom , ludzie budzcie sie ...

karol

Ludzie troche myla pojecia nawet ci protestujacy choc zauwazylem poprawe bo co winna jest giełda akcji ?? tutaj winni sa politycy , agencje ratingowe i potezne instytucje finansowe = Politycy bo zadluzaja kraje zeby spelniac oczekiwania wyborcow socjalne kraje itp choc i sporo pieniedzy idzie w bloto, agencje bo  kiedys wystawialy smieciowym papierom ocene super bezpieczna a teraz tna z kolei jakby mialo to na celu pograzyc w dno swiat aby inni mogli od nowa sie wzbogacac na przejeciach itd , finansiera powiazana jest z tym wszystkim lacznie z tymi smieciowymi papierami no i bezmyslne kredyty i zycie na kredyt
karol

Agataaa

Wydaje mi się, że najważniejsze jest wykształcenie. Jeżeli ktoś poszedł na zarządzanie i marketing (gdzie wykształconą kadrę marketingowców mamy na kilka lat do przodu) to nie ma czemu się dziwić. Może warto skończyć jakieś ambitniejsze studia, może techniczne? Przecież ZAWSZE jest zapotrzebowanie na inżynierów. Ja skończyłam geodezję i pracuję w zawodzie, w Suwałkach i nie miałam problemu ze znalezieniem pracy. Elo.

majkel

@Agataaa
W IT nie ma pracy w Suwałkach na godziwych warunkach. Skończysz najlepszą uczelnie inf w polsce MIM UW, zrobisz kilka certyfikatów i nic z tego nie masz, w Suwałkach rzecz jasna. Więc z tymi super warunkami dla inżynierów bym nie przesadzał...

charles

Agataaaa rolnictwo, ogrodnictwo też bida jestem inż. i w tych dziedzinach na suwalszczyźnie pracy brak :( region rolniczy a zapotrzebowanie na pracowników bliskie 0

Aga

majkel

@charles
Akurat to jest oczywiste.

AS

co janza??? to oboz pracy!! szef to ch...uj

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Jaki mamy rok?:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć