Projektanci

Zaczęty przez mm, 16 Lut 2010, 05:57:44

« poprzedni - następny »

mm

brak

usunięto przez administratora

brak

usunięto przez administratora

gienka

wlasnie szukam jakiegos architekta do adaptacji projektu domu jednorodzinnego Ciekaw jestem jakie stawki obowiazuja w Suwalkach.

jagoda

jestem ciekawa, moze panstwo czasem nie wiecie czy ten PAN przypadkiem nie pracuje w jednej z suwalkich firm budowlanych, bo chyba z czegos musi zyc skoro nie poszedl siedziec,

mm

tak pracuje, ale nie wiem w jakiej. Ten pan pracował na Plazie. Najlepiej go szukać w domu.

Botox

tak to jest jak się chce obejść prawo budowlane bez warunków zabudowy:)

tytytytytyty

Witam serdecznie. Wiem kto to jest ten burak i oszust, a ty botox nie masz racji. nikt nie jest takim oszustem jak ten wyżej wymieniony Wsiun. Wszystko miałobyć legalnie. nikt nie ma zamiaru obejść prawa i trząść portkami do końca życia. także botox mylisz się. A ten oszust oszukała wiele osób, które znam i wiem na jakiej zasadzie działa. Ludzie uważajcie na niego. A ty ludziom współczuje, że go spotkali na swojej drodze

botox

Zapewne wszystko wiesz \"tytytytytyty\" odnośnie budowania  warunków zabudowy i zezwoleń budowlanych . Jesli w danym miejscu organ wydający warunki zabudowy nie zezwala na postawienie  zabudowy mieszkalnej lub innej to nic tam budować nie można i wtedy pojawia sie specjalista co niby wszystko załatwi płacicie jakąś łapóweczke i lipa .Sam przechodziłem budowę domu a teraz staram sie wybudować drugi dom w innym miejscu.Również  współczuje tym ludziom ale sami są tego winni, ze dali się naciągnąć oszustowi
pozdrawiam

Wiola

a ja poszukuje projektanta wnętrz moze znacie kogos dobrego?
fuck

przemo

Są ludzie, którzy nadal dają się naciągać, ponieważ ten sam urzędnik ze starostwa powiatowego, który \"wspierał\" działalność pana W. nadal tam pracuje i \"poleca\" tym razem młodą panią architekt, która nic nie potrafi natomiast napewno dzięki (urzędnikowi) zlecenie jej projektu daje gwarancję \"bezproblemowego załatwienia\" kwitów : zawsze \"tanio\", zawsze szybko, zawsze pewnie. I żeby było śmieszniej pan W. oczywiście nikogo nie obciąża i bieże winę na siebie. Nie mówiąc już że pieniądze z podziału idą w szarą strefę. Polecam tych państwa, pewnie projekt wnętrz też zrobią. Powodzenia.
Inna pani z innego (UM) urzędu też robi projekty, nawet tanio, tylko później okazuje się że nie robi wszystkiego i później podwójnie trzeba dopłacać innym specjalistom. (w UG też są podobne \"projektantki\").
Tak serio, to jest kilka biur, które nietrudno znaleźć (niektóre są \"polecane\" przez wybranych urzędników z obopólnym zyskiem), ale przynajmniej prowadzą kompleksową obsługę i (prawie) wszystkie (największe) dają gwarancję, że nie zostaną zamknięte a usługi podważone przez CBA czy policję gospodarczą. Pozdrawiam. (Witamy w Suwałkach)
przemo

wesoly inwestor

w maju odebralem projekt z nowej pracowni DOM 1 .   Za 7 tysięcy dostałem wykonawczy projekt ( rozklad dokladnie taki jak wymarzylismy z zona) baaaardzo solidnie opracowany (wazne)  do tego fajne wizualizacje budunku oraz projekt wnetrza i ogrodu gratis.   Jestem zadowolony bo mam dom skrojony na miare i do tego wiem jak bedzie wygladal zanim go wybudowalem.  Jak nie zapomne to wstawie  do nich kontakt.

Pozdrowienia wszystkim ktorzy wola zbudowac swoj maly domek zamiast slono przeplacac za mieszkanie w bloku....

przemo

Nowa pracownia w Suwałkach? - młodzi ludzie? Solidne opracowanie projektu wykonawczego konstrukcyjnego? Hmm...trochę mało realne...To ile domów już zaprojektowali a ile wybudowano? 7 tys. z rachunkiem vatowskim czy + vat (prawie 9tys.?), projekt ogrodu jest tani, ale wnętrzarze potrafią brać nawet 100zł/m kw. - projekt wnętrza łazienek, czy całości - jeśli z projektem wnętrza to niedrogo, choć cena za niego to właśnie kwota vat, a jeśli domek nie był duży to wcale nie tanio...Teraz powodzenia w kontakcie z wykonwacami...teraz się zaczyna...i wtedy zobaczysz jak będzie wyglądał po wybudowaniu ;-)
przemo

paplak123

\'Nowa pracownia w Suwałkach? - młodzi ludzie? Solidne opracowanie projektu wykonawczego konstrukcyjnego? Hmm...trochę mało realne..\'

he he he....   Moim zdaniem- czas najwyższy!!!

Ciekawi mnie jak Pan oblicza cenę projektu wnętrzarskiego...  Skoro wg Pana te 2000 vatu równa się cenie projektu wnętrza po 100 pln za metr, to wychodzi mi ok 20 m domu.... troche mało nieprawdaż?

Najzabawniejsza wydaje się Pana uwaga odnośnie wykonawców i końcowym efekcie... coś mi się wydaje, że Pan poprostu nie wie do czego służy projekt wykonawczy...

Śmiem twierdzić, że przy dobrym projekcie i dobrej ekipie wykonawczej, budynek będzie identyczny jak na wizualizacji....

Natomiast zgadzam się z Pana wypowiedzią z 11 maja... Pozdrawiam

przemo

Pewnie, że czas najwyższy... i też mogę polecić młodych ludzi (termin względny), a doświadczonych, nie aż tak tanich jak \"wesołego inwestora\", ale niedużo droższych (też względne - prawda?),  nie wnętrzarzy ale mogących zrobić oryginalny projekt wnętrz - a w dobrym projekcie niewiele trzeba dośpiewać, by był \"i wykonawczy i wnętrz\". A cena ? - Na tym polega paradoks - za projekt bud. niewiele, a z projektem wnętrza (może zaczynać się jako koncepcyjny a kończyć się na wykonawczym czyli realizacyjnym) nierealne... chyba, że (i dekoratorzy wnętrz tak robią) policzyli tylko za łazienki i może kuchnię...? Proszę poczytać na stronach różnych (niesuwalskich) pracowni o podziałach na projekty... Napisłem \"potrafią brać nawet 100zł/m kw\" a mogą i 15 (to już ponad 130m kw prawda?). Abstra****ąc od cen (młodzi wchodzą na rynek obniżając ceny, to normalka, ale te \"7. tys.\" wg mnie taka niska nie jest za projekt budowlany) i nikt mi nie wmówi, że ktoś bez doświadczenia (zwłaszcza w budownictwie) zrobi coś lepiej od tego z doświadczeniem - ale \"wesoły inwestor\" się cieszy z obrazków...  Wśród budowlańców jest takie powiedzenie : papier przyjmie wszystko. Proszę zapytać elektryków czy instalatorów kiedy zrobili coś w całosci zgodnie z projektem, a zwłaszcza wykonwaczym (Czy \"wesoły inwestor\" otrzymał projekty wykonwacze konstrukcji i instalacji? -  śmiem twierdzić, że w tej cenie nie). Nonsens zestawienia polega na tym, że cena projektu budowlanego to ok. 30-40% ceny full wypasu, co daje cenę 2,5 za budowlany - bzdura. Piszę to z własnego doświadczenia, bo sam pracowałem kiedyś na budowach, jak i miałem doświaczenia z pojektantami odbywającymi tam praktyki, a niczego nie umiejącymi - dla niektórych 10 lat budowy to za mało, a większość niby projektuje nawet nie bywając na budowach. Zaś czy projekt jest dobry - można ocenić dopiero po realizacji a nie po odbiorze projektu. Trochę dystansu życzę przy czytaniu, a przy budowaniu mocnych nerwów, bo na inwestycjach życia nie warto oszczędzać i nic \"załatwiać\". Vide wpis z maja. Tyle.
 PS. A tak praktycznie : projekty wykonawcze robi się dla takich obiektów jak plaza czy PSM a nie dla domków, chyba że wykonawca jest idiotą bez doświadczenia lub ...projektant. Wizualizacja natomiast  to wirtualna rzeczywisość, a np. śnieg na dachu swoje waży, porównać proszę wizualizacje suwlskiej plazy i rzeczywistość...A śmieję się z \"młodej pracowni\", bo w suwałkach nie ma miejsca dla \"nowych\", rządzi stara nomenklatura...ale się rozpisałem :-)) A tak  swoją drogą to prawdopodobnie tylko jakaś kryptoreklama tej pracowni...
przemo

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Czy jesteś człowiekiem?:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć