obwodnica

Zaczęty przez marcim, 01 Lut 2006, 13:27:01

« poprzedni - następny »
Do dołu

marcim

Rozma

Widziałam,ale co z tego?:)
Rozma

XXX

No właśnie co mamy tam pisać jako pojedyńcze podmioty.Osobiście prosić żeby mi tu obwodnice zrobili bo tiry mnie przerażają.
Tomek

Suwalczak

No nareszcie jakaś konkretna inicjatywa!
Suwalczak

robert

Widziałem plany obwodnicy, są dwa podejścia - wschodnie i zachodnie, wiecie, w czym leży problem? Jeśli nie - spieszę z wyjaśnieniem. Wybranie konkretnego kierunku to wykup gruntów pod nią, a są to w dużej mierze grunty prywatne. I tu pojawia się problem naszych władz kochanych - część z nich posiada grunty po jednej stronie, część po drugiej - i co wybrać? Kto u władzy - ciągnie w swoją stronę - i nie liczy się dobro mieszkańców tylko KASA za grunty, spojrzenie na to z tej perspektywy pomoże Wam zrozumieć poważny problem naszej obwodnicy, z tą myślą Was zostawiam i pozdrawiam.
robert winckiewicz

Pytajnik

Robercie, zastanawia mnie gdzie widzialeś owe plany. Bo z tego, co wiem, wschodnia koncepcja została porzucona - trasa ma biec po zachodniej stronie miasta, nie jest tylko jeszcze określone dokładne miejsce gdzie ma odchodzić od trasy augustowskiej. A co gorsza - budowa ma sie zacząć najwcześniej dopiero, gdy powstanie odcinek Via Baltica od Augustowa do Suwałk.

Swoją drogą - rozmiar mapki z przebiegiem obwodnicy na tej stronce jest porażający...
Roman, Ty jesteś jak zdrowie...

maciejan

pytajnik: pytasz sie gdzie robert widział plany obwodnicy wschodniej i zachodniej, a jednoczesnie sam wspominasz o stronie z mapą palnowanej obwodnicy... może i on widział tę samą mapę... a skąd możesz byc pewien, ze jak zmieni sie władza w mieście w tym roku to nie powróci projekt wchodni?
człowiek z klawiaturą przed sobą

maciejan

a sorry, rzeczywiście na stronce powyżej jest tylko wariant zachodni... ale spójrz na to - http://www.um.suwalki.pl/PortalVBVS/DesktopDefault.aspx?tabindex=1&tabid=173

MaGrEb

Masakra z tym wariantem wschodnim... to prawie nie obwodnica! Obwodnica ma mijać miasto jak najszerszym łukiem!

maciejan

no i może komuś zależeć na tym wariancie, bo tam ma działkę, nic nie sugeruję, ale może to byc argument  przy wyborze przez dany układ rządzący w mieście...

TrUsT

http://www.obwodnicasuwalk.pl/  CZesc na tej stronie składajcie wnioski chodzące o budowe obwodnicy kilka set tysiecy takich wnioskuw i Może bedziemy mieli wrescie tą obwodnice bo ile mozna czekac te tiry normalnie nie dają spac ja mieszkam na ul puaskiego i w nocy spac nie moge bo tak jeszdzą trzeba z tym cos zrobic!! wysylajcie apele wy i przekaszcie dalej tą strone

Z Powazaniem KAmil!
Kamil:D

Wincenty

Czemu dopiero teraz wladze Suwałk zaintersowały sie obwodnicą? NAstapiła zmiany rzadow ( wczesniej na SLD-owski nie naciskała) - teraz są opozycją - a po wyborach samorządowych może ich nie byc w ogóle - to bitwa o głosy wyborców, a nie o obwodnicę niestety...
Oczywiscie obwodnica powstanie wraz z budową Via Baltica - a budowej tej trasy dokładnie blokuje działanie wlądz białostockich, które załamało prawo planują trasę przez obszary Natura 2000 oraz wydajać zezwolenie na podstawie Ustawy nieobowiązującej.  Obecnie  - działanie wiładz Suwałk  wraz z SLD-owskim komitetem są wybitnie politycznie - nad czym mocno ubolewam...

NID

Do wietrzacych jakies machlojki, przekrety o dzialki itp. - zastanowcie sie chwile, czy to, co mowicie ma sens. Nie sadze zeby przebieg tej obwodnicy byl zalezny wylacznie od wladz suwalskich, lecz raczej narzucony z gory, przez GDDKiA a suwalskie wladze beda mogly co najwyzej ten projekt zaopiniowac. W koncu ta obwodnica ma byc czescia bardzo duzego przedsiewziecia, majacego znaczenie dla kraju (bo przeciez ma laczyc kraje baltyckie), a nie tylko w skali regionalnej.. Moze i podejrzane jest nieco to, ze tak nagle sie tym zainteresowaly, ale Wincenty ma racje - prawdopodobnie chodzi im tylko o to, zeby narobic wokol siebie szumu a potem tylko zebrac zaslugi i pozyskac dodatkowy elektorat.. ;)

pawel

Pomijając już to kto ma swoje działki po której stronie miasta chciałem zwrócić uwagę na istotny szczegół.

Oznaczony na tej mapie
http://www.suwalki.foxnet.pl/obwodnica/images/obwodnica1.jpg
czerwonym kolorem zachodni wariant obwodnicy koliduje z inna ważną dla miasta inwestycją (a nawet może zniszczyć to co już jest), mianowicie lotniskiem. Tak przeprowadzona obwodnica nie dość że przechodzi po krawędzi istniejącego lotniska znacznie ograniczając jego możliwości to na dodatek przebiega przez środek zbudowanej niecały rok temu bazy Lotniczego Pogotowia Lotniczego. To jest ABSURD i BEZMYŚLNOŚĆ.

Moim zdaniem najlepszym wyjściem byłoby powrócić do wariantu zachodniego (oznaczony fioletowym na tej mapie), który przebiegał dużo dalej od miasta.

Po pierwsze, unika się opisanego wyżej problemu.
Po drugie, zostaje więcej przestrzeni na rozwój miasta w kierunku zachodnim. Jeśli tej przestrzeni zabraknie to już za kilka lat będzie słychać lamenty, że \"tiry jeżdżą pod moim oknem\". I nie będzie miało znaczenia, że jadą po obwodnicy.

Borys

Do góry

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Czy jesteś człowiekiem?:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć