Lotnisko w Suwałkach - śmieszny czy ciekawy pomysł?

Zaczęty przez iris, 10 Lut 2005, 17:05:45

« poprzedni - następny »
Do dołu

iris

Przeczytajcie artykuł na ten temat w naszym serwisie, a następnie piszcie co Wam głowa podyktuje ... rzecz jasna na ten temat:)
iris

Stary wikary

A kto tu bedzie lądował ? Biskup Mazur?

luki

oj oj gdyby u nas wybudowali lotnisko połowa suwalskich proboszczów napewno by sobie mini helikopterki zaupiła:)

kxdz

Tego typu wpisy mnie nie dziwią, Suwałki zawsze były zydowskim miastem. Moze wasz rabin sobie kupi helikopter? szalom!

luki

Dobra dobra napewno przyda sie lotnisko.

luki

Przypominam ze osoby z redakcji przy swoich nickach mają wszystkie gwiazdki czarne!!!

heniek

do czego wam lotnisko? nooo chyba, że bilety będą konkurencyjne w stosunku do PKP i PKS :) bo do Wawy od dziesięcioleci turlamy się ~6godzin :)

pawel

Opowiadacie jakies farmazony o ksiezach w helikopterach a pewnie nie wiecie (lub nie pamietacie), ze w Suwalkach JUZ JEST LOTNISKO.

Nie jest jak Okęcie w Warszawie ani nawet Szwederowo w Bydgoszczy, ale Suwałki to przeciez jeszcze nie Bydgoszcz ani tym bardziej Warszawa. W Suwalkach lotnisko powinno moc przyjac ruch malego lotnictwa prywatnego.

Jesli jakis turysta ma ochote spedzic lykent na Suwalszczyznie to dlaczego ma jechac samochodem jesli moze  samolot. On zwyczajnie bedzie zalowal swojego czasu na taka podroz samochodem i poleci na Mazury do Olsztyna lub Ketrzyna, gdzie jego samolot zostanie zahangarowany na lykent, zatankowany przed lotem powrotnym i nawet dostanie fakture za ta usluge. I co? I zostawi pieniadze w Olsztynie lub Ketrzynie zamiast w Suwalkach, a my bedziemy narzekac, ze w Suwalkach nic sie nie dzieje, nie ma turystow, nie ma pieniedzy, nie ma miejsc pracy, itp.

Tylko nie mowcie mi, ze w Polsce malo osob ma prywatne samoloty. Wiecej niz wiekszosci sie wydaje. Samolot jest kosztem porownywalnym ze sredniej klasy samochodem i staje sie zwyklym srodkiem komunikacji jak samochod a nie metoda \"szpanowania\" w swoim otoczeniu.

Inna sprawa jest to, kto powinien finansowac funkcjonowanie lotniska. Czy to normalne, zeby grupa entuzjastow zajmowala sie utrzymaniem publicznych drog w naszym miescie?? Raczej nie. A czy to normalne, zeby grupa entuzjastow zajmowala sie utrzymaniem publicznego lotniska?? Wg UM w Suwalkach tak! Bo stan obecny jest taki, ze lotnisko utrzymuje Aeroklub Suwalski i nie ma co liczyc na jakies obietnice inwestycji marszalka z Bialegostoku, bo dobrze wiemy jak Bialystok dba o Nasze Miasto, skoro sami nie dbamy o wlasne podworko.

Prezydent Suwalk przypomina sobie o lotnisku w Naszym Miescie zwykle wtedy, gdy trzeba przyjac jakiegos goscia typu premier, prezydent, minister czy inny general przylatujacego sluzbowym smiglowcem. Niestety nikt w UM nie pomysli o tym, ze trzebaby zapewnic odwiedzajacym nasze miasto droga lotnicza zapewnic najbardziej podstawowe wygody typu mozliwosc zatankowania i hangarowania samolotu, bo obecnie hangar miesci sprzet Aeroklubu Suwalskiego i praktycznie nie wiele wiecej.

Panie prezdydencie, to wstyd, zeby inwestorzy z Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej poza tym, ze inwestuja i tworza miejsca pracy, musieli sami sobie budowac infrastrukture lotniskowa, aby moc sprawnie sie przemieszczac do swojej firmy. To na pewno nie zacheca ich do inwestycji w Suwalkach. Jestem ciekawy co mysla o tym inni uczestnicy forum?

--
Pawel K

mjas

Zgadzam się z Pawłem. Rozsądna wypowiedź. Każdy, kto ma trochę oleju w głowie rozumie, że nie chodzi tu o drugie Okęcie, lecz o lotnisko, które mogłoby przyjmować małe prywatne samoloty. Oczywiście nie jest to cudowana recepta na szczęście Suwałk, ale zwiększyć może choć trochę atrakcyjność miasta i regionu.  
U nas łatwo wszystko wyśmiać, pisząc jakieś pierdoły o księżach albo Żydach.
Marek

Łuki

Macie absolutną racje chłopaki.

WOLF

za przyzwoity bilet z krakowa (ulgowy)  musze dzis zaplacic prawie 90zł. i wlokę się niemiłosiernie dlugo

tak wiec o ile bilety lotnicze bylyby do 150zł, mogą na mnie liczyć. wtedy w 2 godziny dostanę sie z krakowa do suwalk. czysty zysk czasu i zycia :)

w okresach swiatecznych takie samoloty bylyby pelne. skadkolwiek z polski by nie lecialy. no moze tylko z warszawy nie...
poza tym tabuny turystow poleca do suwalk a potem udadza sie do augustowa. czysty zysk dla miasta, bo ci turysci ktorzy docieraja do augustowa rzadko kiedy zawitują do suwalk, nie wspominajac np o suwalskim parku krajobrazowym. a potem sie dziwia: \"to wy ma cie gorki u siebie???\"

no dobrze....starczy mi zeby w bailymstoku bylo lotnisko. ale nie zdziwie sie jesli to suwalki beda pierwsze....
,,PER ASPERA AD ASTRA"

zenon

Jak prywatne to tylko proboszczów stać na lądowanie . Jeden z Kolnicy ma już własne lotnisko za stodołą. A co gosposia mu kupiła helikopter.

pawel

No coż panie Zenon, tylko płakać mogę jak słucham takich głupot. Nie ma konkretnych argumentów, no to wrzućmy do dyskusji polityke i religię. Od razu sie rozkręci pyskówka. Prawda, że o to głównie chodzi?

Rzeczywistość jest jednak inna i zanim ksiądz z Kolnicy wystartuje swoim śmigłowcem (a co? nie wolno mu? to jego prywatny, tak ja twój samochód) to na suwalskim lotnisku powstanie baza LPRu (nie mylić z Romekiem G. i kompanią). Lotnicze Pogotowie Ratunkowe dotąd było najbliżej w Białymstoku oraz Olsztynie. Teraz mamy mieć własną taką bazę z korzyścią dla mieszkańców Suwalszczyzny i okolic.

Czy nadal uważacie, że lotnisko i lotnictwo służy księżon i Żydom??

Jesli nie, to mam propozycje. Aeroklub Suwalski organizuje w tym roku szkolenie szybowcowe oraz samolotowe. Jeśli ktoś z Was ma ochotę sam polecieć to pisać na mojego maila. Latanie naprawdę nie jest tylko dla wybranych.

pozdrowienia

robert

Witam
Widzę z dotychczasowej korespondencji że zaistniały dwa obozy zwolenników i przeciwników i przeciwników lotnictwa w Suwałkach;
do zwolenników - wkład pracy (niestety społecznej i raczej niedocenianej) włożony w istnienie lotniska w Suwałkach jest ogromny, na U. Miejski można zawsze narzekać ale nie wolno nam zapominać że w 2002 roku po kilkunastu latach bezprawnych decyzji, zakusów przejęcia w prywatne ręce itd. urzędnicy miejscy przekazali 70 ha terenu lotniska w użyczenie dla Aeroklubu zapewniając podstawy prawne do dalszej działalności. Co do U. Marszałkowskiego owszem znajduje się on w Ciemnogr.... ups w Białemstoku ale Marszałek i jego zastępcy nie pochodzą z Dziurolandu....  ups stolicy podlasia (to dobrze rokuje). Również niższy szczebel decyzyjny jest złożony z młodych aktywnych dyrektorów którzy są przychylnie nastawieni do poprawy infrastruktury w Suwałkach którzy doskonale zdają sobie sprawę, że chociaż pierwsza część inwestycji lotniczych powinna być w Białymstoku to Suwałki są do tego na dzisiaj lepiej przygotowane
Do przeciwników - myślę że słyszałem już wszystkie argumenty za i przeciw ale zawsze denerwuje mnie jedno: jeżeli ktoś ma marzenia i chce je spełnić to często jest wyśmiewany i krytykowany. Za co? Że chce latać a nie jeździć jaguarem za 300 -500 tyś. ?
Ludzie to jest XXI wiek, w kosmos poleciał kilkakrotnie prywatny statek kosmiczny Burta Rutana a my ciągle z nosem w trawie.
Zyczę wszystkim spokojnych i pogodnych świąt.
R. R. S.
robert winckiewicz

tajnapolska

Do góry

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Podaj wynik działania: 1.+.1:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć