gdzie i jaką instalacje LPG zamontować

Zaczęty przez charles, 05 Paź 2011, 14:31:57

« poprzedni - następny »

charles

Witam. Wiem że temat już był ale postanowiłem go trochę odświeżyć. Nabyłem auto z grupy VW z silnikiem benzynowym 1,8 92 kW 125 km, chciałbym zamontować do niego instalacje gazową i mam do Was forumowicze pytanie gdzie mogę to zrobić najlepiej i jaką instalacje polecacie? Z tego co sam się orientowałem najlepsza będzie sekwencja (chyba jestem laikiem jeśli o to chodzi :-) ), ale jeśli sekwencja to która STAG 200 czy STAG 300+ różnica w cenie to około 300-400 zł. jeśli ktoś ma doświadczenie z tym silnikiem to proszę o poradę a może jakaś inna instalacja? pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

pancerny roman

Zaraz odezwie się tłum suwalskich speców od lpg, namieszają Ci w głowie, i tyle. Z takimi pytaniami to idź lepiej na jakieś forum o LPG, a nie na te, gdzie piszą w większości dzieci w wieku gimnazjalnym.

A co warsztatu- skończyły się już czasy, że instalacje zakładali Mietki z garaży, teraz każdy warsztat robi to na w miare rónym poziomie, patrz po prostu gdzie najtaniej.

PS. Sekwencja to jedyna opcja, czasy średniowiecza już sie skończyły  ;)

ZenekBębenek

Do Twojego auta najlepsze będzie: Stag 300+, reduktor Zavoli Zeta N i wtryskiwacze HANA. Przed założeniem poczytaj sobie dokładnie forum http://lpg-forum.pl. Tam dowiesz się o wszystkim i znajdziesz kontakt do dobrego fachmana, który założy Ci instalację.
Powodzenia

aan34

jak chcesz rady jedź na Łanową tam poradzą i jak zachcesz to założą.Ja nie narzekam

emolinek

Najlepsza instalacja lpg- najlepiej to w Augustowie u Kopiczko. Nie ma problemu przy serwisie.

ZenekBębenek

Łanowej absolutnie nie polecam a Kopiczko, owszem ale tylko instalacja II generacji a sekwencji bym u niego nie zakładał ale chyba nie tędy droga. Poczytaj na spokojnie lpg-forum.pl. Tam wszystkiego się dowiesz.

ja

Nie montuj gazu bo cena moze wzrosnac nawet do 3,60 zl wiec lepiej Topie wyjdzie jezdzic na benzynie. Benzyna drozsza ale samochod mniej jej spali wiec wyjdzie na to samo a benzyna zdrowiej dla silnika. pozdro

ZenekBębenek

Jeżeli gaz będzie nawet po 3,60 zł to benzyna będzie wtedy kosztowała ponad 6 zł  :P

Maniac

ZenekBębenek do auta z 1995r chcesz wstawiać stag 300+ i wtryski hana 2000 może niech idzie na całość i wstawi keihiny??? taki zestaw owszem do aut po 2000r, a to auto tego najzwyczajniej w świecie nie wykorzysta, stag 4  i wtryski REG w zupełności wystarczą i to jest zestaw jeszcze z zapasem. Więc bez przesady nie wszystkoo czym gdzieś tam w necie przeczytasz jest od razu do wszystkich aut trzeba tak dobierać podzespoły by nie były za słabe alei bez przesady za dobre, chodzi tu min. o względy ekonomiczne. Natomiast twój zestaw owszem można wstawić by poszpanować i pochwalić się że mam hany.

Maniac

A tu link, który z pewnościąpomożew decyzji.
http://www.ac.com.pl/pl/doc/311/jaki-sterownik-wybrac

Zapraszam do siebie na ul Sportową 14a kom 530-666-603

ZenekBębenek

Maniac nie jestem wróżką i nie widzę nigdzie, że auto jest z 1995 r poza tym autor nie pyta o najtańszy zestaw. Jeżeli ma być tanio to pewnie Stag4 i Regi wystarczą ale nie zgodzę się z Tobą, że założenie hany to jakiś szpan. Tak się składa, że miałem Regi a teraz mam Hany i widzę różnicę oczywiście na korzyść tych drugich. Ja założyłbym więc Stag4 i Hany. Poza tym liczy się też fachowy montaż i oczywiście strojenie ale nie w warsztacie a z laptopem na drodze. Jeżeli zapraszasz do siebie to powiedz jak stroisz instalację i czy demontujesz kolektor do nawiercenia?

Emka30

Teraz to jest jakiś boom na te instalacje LPG, a tymczasem rząd szykuje podwyżki cen autogazu. Oznacza to, że zwrot kosztów instalacji bardzo się wydłuży. Więc czy warto?

charles

dziękuje za pomoc i wypowiedzi :) instalacja wstawiona :) samochodzik chodzi dobrze. Emka uwierz mi że się opłaca, jak sporo jeździsz oczywiście. Miałem wcześniej \"ekonomicznego\" tdi i na LPG i tak będzie taniej :) pozdrawiam

karolek

błagam tylko nie na łanową do tych partaczy !!!!!!

XXX

sportową 14a odradzam, kolega maniak nie zawsze jest taki świetny a mówić to można dużo...zapchać nadmiar z listwy paliwowej też można...nieprawdaż kolego\"maniak\"?:P
Tomek

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Podaj wynik działania: 2.x.2:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć