Jak odzyskać dane z dysku twardego?

Zaczęty przez lektor, 17 Paź 2010, 10:46:25

« poprzedni - następny »

lektor

i tak naprawdę o to mi chodziło, zrobiłbym to sam, ale nie mam gdzie go podpiąć, jeżeli natomiast będzie uszkodzony, niech go robią fachowcy
Dron Suwałki - FOTO i WIDEO z lotu ptaka 8)

adrii

W suwałach na buczka na przeciw aquela jest firm która nawia płyty i elektroike dla duzych polskich firm, możeesz tam sie przejechać moze cos doradzą.

Mr Mike

Dobra widze ze wszyscy tu madrzy.

Sam zajmuje odzyskiwaniem oraz wiele innymi rzeczami zwiazanymi z komputerami oraz ich serwisowaniem.

Na poczatek polecam podpiac dysk do adaptera. Istnieja adaptery sata, scsi, ata to usb.
Sam Posiadam takie urzadzenie i nie mam problemow z podlaczaniem dyskow do komputera. Jest to bardzo wygodne urzadzenie w przypadku korzystania ze starych dyskow. Koszt ok 150zl

Kolejna sprawa jest sprawdzenie mozliwosci czy da sie odzyskac dane programowo.

Jesli uszkodzenia sa mechaniczne i nie da sie odczytac programowo danych. Mozna sprawdzic czy czasem w dysku nie padla elektronika. Wyjsciem z takiej sytuacji jest kupienie identycznego dysku ze sprawna elektronika i wymiana jej.

Jesli uszkodzone sa glowice w dysku to juz zaczyna sie duzy problem. Z tego co wiem w Polsce jest kilka firm odzyskujacych dane. I nie sa to zadne sklepy bo po takich serwisach to 100% gwarancji ze juz nigdy nic nie odzyskamy. Koszt laboratoryjnego odzyskiwania danych wiaze sie z wydatkiem minimum 10tys zlotych...

Jeszcze raz odradzam korzystania z uslug sklepow w takich dziedzinach. Wiekszosc pracownikow takich sklepow sa to amatorzy nie majacych nic wspolnego z profesjonalizmem. Oni tylko licza na platnosci i sprzedarz towaru nie patrzac na efekty.

Mozna jeszcze zapytac w Karenie na strefie. Oni tam skladaja lapki wiec jakies sprzety do kontroli urzadzen powinni miec. Ale jak juz wspomnialem koszta takich uslug nie beda tanie...

A ceny w granicach 100zl sa wrecz smieszne i smierdza amatorszczyzna

Pozdrawiam i zycze powodzenia.

tru tu tu tu majty z drutu

lektor

@Mr Mike: dzięki za wyczerpującą i jasną odpowiedź, sporo rzeczy mi wyjaśniłeś, dobrze że jeszcze nikt się nie dobierał do dysku, wczoraj do mnie dzwonili z informacją, że muszę coś tam jeszcze wypełnić zanim zaczną pracę, dobrze że nie poszedłem od razu :)
Jest to dysk 2,5 cala na ATA, jest to takie samo wyjście co w przypadku dysków 3,5 cala?
A może zgadamy się jakoś i pożyczysz mi na chwilkę ten adapter? :D

kubas

Znam dobry serwis MILDO telefon 506-643-443 www.mildo.net
dobry serwis miła i tania obsługa powodzenia

Mr Mike

Z checia bym pozyczyl ale niestety jestem nieobecny w Polsce.
Jesli chodzi o dyski to sa roznice miedzy 2,5 a 3,5 cala.

Co do adaptera to oczywiscie nie gwarantuje ze na 100% odzyskasz dane tylko da Ci mozliwosc podlaczenia dysku do innego komputera poprzez USB.

Co do firm reklamujacych sie to taka moja uwaga... nigdy nie ufam firmom majacym swoje strony i nie podajace na nich adresu.

A jesli mialbym polecic kogos z branzy to polecilbym Bartka (http://www.katalogbiznesu.pl/firma,5574.html)
Oczywiscie nie gwarantuje ze sie podejmie tego zadania ale wiem ze zna sie poniewaz dzialamy w tych samych branzach.

Powodzenia
tru tu tu tu majty z drutu

lektor

Szkoda, szkoda, ale dzięki za polecenie.
Pozdrawiam

administrator

Nowa odsłona forum.

Drodzy użytkownicy. Od dziś korzystacie z nowej odsłony naszego forum.
Mamy nadzieję, że szybko przyzwyczajcie się do nowej wersji i docenicie wszystkie narzędzia i możliwości jakie oddajemy do waszej dyspozycji.
Chętnie poznamy wasze uwagi i sugestie. Wysyłajcie je na serwis@suwalki.info .

renata119

Na pewno oddanie sprzętu do dobrego serwisu komputerowego będzie dobrym wyjściem. Ja oddawałam kiedyś komputer do http://mmce.pl/

pieknyolek

JEżeli chcesz się uchronić od uszkodzeń dysku to kupi porządny ze strony https://vobis.pl/dyski-ssd-1tb Ten wygląda na papierku na bardzo dobry: https://vobis.pl/komputery/dyski-twarde/dyski-ssd/dysk-ssd-samsung-860-evo-mz-76e1t0b-eu-1tb

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Jaki mamy rok?:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć