Internet Suwałki

Zaczęty przez nick, 16 Gru 2005, 13:02:27

« poprzedni - następny »
Do dołu

nick

Cytat z lipcowego suwalki.info: "...Wkrótce portal suwalki.info opublikuje ranking najlepszych operatorów internetowych w Suwałakch...". Wkrótce minęło i gdzie jest ranking. Może sami stworzymy.... Kto najlepszy - kto najgorszy!!!!
nick

Wincenty

wlasnie, popieram co proponujesz?

fresh

bijemy się w piersi, ale baliśmy się być posądzeni o stronniczość, inicjatywe popieram

ads

Nie wiem kto najlepszy i kto najgorszy (korzystałem tylko z fonetu i Vectranetu). Powiem jedno- i jeden i drugi miał wady:

Fonet- ciągłe awarie, wyłączenia, tłumaczenia, że \'musza wyłączac bo ktoś wpuszcza w sieć wirusy\', 6 dni wyłączenia kilka miesięcy temu, serwis extra-szybki (kabel do kolejnego komputera załatwiałem u operatora 2 tyg.) i wysoka cena jak na prędkość 192 kb/s, ale za to siec LAN w której mozna czasem znaleźć ciekawe pliki i ostatnio całkiem przyzwoite działania (nawet 1,5 dnia była prędkość ok. 2 mb/s).

Vectranet- awaryjne połączenie (zaniki internetu co jakiś czas), połączenie internetu z kablówką (brak kablówki = brak internetu), ale za to za podobną cene jest 256 kb/s i w sieci jest tyle komputerów ile jest podłączonych do modemu. Inna sprawa, że ostatnio spadły ceny.

Ogólnie oceniam Vectre nieco wyżej od fonetu

W tej chwili jestem w Lublinie i korzystam z Neostrady 2 mb. Powiem tak- jest szybko, ale co jakiś czas połączenie sie rozłącza. Czasem sa dluższe awarie. Cena za 2 komputery (w obydwu po 2 mb) to ok. 100 zł więc akurat tu bije na głowe obie wymienione poprzednio. Wada jest taka, że przez neostrade łatwo wchodzą wirusy.

Czyli internetu doskonalego nie ma. Jak ktoś ceni prędkośc a ma zabezpieczenia to radze neostrade, jeśli lubicie usuwac plik instalacyjny czatlana ze swojego katalogu ;) to polecam Fonet, a jesli wybieracie internet kablowy, o calkiem przystepnych warunkach to polecam Vectranet :) pozdrawiam

punisher

O co chodzi z tym \"czatlanem\"?? Możesz napisać coś więcej?

Paweł

Jak kiedyś będąc podłaczony do NEOSTRADY chcialem na próbe zainstalować ichny program antywirusowy a była to PANDA., to moja w czasie ściągania tamtej wyśledziła wirusa z ich strony. W serwisie technicznym facet stwierdził, że jest mu przykro z tego powodu.
TERAZ TAKICH PROBLEMÓW NIE MAM BO JESTEM NA RADIÓWCE W SKY-NET SUWAŁKI. :lol:

brak

usunięto przez administratora

ArteQ

Witam!
Moj pierwszy post na tym forum :) Osobiscie kozystam z najszybzzego internetu w suwałkach to informacja wg. kochanego radia 5 :) hehe
Najszybszy to jest ale chyba w tym Radiu :) Ale do rzeczy. Ponad rok temu załozyłem internet radiowy w HomeNet :) przez rok działał bez zarzutów najmniejszych. Pomijam tutaj urwanie anteny w czasie jednej z wichur, która nawiedziła Suwałki :)
Natomiast w okolicach wrzesien/pażdziernik 2005 załuwazyłem ze wydajnosc sieci spadła na łeb na szyje. Z internetu mozna korzystac w sposub  zadowalajacy po 23.00 lub z ranca do 9.00/10.00. Przez pozostały okres dnia kaszana jak cholera. Ping do bramy rwie, do serwera również. Z internatu nieda rady kozystac wogóle. Kochany serwis Homenet\'u usunąc tego nie potrafi. Hehe, aby wogule mozna by było doprosc sie przyjazdu i naprawy to trzeba dzonić ze 3 razy aby przypomniec. Serwis tragiczny, olewka totalna, teksty \"pingi nas nie intersuja, wazne aby strony sie ładowały\" sa denerwujace. Niechce wchodzic w sprawy techniczne, ale ping wpływa na transfer, hehe :)
Ogólnie walcze z serwisem juz 3 tygodnie. I zadnej zauwazalnej poprawy. Oficjalne pismo naprawy zostało wysłane do biura. Oficjalnej reakcji brak !

Nie polecam tej firmy nikomu, nawet wrogowi, Niewiem jak ich siec kabowe, ale radio jest tragiczne bynajmniej teraz.

Planuje po nowym roku przejscie do LanNet. Tu pozdrawiam, Bartosza ze to ze bez wychodzenia z domu pozwolił podłaczyc sie do jego sieci i potestować łacze przed zakupem, nawet pomiaru sygnału nie robiłem, hehe :) A pozatym cenowa jest lepiej niz w HomeNet. 50zł za 256/512 w Hnet, LanNet 512 za 42 :)

O innych sieciach wypowiadac sie nie bede bo niekorzystałem. :)

punisher

Czy możesz ArteQ podać namiery na lannet? Jakiś telefon czy coś. Jaki jest zasięg Lannetu??

DiAbOlO

ads chyba Telekomuna płaci Ci za taką reklamę... Przyznaj się... :p...
Nie wiem jak jest z VectraNetem ale jeśli chodzi o Fonet, to NIE zgodzę się z Twoim zdaniem... Może akurat miałeś takie szczęście... Bo nie tylko ja mam łącze z tej firmy... także dwóch znajomych... I tak jak oni nie mogę narzekać na jakość usług... Oczywiście, jak w każdej sieci zdarzają się tzw. PADY... ale to jest naprawdę rzadkość... Co do ceny, to jest jak najbardziej konkurencyjna w porównaniu do innych lokalnych operatorów... NEO tu raczej nie wchodzi do gry... Jeśli występują jakieś problemy, to po prostu dzwoni się do admina i tyle. Nie było takiego przypadku, bym został \"zlewczo\" potraktowany... A i działanie admina w danej sprawie było szybkie i skuteczne... LAN - bez zarzutów - prędkości 2 - 4 megabitów(najwolniej - około 300 kilo). Nawiązując do NEO, to jestem ciekaw jakim cudem masz dwa kompy z NEO 2Mb za 100 zł. Być może jesteś jakimś zasłużonym pracownikiem TP albo zbowidowcem... Chociaż tak szczerze, to ani jeden ani drugi nie dostałby takiej zniżki... Bo głupotą jest takie chwalenie się, że ma się \"złote góry\"...
P.S. Nie rozumiem o co Ci ads chodzi z tym plikiem od chatlana...??? Nie widzę tu wielkiej filozofii...
PozdRo...

DiAbOlO

ArteQ

@punisher

www.lan.suwalki.pl
nie zwracaj uwagi na ceny, poszły na łeb nas szyje :)
A zasieg he, dzis stawiaja 9 antene w suwałkach, wiec powinenes niemiec problemów. U mnie na osiedlu Hanacza widze 3 antent z b. dobrym sygnałem.

ktos tam

Hehe, piszecie takie głupoty że ich czytać sie niechce. Ja mam Neostrade 512 od ok. 3 lat, i jestem zajebiście zadowolony niemam żadnej \"smyczy\" na łączu, sciągam ok 15 Gb, danych miesięcznie, stronki śmigają jak należy, średni transfer na emulku to ok 60 kb/s, czego chciać więcej, przez cały ten okres czasu niemaiłem większych awari, chyba z 2 razy coś tam nie grało i kiepsko chodziło. A jezeli chodzi o sieci radiowe w naszym mieście to prawie wszystkie są do bani, ludzie którzy je prowadzą i zarzą dzają chyba nie mają pojęcia o tym co robia (przeczytali jakieś FAQ z googli, i fachowcy). Jest sieć radiowa która jest zrobiona profesjonalnie i na poziomie, na profesjonalnym sprzecie i stuktura sieci jest zrobiona jak należy, przez co śmiga bez problemów. Ale zauważyłem że nikt o niej tu nie pisze (albo może posty są usuwane, ktoś boi sie konkurencji). Z radiówek polecam MatrixNet, jak ktos ją wybierze napewno bedzie zadowolony, profesjonalne podejście do klienta. Taką mam opinie jeśli chodzi net w Suwałkach. Pozdrawiam...............

zaroowka

...a ja mam wrażenie, że \"fachowców tutaj siła\" - szkoda tylko, że piszą od rzeczy czasami.

Co ma neo do ściągania wirusów? Jakoś nie zauważyłem nigdy konkretnej różnicy między neo, radiówką a vectrą w ściąganiu wszelkiego badziewia. Jak ktoś ma niezabezpieczonego kompa to niech się nie dziwi, że mu się wiry lęgną. No more comments.

Co do radiówek - polecić mogę jedynie 2 (no... może 3) firmy w Suwałkach które rozprowadzają internet w ten sposób. Z innymi miałem różnego rodzaju przygody i powiedzieć muszę, że poziom świadczenia usług w tych firmach jest hmmm... mierny. Jak można dawać użytkownikom łącza 1 Mbps mając na całą firmę 2 Mbps? Bezsens całkowity...

Tak, jestem wredny.
Tak, tnę i cenzuruję.
Debian, Pentax, Habanero!

punisher

To podaj jakie to firmy. Zawsze lepiej wiedzieć kto jest solidnym dostawcą niż samemu próbować i płacić za każdym razem za podłączenie.

Zekocoster

tylko w Fonecie sa dobrzy ludzie którzy Ci pomoga!! w innej sieci nie znajdziesz tyle zyczliwości!!! zapraszam do Fonetu!! ostatnio wcale nie ma awarii siec sie rozwija a cena za 128kb jest dobra i nie ma co narzekać!! polecam!!
paczaczasz.

Do góry

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Jakie miasto jest stolicą Polski?.:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć