CZym sie Suwałki różnia od konca swiata

Zaczęty przez Wincenty, 16 Gru 2005, 11:13:12

« poprzedni - następny »
Do dołu

Wincenty

Kresowe. zacowane, zapyziałe ???
Takie okreslonia, kiedys mówiono o Suwałkach drewnianych..
Czy można wyobrażić aby byly inne?? Tak, daleko im w rozwoju do Bialegostoku

punisher

Uważam, że Suwałk nie ma co porównywać do Białegostoku. W czym Suwałki są gorsze? Wszystkie różnice wynikają tylko z liczby mieszkańców. Gdyby nasze miasto miało 300 tys. mieszkańców wtedy byłoby co porównywać.

wojtek_kosynier

Równie dobrze można napisać:
Uważam, że Polski nie ma co porównywać do Niemiec. W czym Polska jest gorsza? Wszystkie różnice wynikają tylko z liczby mieszkańców. Gdyby nasze państwo miało 82 miliony mieszkańców, to wtedy byłoby co porównywać.
 ;)

Wincenty

zgadzam sie z Kosynierem - bo, wg punishera to nie nalezy moze nawet  strac sie o rzeczy które ma Białystok, tylko przyjac ze nie stac na nateatr, kryte lodowisko czy dobry hotel.

Toffik

Ja to tylko nie wiem dlaczego porównujemy Suwałki do Białegostoku. Białystok to dno, zły punkt odniesienia.
Lepszy przykład to Sopot, Olsztyn, Toruń. To są miasta, w których jest życie na odpowiednim poziomie kulturalnym, oświatowym, rozrywkowym, zawodowym itp.
Białystok to zbieranina ludzi dziwnego pokroju..

punisher

O czym Wy piszecie?? Jeżeli liczba mieszkańców nie ma znaczenia w porównaniu, to dlaczego w Suwałkach nie ma metra??? Im miasto jest większe bym ma większy budżet i więcej można zrobić. A suwalskie kina: czy chodzą do nich tłumy? Potraficie tylko marzyć i nic więcej. Kryte lodowisko, dobry hotel dla kogo?? Właściciele musieliby dokładać do tego interesu dlatego nic takiego w Suwałkach nie powstaje. To nie czasy komuny, państwo nie będzie wszystkiego dotować.

punisher

W czym Polska jest gorsza od Niemiec?? Chyba sobie żartujesz! We wszystkim!!! Może jedynie ziemia nie jest tak jak tam skażona. Nie to żebym był jakimś fanem Nieniec, aleto są zupełnie dwa inne kraje i dzieli nas przepaść. Ktoś z Was napisał, że wielkość nir ma znaczenia. Można w dziesiątkach podawać przykłady, dlaczego to właśnie liczba mieszkańców wpływa na rozwój miasta.

drops

nie ma takowego w Suwałkach, może nie ma wielkiego popytu... Ale może jednak, może ktoś planujący rozpoczęcie własnej działalności \"dałby nam szansę\" ;)
Mój bóg pije piwo.

punisher

Ciężka sprawa z tym sklepem. Ceny płyt wysokie, zarobki niskie i oczywiście pirata można wszędzie kupić, lub ściągnąć z netu.

Jego Wysokość z niskim rodowod

różnią się zasadniczo. Po pierwsze są skrzyżowaniem wiochy z miastem. Mają mniej mieszkańców i więcej kościołów statystycznie na 10 tys. mieszkańców. Nie maja excelencji w czerwonym berecie . Nie maja całej masy urzędników i urzędów. I tak można wymieniać bardzo długo . Tylko po co ? Koń jaki jest każdy widzi.

tajnapolska

jak na UE to nadal odstajemy od reszty świata, właściwie to nasze miasto w polsce jest tylko znane z pogody w tv i tajnejpolski, czyli z przyrody i kultury, to całkiem nieźle, bo kiedyś była tylko dzika przyroda

Wincenty

A z czego ma być jeszcze znane? To tylko 70 tys. mieszkancowów, jedna dluga ulica...

Zagranica

Cała Litwa ma 3 mln mieszkańców to prawie tyle co Warszawa, a mimo to nawet w niewielkich miastach dzieją się bardzo fajne rzeczy. Myślę zatem, że to nie kwestia ilości mieszkańców. Suwałki w porównaniu do Białegostoku są znacznie ładniejsze, a niewielka ilość mieszkańców daje tą przewagę nad większym miastem, że możliwe jest stworzenie tzw. społeczeństwa obywatelskiego (tu chcę przypomnieć, że starożytne Ateny miały podobną ilość mieszkańcó do Suwałk). Mamy znacznie większy wpływ na życie i wygląd miasta, niż byśmy mieli mieszkając w jakiejś metropolii. Reasumując - to od nas zależy, czy Suwałki będą końcem świata czy nie. Najłatwiej jest powiedzieć, że jest bieda i nic nie warto robić.
Trzy buchy od babuchy i głuchy.

Wincenty

Słusznie, trzeba rozwijać zjawiska ciekawe, orgynalne, wytwarzajaće klimiat miasta do którego warto przyjechac i warto powracać... Tak miejsc jest juz kilka w Suwałkach, ale to nie wystarczy....

punisher

Zagranica:
Słusznie zauważasz i tak też robisz, przykładem są tTwoje posty w innym temacie forum.

Do góry
 

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Czy jesteś człowiekiem?:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć