Psie kupy

Zaczęty przez Gwiazdeczka_, 25 Lut 2011, 11:45:44

« poprzedni - następny »

Gwiazdeczka_

ale nie stawiajcie wszystkich włascicieli psów pod jedna kreska jest wielu co nie sprzataja po psie bo nikt nie sprzata, ja jestem wlascicielka psiaka i to odpowiedzialna wlascicielka sprzatam po swoim  pupilu za kazdym razem odkad go posiadam, i co zabawne jest wielkie zdziwienie wsrod ludzi jak zbieram kupe psa, slysze komentarze ze zadko ktos sprzata po swoim psie i ze to dobrze ze sprzatam a co smieszniejsze wielu komentujacymi sa wlasciciele psow ktorzy nawet nie pomysla by wziasc ze soba torebke i posprzatac a potem tylko narzekania ze wszedzie kupy jak snieg zginie, sama jestem swiadkiem jak starzsze nasze spoleczenstwo wychodzi z pieskami , piesek robi swoje oczywiscie nikt po nim nie sprzatnie a potem taki starszy czlowiek pierwszy sie skarzy ze nasze chodniki i trawniki sa cale w kupach a sam juz nie sprztanie. Dlatego jak juz pisalam sa rozni wlasciciele psow a to czy ktos sprzta czy nie to swiadczy o czlowieku ktory uwarza ze jego to nie dotyczy
Gwiazdeczka_

Pekinol

Ja wyprowadzam pod  las i tam sobie robi. przy ulicy szpitalnej ale gdzieś obok mieszka dobry społeczniak i wydzwaniał na straż miejska kilkakrotnie i mnie straż odwiedziła.

Jak to czytasz społęczniaku wiedz że zawsze sie wyda kto jest kapusiem i jak ja zacznę wydzwaniać to pakiet 1000 minut szybko mi się skończy a domofon będziesz miał gorący. :]

mary

Fajnie by bylo, gdy byly chociaz odpowiednie kosze do wyrzucania tych kupek... bo przeciez do kosza na smieci nie wolno, tez grozi za to mandat... jak dla mnie parodia. Za niesprzatanie - mandat, za sprzatniecie i wyrzucenie do kosza - mandat. W koncu jak ma byc? I wytlumaczcie mi po co jest ten smieszny podatek, ktory sie placi za posiadanie psa? Albo nie sprzatamy, albo nie placimy... Poza tym, skoro jestem proszona o sprzatanie po swoim piesku, to ja tez o cos poprosze... tych wszystkich pan i panow, ktorym za daleko od stolu do kosza, niech zbiora sie i rusza swoje 4 litery do kuchni, zamiast resztki z obiadu wywalac przez okno. Jak stopnialy sniegi u siebie na osiedlu zauwazylam znacznie wiecej padliny z obiadu (i nie tylko) niz psich kupek... Skoro Panstwo wolicie hodowac szczury...
mary

Pekinol

Niech za podatki postawia kosze a nie będę brał  ciepłą miękką kupę i paradował do kosza przez osiedle.

Kase biorą to chyba leją dla straży paliwo za ta żeby nawiedzali ludzi.

będą śmietniki będzie i kupa w śmietniku  :)

Janek

ja to uwazam ze powinno wogole sie zabronic w takich blokowiskach wyprowadzenia psow na trawnikach osiedlowych swoja droga ci milosnicy psow powinni udostepniac toalete swoja w domu dla psow i sprawa rozwiazana moze z czasem zaczna w blokach robic specjalne toalety dla zwierzat

mlodyJa

Kolego \"Pekinol\", lepiej uważaj na to co piszesz i robisz. Twój pierwszy post już stanowi dowód na przyszłość. Nękanie czy stosowanie gróźb może mieć swoje dotkliwe konsekwencje. Jeśli osoba nazwana przez ciebie \"kapusiem\" to czyta, to w przyszłości również może opisać tutaj, na forum, swoje problemy w związku z działaniem anty-społeczniaka twojego pokroju. Myśl, bo to nie boli i niewiele kosztuje.

Sam temat jest w gruncie rzeczy bardzo przyziemny. Masz psa, sprzątaj po nim i spraw by nie był uciążliwy dla innych - w przeciwnym wypadku musisz spodziewać się negatywnych reakcji. Chcesz mieć psa, ale nie masz warunków (np. mieszkasz w bloku itd.)? Znajdź sobie inne zwierzątko.

aaa

Ja nie po to podatek place za psa aby kupe po nim sprzatac :)
fdsdf

Ell

Podatek za psa nie idzie na sprzątanie kup!
Prosta sprawa:mam w domu pedłno reklamówek,biorę dwie w kieszeń,w jedną zgarniam kupe,wrzucam do drugiej.Kontenery na śmieci są co kilka metrów-tam wyrzucam!!!
WOLNO WYRZUCAC KUPY DO KONTENEROW!!!
Co za głupie wymówki,ja nie mogę!BRUDASY nie sprzątają po swoich psach,to im szufelki kup,to specjalne kosze stawiaj,to sracze dla psow rób!

Pekinol

Młodyja a czy ja kogoś straszę? bym dzwonił tak jak on straż/policje i opowiadał głupoty że się zajmuje tym czy tym i by zobaczył jak to jest.

Nigdy bym tego obywatela nie nastraszał sprawa w sądzie na 100% :lol:

Betonowy Janusz

Mi tam psie kupy nie przeszkadzają, bo sam czasami sram na trawnik albo do piaskownicy.

kasia

Ell - niestety nie jest to pewne. mnie panowie wywożący kontenery powiedzieli, że psich kup nie wolno wyrzucać do normalnych śmietników.
wiem, że na kaczym dołku są odpowiednie kosze, ale przecież nikt z centrum nie będzie tam chodził... żal po prostu co się dzieje.
oczywiście zaraz ludzie zaczną znów wypisywać, że właściciele psów to idioci i żeby psy załatwiały się w mieszkaniu (czyt. post janka)
a przepraszam wasze pety to co? potłuczone butelki, puszki? to oczywiście nie są odpadki tylko wystrój otoczenia... zamiast pierniczyć głupoty na innych pilnujcie swojego podwórka. najwięcej gadają ci, co sami nie dają lepszego przykładu.

swoją drogą widziałam ostatnio idąc do pracy człowieka załatwiającego grubsze potrzeby pod zamkniętym sklepem. jak debile leją po bramach to wszystko ok, tak?...
Kasia

Ell

Podatek na psa idzie na schroniska i tym podobne.
Ciekawe czy mieszkańcy osiedli płacą dodatkowo za psa?
Raczej nie,a i tak po ich psach,wiosną  taczkami trzeba psie odchody wywozić.Tyle widziałem w zeszłym roku.Kilka taczek wygrabionych z niewielkiego trawnika.
Jak widzę że pan prowadzi pieska na długiej smyczy i piesek sika na zjeżdżalnię dla maluchów,to krew mnie zalewa.Potem psią kupę zostawia na bialutkim śniegu na środku chodnika-szok!
DWIE REKLAMOWKI W KIESZEN-Taka prosta sprawa!Po co te spory co roku?
Może jednak tacy ludzie co zwracają na to uwagę to wcale nie są konfidenci tylko porządni obywatele jak w cywilizowanych krajach.

Ell

Do Kasi.
Do kontenerów możesz wrzucić wszystkie śmieci.Zgniłe mięso jak Ci się w domu zepsuje,zlewki z obiadu,zgniłą kapustę i kupkę w reklamówce też.Oczywiście nie do tych gdzie są segregowane odpady.Pani sprzątająca też grabi psie kupy i wrzuca do kontenera bo chyba nie zabiera do domu?Więc nie wymyślaj i sprzątaj po swoim piesku i pilnuj innych żeby robili tak samo.
Im nas więcej,tym czyściej i nikt się nie przyczepi.
Daję słowo to takie proste!

kasia

Ell - jak łatwo napisać w necie, że ktoś wymyśla. dzięki za takie \"porady\". opieram się na własnych doświadczeniach, kiedy to ludzie z osiedla widząc jak kupę wyrzucam do śmietnika drą na mnie japy, że co ja najlepszego robię, że potem pracownicy muszą się w tym babrać. gdzie leży prawda? oczywiście pośrodku.
wiem, że to nic trudnego. ale to nie ja wymyślam przepisy, które każdy inaczej respektuje. zawsze tłumaczyłam, że skoro można wyrzucić brudnego pampersa, to i psią kupę też... całkiem logiczne, ale jak widać nie dla każdego.
większość ludzi niestety ma pretensje jak nie sprzątniesz, a jak to zrobisz, to się nie podoba, gdzie wyrzucisz. taka prawda. tacy u nas są ludzie i tego się nie zmieni. ale ja miałam zwyczajnie dość po tygodniu wysłuchiwania setek bzdur ludzi wielce oświeconych.
skończyło się to tak, że kupy niosę do domu na przeznaczonym do tego sprzęcie, co jest niestety bardzo uciążliwe i średnio wygodne, o higienie nie wspomnę...
poza tym psie kupy to oczywiście zawsze wina tych ludzi, którzy mają w danym bloku psa.  nikt nie bierze pod uwagę tego, że masa psów lata luzem i załatwiają się gdzie popadnie? i nie są to psy nawet z danego osiedla. ale winić kogoś trzeba... a szuka się tych, których obwinić najłatwiej.
Kasia

Ell

Kasia nikt nie zagląda do reklamówki i nie pyta co tam wyrzucasz?
Nie słyszałem o takich przepisach,raczej babra się w tych odchodach sprzątaczka,lub ktoś kto kosi trawniki,a nie jak wyrzucisz w reklamówce do kontenera.Wiem co mówię i nie ma takich przepisów,nie wymyślaj.Tak mówią tylko ci co nie chcą sprzątać.Wyrzuca się pampersy i podpaski i piaski z kuwety dla kota też z odchodami.Można wrzucić też reklamówkę z kupą psa.
Psów luzem raczej dużo nie biega,bo jest dobre schronisko i są wyłapywane.Kiedyś może tak było,teraz nie ma ich dużo.Wszyscy widzą jak sra pies a pan odwraca głowę w drugą stronę i spokojnie odchodzi.

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Jakie miasto jest stolicą Polski?.:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć