Kosmetologia - PWSZ

Zaczęty przez karimata, 27 Kwi 2010, 20:23:06

« poprzedni - następny »

karimata

Planuję iść na kosmetologię, która od tego roku zaczyna nabór na I rok i zauważyłam na stronie PWSZ kilka dziwnych rzeczy. Ostatnio naczytałam się że kosmetologia nie ma nic wspólnego z kosmetyczkami, że to bardziej medycyna, dermatologia itp. generalnie strasznie trudne do ukończenia studia napakowane chemią, farmacją i anatomią. A na stronie internetowej naszej suwalskiej uczelni dowiedziałam się ze to ma dużo wspólnego z wizażem, stylistyką i kosmetologią upiększającą. Jaka jest szansa na to, że nasza uczelnia ma inny program nauczania? Nie wiem w co wierzyć. Chciałabym bardzo iść na kosmetologię, jeżeli tylko wyniki tegorocznej matury mi na to pozwolą, ale jednocześnie bardzo się boję że nie podołam. Ktoś ma może jakieś wtyki w PWSZ i wie coś więcej na ten temat? Byłabym bardzo wdzięczna, bo nie chcę iść na studia żeby nie pozaliczać przedmiotów na sesji i szukać czegoś od nowa.

zdzis

kosmetyczki przeciez maja duzo wspolnego ze skora. Dermatologia sie z tym wiaze, trzeba miec pojecie zeby komus z twarzy du*y nie zrobic

milutenka86

Kosmetologia nie jest napakowana tylko chemią, farmacją i anatomią. Znajdzie się tam też wiele przydatnych i miłych zajęć potrzebnych każdej kobiecie dbającej o swoją cerę i wygląd w codziennym życiu.

zl

ja bym tylko sie zastanowil jak z praca pozniej...

lektor

[cytat]wtyki w PWSZ[/cytat]
:)
Dron Suwałki - FOTO i WIDEO z lotu ptaka 8)

mmm

Kosmetologia (kosmetyka lekarska) to co innego niż bycie kosmetyczką. Kosmetolog może pracować przy produkcji kosmetyków, w fabrykach, jako przedstawiciel handlowy firm kosmetycznych, szczególnie z półki kosmetyków dostępnych tylko w aptece. Ma dużo większą wiedze o tym co siedzi w kosmetykach i co się dzieje ze skórą, włosami, kiedy stosuje się różne specyfiki. Może też leczyć różne schorzenia skórne - czego zwykła kosmetyczna często nie robi.
KrzYsiEk

a

Karimata, najlepiej przejdź się do PWSZ i sama zapytaj. Na pewno otrzymasz tam wyczerpujące informacje. A kosmetolog, to rzeczywiście nie tylko kosmetyczka, ma o wiele wiekszą wiedzę na temat uprawianego zawodu, ale i większe możliwości pracy. Zresztą już niedługo wejdą nowe unijne przepisy, które będą wymagać do prowadzenia usług kosmetycznych odpowiedniego wyższego wykształcenia.
a

zl

zwracam tylko uwage ze warto sie zorientowac czy praca bedzie, zeby po studiach niewyladowac przy robieniu paznokci...

ale madrzejsi ludzie ode mnie doszli do wniosku, ze chyba bedzie skoro kierunek otwieraja...

imho mozna sie bedzie rozczarowac majac dyplom w rece...

mart

do mmm: leczyc moze lekarz np. dermatolog, a nie kosmetolog

karimata

A orientuje się ktoś może jak wyglądają studia na rolnictwie? agroturystyka konkretnie?

vanillacat

Juz lepiej isc na kurs do renomowanej firmy kosmetycznej, praca po tym jest :)
Chodz nierownymi drogami, latwiej wytlumaczysz swoje potkniecia.

administrator

Nowa odsłona forum.

Drodzy użytkownicy. Od dziś korzystacie z nowej odsłony naszego forum.
Mamy nadzieję, że szybko przyzwyczajcie się do nowej wersji i docenicie wszystkie narzędzia i możliwości jakie oddajemy do waszej dyspozycji.
Chętnie poznamy wasze uwagi i sugestie. Wysyłajcie je na serwis@suwalki.info .

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Podaj wynik działania: 1.+.1:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć