Sprawdzanie i weryfikacja L4

Zaczęty przez trezors, 19 Gru 2017, 08:22:43

« poprzedni - następny »

trezors

Jesień i zima to czas w których pojawia się wzmożony problem z przeziębieniami, grypami i innymi problemami zdrowotnymi. Częściej się więc bierze L4 niż np latem. Pojawia się w związku z tym pytanie o ewentualne konsekwencje, kontrole i jak to przebiega w praktyce? Kto tak naprawdę może kontrolować lub wezwać na kontrolę.

deff

Wygląda to tak, że jak jesteś chory to nie masz się czego bać. A jak jesteś legatem co się miga od roboty to bój się kontroli ;-)

starak

Należałoby sprawdzić kto posiada uprawnienia kontrolne. A fakty są takie, że posiadają je zarówno pracodawcy - mogą wysłać np kadrowego z kontrolą pod Twoje miejsce zamieszkania, sprawdzić czy rzeczywiście tam jesteś, bo przecież nikt nie będzie sprawdzał stanu zdrowia. Druga opcja, to kontrola z ZUS, i tutaj mogą sami przyjść lub przy dłuższym zwolnieniu mogą wezwać na kontrolę.
Wracając do pracodawców, to oczywiste jest to, że w tych większych zakładach trudno wysyłać kadrowca do każdego przypadku, dlatego też wynajmują bardzo często audytorów do weryfikowania absencji chorobowych. Tutaj przykład takiej usługi:  http://conperio.pl/

 

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Czy jesteś człowiekiem?:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć