Szukam pracy

Zaczęty przez Szukam pracy, 11 Lis 2010, 22:25:57

« poprzedni - następny »
Do dołu

Szukam pracy

Mam już dość. Mam 21 lat i normalnie już wysiadam. Czy w tym cholernym mieście jest jakakolwiek praca dla młodego człowieka. Normalnie umieralnia jakaś. Myślałem że to może ze mną coś jest nie tak ale nie tu po prostu nie ma pracy, mnóstwo moich kolegów ma tak samo, wciskają tylko jakąś akwizycję, żadnych normalnych ofert, nie oczekuję cudów, zwyczajnej roboty do której poszedł by człowiek i zapracował na siebie. Jestem młodym człowiekiem, nie mam nałogów, spokojny z wielkimi chęciami do pracy ale w tym mieście można  dosłownie oszaleć. Najlepiej to by chcieli jak najmłodszego od razu z pięcioletnim doświadczeniem za marne grosze i jeszcze po znajomościach. Paranoja jakaś. Już ja laurkę na wyborach wystawię samorządowcom za ich ciężką pracę, w Urzędzie Pracy to chyba tylko w pasjansa grają ale żeby człowiekowi pomóc to wielka łaska. Tyle z mojej strony. Jakby ktoś coś wiedział o jakiejkolwiek pracy to proszę pisać. Dziękuję za uwagę ;)
-=Szukam pracy=-

xxl

praca jest tylko co ty umiesz robić w tej umiralni

anna

Zgadzam się. Praca w Suwałkach to dosłownie jakiś żart! Może i jest jakaś tam praca, ale typu: murarz, dekarz, ewentualnie jakiś sprzedawca z 3-5 letnim doświadczeniem, akwizycja,...
Młody człowiek nie może liczyć na nic konkretnego. Nie mówię już o tym żeby zarabiać 5 tys. ale nie ma normalnej pracy nawet za marny tysiąc. A właśnie, PUP to wielkie bagno. Człowiek tylko wkur*ić tam się może. Wielka dama, która siedzi za biureczkiem zaproponuje jedną-dwie oferty i już zadowolona jest że pomogła człowiekowi. Natomiast potem okazuje się, że wymagania to min. 4 letnie doświadczenie, wyższe wykształcenie, dyspozycyjność,...
Najlepiej żeby człowiek miał np 25 lat, 10 lat doświadczenia, mógł zapier*alać po 12 godzin, 7 dni w tygodniu, znał się na wszystkim, zarabiał 800 zł i był zadowolony.
Ja skończyłam szkołę średnią, byłam 3 miesiące na stażu, a od września siedzę w domu. Kilka razy w miesiącu chodzę do PUP-u i ciągle słyszę te same oferty... Masakra.
Jeśli mogę coś poradzić to wiem że Animex (drobiarskie) szuka do pracy kogoś. A i poszukaj na portalu www.pracuj.pl.
Życzę powodzenia :)

biospec

przestańcie narzekać polaczki i weźcie się za swoją własną działalność - męczy mnie czytanie o waszej niezaradności życiowej, liczenie na to, że ktoś da wam pracę było na czasie w PRL i jeszcze pewnie żyjecie z przeświadczeniem, że dostaniecie godziwą emeryturę z ZUS. Bierz sprawy w swoje ręce, popatrz z czego inni żyją, nie licz na państwo (tzn. UP), jeśli nie możesz lokalnie to działaj gminnie, w powiecie, na Podlaskie, w całej Polsce, nawet jak nie masz swojej działalności to sieć zbliży ci klientów - rusz głową, określ swoje mocne strony co mógłbyś robić i swój cel, metody jak do niego dojść, zrób biznes plan, szkol się, rozwijaj, stażuj gdzie możesz dla doświadczenia, tylko przestańcie chrzanić, że nie ma roboty, bo tak mówią tylko darmozjady i lenie!
uwierzcie, że nawet na takim za****iu jak Suwałki można wysępić 8K miesięcznie na rękę, ale musisz mieć jeden z drugim przede wszystkim POMYSŁ NA SIEBIE!

paola

a jakiej pracy szukacie? w czym się specjalizujecie? co was wyróżnia, w czym jestescie lepsi od innych kandydatów. musicie to okreslic i wyeksponowac. co ma zaproponowac up jak np jestescie po szkole sredniej?sama jestem pracodawca i widze ze niektorzy skoncza LO i mysla ze sa Bog wie kim (nie mowie ze wszyscy, bo z roznych powodów niektórzy nie mogą sie dokształcać..) to normalne ze pracodawca nie bedzie chcial do pracy kogos bez doswiadzenia a przynajmniej szkoly, ktora jest zwiazana przynajmniej w czesci z dana pracą... trzeba wtedy miec cokolwiek....chociaz kurs jakis skonczony zawsze to cos... a bez tego to i nie macie co wymagac wiecej jak podstawy....bo wyszkolic kogos kto nie ma pojęcia o danej branzy czasem dla pracodawcy zwyczajnie za dlugo trwa.....

lektor

@biospec: po części masz rację, ale skąd tyle agresji w Twojej wypowiedzi? ;) też miałem mały problem ze znalezieniem pracy w S-kach i otwieram własną działalność, jednak zakres działania to Polska/Europa, z Suwałk wyciągnę może 15-20% całości :( to \"sieć zbliża mi klientów\" ;)

@Szukam pracy: jak masz problem ze znalezieniem jakiejkolwiek pracy (w co trudno jest mi uwierzyć), rób kursy, popytaj na budowie, tam płacą naprawdę dobrze, sam z mgr przed nazwiskiem zasuwałem na budowie, bo nie mogłem nic znaleźć w swoim zawodzie, doszkalaj się cały czas, jako bezrobotny masz to bardzo często za free
Dron Suwałki - FOTO i WIDEO z lotu ptaka 8)

aaaa

javena potrzebuje ludzi ;]

mon

Komu te wyrzuty? do rynku pracy? a może do pracodawców, którzy po prostu mają pracowników heh
mon

magda

Smiech na sali. Jesli chce sie pracowac to mozna i praca jest, tylko trzeba ruszyc sie z fotela i  poszukac. W UP tez mi pracy nie dali, nie czekalam na cud. Zaczelam szukac i znalazlam, wiekszych problemow nie bylo.
P.S Nie miejcie tak wygorowanych wymagań finansowych jesli macie wyksztalcenie srednie i zero doswiadczenia, bo nikt was prezesikiem od razu nie zrobi!!!
v.k

kjfnvkjf

Te średnie wykształcenie z którego tak się smiejesz Magdo niejednokrotnie jest lepsze niz  dyplom uzyskany na \"regionalnej Sorbonie\"zaliczony po sobotnio-niedzielnych zjazdach i pracy napisanej poprzez starą jak internet zasadę \"kopiuj-wklej\"A jakie mam mieć wymagania co do pracy jak nie płacowe?Nikt społecznikiem nie jest i nie interesuje nikogo praca za troszę więcej niz 900 zł !A co do działalności gospodarczej to nie każdy ma do tego talent i środki na otworzenie takiej!W innym wypadku nieliczne zakłady pracy w Suwałkach można byłoby zamknąć,a \"dobrodziejów\" pracodawców posłać z torbami!I jesli wynika tu ze słów niektórych,ze można wyciągnąć nawet 8-tyś miesięczie-to zastanawia mnie jedno czemu taki przedsiębiorczy człowiek nie rozwinie tego aby zarabiać 80 tyś i nie robić samemu tylko mieć do tego ludzi?A może o jedno zero się pomyliłes \"zaradny\"\"biospecu\"?A może nie płacisz ZUS i podatków?A może to fantazje?Bo raczej nie wydaje mi się abyś mial coś wspólnego z prawdziwą przedsiębiorczoscia!Piszesz bzdury!Do lektora mam jedno zastrzeżenia:Skoro mówisz,że nie ma problemu ze znalezieniem pracy w Suwałkach to dlaczego kilka razy w tygodniu mogę przebierać w kandydatach na stanowisko pracy za 1317zł brutto?

biospec

dobrze magda mówisz-najważniejsze ruszyć się z fotela, a co do przedmówcy - to łatwo powiedzieć, \"dostaw sobie czwarte zero\" i będziesz miał 80K - nad takim czymś się pracuje latami, w tej chwili rozwijam projekt, który może generować większe zyski, ale jak przy każdej DG potrzeba na to czasu i energii z pasją - a spora część z tego co mi zostaje jest właśnie generowana przez inne osoby, które na mnie pracują. Fakt przyznaję, nie jest to te twoje 80K - to raczej poza moim zasięgiem - taki dochód miesięczny to czysta teoria w naszym warunkach suwalskich (chociaż mamy kilku milionerów w Suwałkach). Prowadzę wszystko w pełni legalnie, płacę składki i haracz skarbówce i zależy co wg ciebie jest tą \"prawdziwą przedsiębiorczością\" - jeśli zaradność stanowi jej składnik, którego brakuje tym \"utyskującym na brak pracy\" to znaczy, że jest ok. Lektor, rzeczywiście odpowiedź lekko agresywna, bo mając do czynienia z wieloma bezrobotnymi najlepszą metodą jest wstrząs i tąpnięcie, przebudzenie z letargu niezaradności - miłosierdzie Państwa w postaci tworów typu UP z zasiłkami tworzy tylko lenistwo i postawę roszczeniową (zauważcie jak często taki bezrobotny nie bierze pracy za np. 1000zł, bo się to mu nie opłaca!). Ok, to wszystko ode mnie w temacie - jak zwykle osoby typu \"kjfn-coś tam\" sieją ferment, chociaż w jakimś sensie na swój sposób chciałem pomóc - jak nikogo to nie ruszyło do działania to znaczy, że ta robota za 1K jest warta was a wy jej drodzy bezrobotni. Pozdrawiam zainteresowanych!

%

Temat dyskusji jest prosty!Chłopina prosi o jakieś podpowiedzi wzgledem miejsca gdzie jest nabór do pracy w Suwałkach!Jak na razie tylko jedna osoba starała sie podpowiedzieć!Rady typu \"To se weż i otwórz coś!\"I madrzenie się o swojej zaradnosci to demagogia!Czy ty \"magdo\"nie pytałaś wsród znajomych?Facet nie siedzi na tyłku zadał sobie trud aby zwrócic się do szerszego grona w sprawie GDZIE W SUWAŁKACH POTRZEBUJA DO PRACY!Wybaczcie,ale łażenie od zakładu do zakładu i zostawianie swojego CV na portierni nie daje efektów!Wykorzystał najlepsze narzędzie jakim jest forum internetowe!No i proszę co można wyczytać!Pracy nie moga znaleść lenie,ja to zarabiam 8 tyś w miesiącu,trzeba szkolić się na kursach w UP!Tak tylko co komu z takich szkoleń?Albo inaczej jakie są w UP szkolenia?Na zdrowy rozum \"bio\"praca za 1000 i wstawanie bladym świtem aby tyrać 12 godz. nie jest opłacalna jeśli ma sie nie duzo miejszy zasiłek!I o tym napisał autor tematu!Poddał zasadność pracy i istnienia naszego UP!Takie same rady dajesz ty i \'magda\' czyli -TO SE WEZ I ZNAJDZ,albo TO SE WEZ I OTWÓRZ COŚ!Po co więć zabieracie głos z takimi radami ciociu i wujku?Mam wrażenie,że PUP w waszej wyobrazni nie jest urzędem skierowanym na pomoc w znalezieniu pracy!To po co istnieje?Zamknąć i zaoszczędzić forsę na zbytek!Co do tematu to autorowi proponuję złożenie wizytu na strefie i próbę w Gasstech lub Mallow.

zl

pup to taki slup ogloszeniowy tylko pieczatki rozdaje gratis ;) chociaz pewnie komus pomaga skoro caly czas dziala..

btw. szkoda ze autor tematu nie napisal co umie robic... bo tak to w sumie temat do ponarzekania tylko ;)

ja

Zgadzam się z \"%\" . Chłopak oczekiwał, że ktoś napisze gdzie może przejść się z CV, gdzie potrzebują.
\"Paola\"- piszesz coś w stylu: \"gdzie chcecie znaleźć pracę nie mając doświadczenia?\" Z tego wynika, że wszyscy powinni być bezrobotni, bo kiedyś trzeba nabrać doświadczenia.. chyba, że jesteś tak wybitna i od urodzenia jesteś specem we wszystkich dziedzinach. w co szczerze wątpię.  
\"Biospec\"- ok, otworzę coś swojego.  jeśli dasz mi tak z 50 000 na otworzenie działalności.
\"Magda\"- piszesz: \"Nie miejcie tak wygorowanych wymagań finansowych...\" ale kto tu mówi, żeby zarabiać miliony? Chyba nikt nie chce zarabiać 500 zł zapiep*szając po 10 godzin. Sama wiem jak to jest, bo miałam pracę \"prowizyjną\" gdzie zarabiałam 450 zł, chociaż pracowałam 10 godzin, 6 dni w tygodniu. To wybacz. Ale tak, 300 zł na studia, zostawało mi 150 zł na dojazdy. SUPER. :/

szydar

Ja przez długi czas szukałam pracy, przeglądałam ogłoszenia, strony itd. Stwierdziłam, że skoro i tak siedzę w domu bo na razie brak perspektywy stałego zarobku to wykorzystam internet. I nie zawiodłam się. Znalazłam kilka ciekawych form zarabiania siedząc kilka minut dziennie przed komputerem :) Jeśli ktoś ma dość narzekania i chce tak jak ja wykorzystać swój wolny czas to mogę przesłać szczegóły mojego zarabiania. Piszcie do mnie na maila iwoncia20@wp.pl
Szydar

Do góry

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Jakie miasto jest stolicą Włoch?:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć