Suwalska Policja

Zaczęty przez clod, 09 Kwi 2010, 11:06:56

« poprzedni - następny »
Do dołu

clod

Ja zawsze broniłem naszej policji, ale przedwczoraj byłem świadkiem zdarzenia, które mnie zbulwersowało i zmieniłem zdanie na temat naszych pseudo stróżów prawa.

Przedwczoraj wieczorem (około godz.22) na rogu Chłodnej i Noniewicza, przy Edenie stało trzech nietrzeźwych gości około 25-35 lat i zaczepiali wchodzących do sklepu, ich okrzyki i słownictwo wskazywało, że więzienie to dla nich nie pierwszyzna.

Ulicą Noniewicza jechał wolniutko policyjny radiowóz (z tych dużych), gdy policjanci zobaczyli co się dzieje pod sklepem, nagle (niemalże z piskiem opon) skręcili w Sejneńska i na pełnym gazie  uciekli z potencjalnego miejsca przestępstwa.

Może ich rozpoznali, może chcieli mieć czystą kartotekę z patrolu, a może się po prostu bali ...
Tylko rzetelna i wytężona praca jednostki zapewni sprawne działanie kolektywu.

sexmachine

no niestety ja też byłem swiadkim podobnych scen w wykonaniu \"stróżów prawa\"

Paragon

Kapusta na patrole, a nie parcie na szkło.

111

oj tam, czepiacie sie.
ale za to ile mandatów wystawiają :).

zdzis

hahaha, a przeciez zawsze ich tak bronicie na forum. Jeszcze nie wiecie ze policja umie tylko lapac gowniarzy z marihuana i dawac mandaty za glupote ?

dsk

ostry przykład dajesz Clod. nie uważasz ,zę zamiast na forum powinieneś to zgłosić do prokuratury, albo przynajmniej do jakiegoś oficera policji??  bardzo ciekawe czy porządku na forum też tak pilnujesz...
NiEwYrAŹnIe To WiDzĘ

Karis_

dsk - ja mieszkając na kościuszki przez 14 lat widziałam takie \"działanie\"policji niemal codziennie. głupki po bramą mogli napieprzać się godzinami, a kiedy ktoś dzwonił na policje, to tylko zajeżdżali żeby rozgonić towarzystwo i po odjechaniu znów było tak samo. gdyby do policji nie brali pierwszych lepszych z brzegu to może i by coś z tego było, a teraz to tylko się rzucać potrafią a jak przyjdzie co do czego to spieprzają w popłochu w siną dal. żeby wyrobić normy to ganiają tych, których się nie boją, czyli takich ludzi, którzy mają przy sobie jakieś mizerne ilości czegokolwiek. powinni łapać tych, co zakłócają porządek, rzucają się do przechodniów lub w ogóle są agresywni. a póki co zbierają takich, co nie robią nikomu nic złego, a patałachy dalej chodzą i zaczepiają ludzi... żal patrzeć ale co poradzić.

dsk

napisać konkretną skargę, na policjantów do ich przełożonego, albo prokuratora a nie żalić się wszem i wobec, że policja to nieroby. ja jak bym zauważył, że policjanci nie reagują na agresywne zachownie to bym zgłosił to prokuratorowi, a nie wypisywał na forach.
NiEwYrAŹnIe To WiDzĘ

zdzis

tylko do prokuratury, piszac do ich przelozonego nic nie zrobisz. Przeciez wiadomo ze swoj swego broni. Zreszta tam kamera jest

fr

[cytat]może chcieli mieć czystą kartotekę z patrolu[/cytat]
Chyba raczej nie w tym rzecz. Czysta \"kartoteka z patrolu\" z tego co wiem, kończy się dużymi pretensjami przełożonego. Chłopaki wręcz na siłę ganiają za możliwością zaznaczenia swojej aktywności patrolowej (stąd legitymowanie każdego, kto się pod palce nawinie). Ot, wszechobecna w tej instytucji pogoń za statystykami.

W tym przypadku obstawiam strach albo zwykłe lenistwo.

Na upartego możemy też podejrzewać nagłą konieczność udania się na interwencję...  ;)

Karis_

dsk- a myślisz, że nie było skarg? było bardzo dużo i gdyby coś z tym zrobili to by policja działała normalnie. a nic kompletnie się nie zmieniło. dostanie taki agent naganę i tyle. dalej robi co chce tylko nie to co trzeba. każdy dobrze wiedział, że Kościuszki to dość bandycka okolica była, odkąd pamiętam patrole przejeżdżały tam z prędkością światła. chyba tylko rac się zdarzyło, że JEDEN patrol dał sobie radę ze wszystkimi, zapakowali do samochodu kogo trzeba, resztę pogonili i tyle. jak widać można pracować normalnie, tylko trzeba chcieć. a skoro 90% policjantów to ludzie, którym się wydaje, że nic nie będą robić i po 15 latach odejdą sobie na emeryturkę to nic dziwnego, że mają takie wyniki...

Paragon

No niestety Kapusta, tu wstydzić się trzeba, a nie występować przed kamerami.

dsk

a więc Karis_ przestańmy reagować na ich zachowanie bo to nic nie da... jakby wszyscy myśleli jak Ty to pewnie ich poczucie bezkarności pobiłoby wszystkie pozostałe statystyki...no chyba, że uważasz, że to forum to miejsce gdzie należy się poskarżyć i sprawa załatwiona?
NiEwYrAŹnIe To WiDzĘ

Karis_

dsk - nie skarżę się i nie załatwiam sprawy. forum to miejsce gdzie można się wypowiedzieć. nie możesz mi tego zabronić. jeśli Ci przeszkadza, że ktoś coś pisze, nie czytaj. żadna to filozofia. dlaczego chcesz zamknąć usta ludziom? jak ktoś chce to i tak napisze co myśli, jak nie tutaj to gdzieś indziej. nie wiem, w czym widzisz problem. jeśli ludzie przestaną reagować na zachowanie policji, wszyscy będą siedzieć cicho to przełożeni policjantów pomyślą, że wszystko jest ok. a jak widać nie jest.

dsk

Karis jak już pisałem wcześniej, ale chyba nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi, forum to nie miejsce na rzucanie oskarżeń. jeżeli widzisz przestępcę to dzwonisz na policję, czy wrzucasz to na suwalki.info, jak zrobił to administrator tego forum. ja jak najbardziej jestem za wolnością wypowiedzi i chętnie wypowiadam się na forum. nie zabieram głosu w sprawach które mnie nie interesują, albo nie mam o nich pojęcia. Zresztą jeśli dalej nie rozumiesz- co byś zrobił, jakby ktoś napisał na forum ,że widział jak kradłeś?? taka zupełnie anonimowa wypowiedź?? czy to jest dobre miejsce na takie wyznania??przykro mi, że tak to przedstawiłęm ,ale ja naprawdę uważam, że nie wszytko nadeje się na forum. jakby ludzie dzwonili na policję, że ktoś się agresywnie zachowuje to na 100% policja przyjedzie i zareaguje, ale jeżeli ktoś siedzi pół nocy w oknie i się przygląda jak kolesie na kościuszki się naparzają, a na drugi dzień na forum się pyta gdzie byłą policja to chyba jest coś nie halo. i to samo jest z clodem, który widział jak policjanci uciekali i po 2 dniach opisał to na forum. super. tak trzymać. na forum suwalki.info uczynimy miasto bezpieczniejszym.
NiEwYrAŹnIe To WiDzĘ

Do góry

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Jakie miasto jest stolicą Włoch?:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć