Lotnisko w Suwałkach - śmieszny czy ciekawy pomysł?

Zaczęty przez iris, 10 Lut 2005, 17:05:45

« poprzedni - następny »
Do dołu

hmmm..

no weee... załamałaś mnie a ja myślałem że morza się buduje z wody i pisaku:(

chuda

Taa... chyba z klockow lego :lol:  :P
magdalena pajewska

hmmm...

nie smiej sie ze mnie:(
PS. to chyba była ironia... oj dziewczyna zaczynasz mnie zaskakiwać;)

chuda

Nie smieje sie z ciebie przeciesz- ja cie podziwiam :]  :lol:
magdalena pajewska

adam

Pomysł jest nie głupi. Oczywiscie nie ma sensu budowy wielkiego portu lotniczego, ale niewielkie lotnisko jak najbardziej ma sens. Jakis czas temu został roztrzygniety przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej. Ma być gotowy chyba do kańca roku. Ze strony miejskiej dyrekcji inwestycji

W nawiązaniu do przeprowadzonego postępowania przetargowego w trybie przetargu nieograniczonego naopracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy i przebudowy lotniska w Suwałkach – I etap informujemy, że oferta Konsorcjum:
Lider:
   1. Autorska Pracownia Architektury CAD Spółka z o.o.
    04-158 Warszawa, ul. Kamieniecka 46
Partnerzy:
     2.  Samodzielna Pracownia Usług Projektowych s.c. J.Opęchowski i W. Kaźmierski
           01-446 Warszawa,ul. Koszycka 4;                                   3.  Biuro Projektów ENERGONET s.c. R. i J. Małocha
           02-679 Warszawa, ul. Modzelewskiego 58A m.77,
została uznana za najkorzystniejszą i która otrzymała największą ilość punktów tj. 95
(95 pkt - cena; 0 pkt – skrócenie terminu opracowania).

horacy

"z wody i pisaku", nie, no, daj spokój, ja myślę, że nie powinno się pisać takich rzeczy, bo obniża to liczbę forumowiczów w wyniku ich pęknięcia ze śmiechu

zatem: STANOWCZE VETO WOBEC POSTÓW HMMM...

chuda

:lol:  :lol:  :lol:
magdalena pajewska

anetus

wybudój te morze bedziemy sie opalac i pluskac
anetus

maciejan

z pisaku wybodój, hehe - czyli kto, co i z czego?
człowiek z klawiaturą przed sobą

maciejan

...może inż. Mamoń to wie?
człowiek z klawiaturą przed sobą

hmmm..

no powinien w końcu może "i nieźle żyć" a to o czymś świadczy:]
To jak będzie to morze? czy nie?
a może...?

hmmm..

ok chuda mnie dobiła:( zniszczyła moja wicję świata okazało się że faktycznie morza powastały same i nikt ich nie wybudował:( tak więc idę się powiesić na suchej gałęzi i podyndać jajkami w dół. żegnajcie już moi drodzy i ci bardziej i ci mniej pojętni...

chuda

Hmmm... czekaj!! Wysle ci sznurek z pozdrowieniami!!
magdalena pajewska

camelka

Lotisko przydało by się
ale władze nie zafundują nam lotniska
jak narazie widze tylko inicjatywy prwatne i kase też prywatną. Suwalscy politycy przywykli do prezentów i robienia nic
za publiczną kasę
ogólnie liczy sie biuro w centrum z witrynami i tyle aby co miesiac na konto .....

Suwałki już są zadupiem europu i polskim zapieckiem gdzie zrzuca sie śmieci i zapomina.
południe polski malotniska i jakoś sie rozwija ta część regionu tez je ma - ale dla szybowców max dla ULM'ów
a żeby za lotniskiem szły pieniądze musiąło by to być lotnisko na którym mógł by usiąść przynajmniej 737
za lotnskem szły by: rozwój  turystyki - wiadomo bliżej samolotem z krakowa doleciec czy z Warszawy czy skądś w Europie czy świecie na zwiedzanie Litwy czy choćby Suwałk ale i w drugą stronę. Łatwiej polecieć za granice jak sie nie ma do przejechania nawet wygodnym autem na najbliższe lotnisko od 3 do 5 godzin. Hotele też mogły by w końcu zarabiac na noclegacha nie na obiadach
rozwój gospodarczy, wiadomo nowe miejsca pracy i kasa wchodzi na rynek, transport drogowy czyli taxi itd.
miejscowi handlowcy też by to zauważyli.

ale co tu dużo mówić - to miasto nie ma nawet sensownej komunikacji miejskiej, dróg czy zwykłego porządku na ulicy - każdy robi tu co chce i za ile chce - co powszechnie wiadomo i nikomu nie przeszkadza.
płakac sie chce i nie dziwne że masa ludzi stą zwiała i kolejni uciekają !

pafnucy

czy faktycznie sądzisz, że zwiedzanie Suwałk ściągnie tłumy z Krakowa czy z Warszawy czy "skądś w Europie"? z całym szacunkiem do Ciebie i miasta stwiedzam, że to niczym nie uzasadniony optymizm... napiszesz: Litwa... daj spokój, nawet gdyby, to czy sądzisz, że przyzywczajeni do luksusów "wielkich miast mieszkańcy" będą się tłukli z Suwałk autobusem czy busikiem na Litwę? oni wolą pojechać własnym samochodem lub wynająć auto (a to nie w Suwałkach, choć można oczywiście z czasem mnóstwo wypożyczalni otworzyć, ale dla kogo? - dla tych paru turystów???!!!)

piszesz: "każdy robi tu co chce i za ile chce" - nawet jeśli miałabyś rację, to raczej powinnać powiedzieć: "żyję w kraju, w którym każdy robi, co chce i za ile chce" (to taka ogólnonarodowa tendencja chyba...) a poza tym: co komu do czyichś prywatnych pieniędzy? a z państwowych to się jednak trzeba rozliczać, więc nie sądzę, żeby o to Ci chodziło

pozdrawiam, miłego dnia

Do góry

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Jaki mamy rok?:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć