Tolerancja

Zaczęty przez (-luna-), 22 Kwi 2008, 23:23:21

« poprzedni - następny »
Do dołu

(-luna-)

Czy jesteśmy tolerancyjni? Jak postrzegamy tolerancję? Jakie są i czy są jej granice?
luna-men-a(men)

Fikou

Duży kaliber.. nie wiem czy podołamy :)
powiem tak:
Nie jesteśmy tolerancyjni i jesteśmy zarazem. Jak coś dotyczy naszej osoby to tolerujemy przedmiot jeśli jest dla nas korzystny, przyjemny, dobry, pożyteczny, miły
jeśli korzyści nam nie przynosi to i tolerancja szczupleje.
W zjawiskach ogólnych, społecznych, o poziomie tolerancji decyduje opinia społeczna do czasu poznania przedmiotu przez nas, bo jeśli stykamy się z czymś to (wydaje nam się iż) zaczyna nas to  dotyczyć i wówczas odnosi się poziom T do pierwszego podanego przeze mnie  schematu .
Jeśli ktoś chce udowadniać że jest niepodatny na opinii społecznej argumenta to powiem wówczas że zależy kierunek naszego spojrzenia od faktu w którą stronę ktoś kieruje głowę... czemu ufa... zasadom liberalnym czy konserwatywnym, albo inaczej: grupie (subkulturze etc.) z którą się utożsamia człowiek często wtóruje ze względu na \"podstawy programowe*\" danej grupy społecznej
(*nieodpowiednie słowo ale nie chce mi się wysilać... da się to chyba zrozumieć?)

dok7

wiem, o co Ci chodzi o młodzież wszechpolską... póki nie przestaniemy nazywać homoseksualistów \"pedałami\", a afroamerykanów \"czarnuchami\" to nigdy nie będziemy tolerancyjni...
Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło !!! :D :)

Tofik

Jeśli chodzi o gejów... jestem tolerancyjny wtedy gdy nie ma ich w moim zasięgu. Chodzi mi głównie o okazywanie przez nich uczuć w mojej obecności. Bo same bycie mi nie przeszkadza. Nie przeszkadza mi, że jakiś gej stoi przede mną w kolejce. W sumie tak samo pary heteroseksualne czasami mnie wkurzają, kiedy siedząc obok mnie wkładają sobie języki do gardeł. Lekka przesada.
Mam nadzieje, że afroamerykanie nie obrażają się na określenie \"czarny\" (nie mylić z \"czarnuch\") jeśli pada ono z ust człowieka, któremu kolor skóry jest nieistotny.  
Za to zero tolerancji wszystkim białym rasistom, czarnym rasistom, żółtym, czerwonym i zielonym!!
Mimo szczerych chęci pełnej tolerancji trudno jest się nauczyć. Bo czy tolerancja jest cechą nabytą czy wyuczoną to nie wiem. Ja staram się nauczyć. Może tutaj ktoś da jakąś dobrą lekcję.

Wadim

[cytat]Nie przeszkadza mi, że jakiś gej stoi przede mną w kolejce.[/cytat]

no brawo, co za poświęcenie i wspaniałomyślność...

[cytat]Chodzi mi głównie o okazywanie przez nich uczuć w mojej obecności.[/cytat]

tzn. konkretnie o co się rozchodzi? o co chodzi kaman?

[cytat]czasami mnie wkurzają, kiedy siedząc obok mnie wkładają sobie języki do gardeł[/cytat]

mój boże, gdzie ty bywasz  :lol:

[cytat]Mam nadzieje, że afroamerykanie nie obrażają się na określenie \"czarny\"[/cytat]

to interesujące, u nas na osiedlu na murzynów mówimy \"murzyni\", oni nie mają nam tego za złe, sami mówią na nas \"białasy\"...

Eve

Tolerancja od pewnego czasu zmieniła znaczenie. Do tej pory tolerancja praktycznie tyczyła się innych narodowości. Dziś, tolerancją nazywane jest akceptowanie absolutnie wszystkiego co jest i dobre i złe. Akceptujemy pedofili, pedałów, bandytów i innych odmieńców. Dziwny jest świat.. Wszystko co według medycznych badań, wykładów profesorów i najnowszych osiągnięć w dziedzinie nauki jest zaburzeniem psychicznym i w skrócie - chore.. stało się raptem śwtetne, zdrowe i ciekawe i koniecznie tolerowane!
Wolę być o zdrowych pogladach i zdrowo przyznać - jestem nietolerancyjna wobec dzisiejszych poglądów.

Tomek

i co z tego ze jestem tolerancyjny, ze nie chodze z siekera za gejami i innymi ludzmi ktorym sie w glowach poprzewracalo i chca koniecznie w jakis sposob swoj bunt okazac, co z tego ze nie podoba mi sie tylko to co oni robia, a nie oni sami, skoro ja jestem pozbawiony tolerancji! nie daj Boze zeby ktos cos takiego w homoseksualnym srodowisku napisal,czy powiedzial a od razu od ciemnot, konserwatystow(slowo ktore nabralo pejoratywnego znaczenia... choc samo w sobie nie jest wcale zle...) zaczna wyzywac!

problem jest taki ze przez naprawde nie procenty a promile takich ludzi z takimi problemami (homoseksualnoscia) slowo tolerancja jest wypaczane!  

independent

Tolerancja wszystkich i wszystkiego to chyba to samo co \"tumiwisizm\". Więc jest to zjawisko godne, moim zdaniem, potępienia.
Jak wszystko, tak i tolerancję należy stosować  z umiarem, tzn. być tolerancjnym, ale w rozsądnych granicach. Gdy odmienność czyjaś staje się szkodliwa społecznie, trzeba zareagować. I tu muszę koniecznie dodać, że całowanie się dwóch mężczyzn szkodliwe społecznie nie jest. Kto nie lubi takich widoków, niech skromnie odwróci głowę. Szkodliwe społecznie to jest publiczne okładanie się pięściami dwóch rozwścieczonych dresów, straszliwe przekleństwa i groźby, emanująca wtedy na wszystko wokół nienawiść.  
Staram się być tolerancyjna w stosunku do wszelkiej inności. Do głowy by mi nie przyszło prześladować, poniżać murzyna, homoseksualistę, żyda, wysokiego, małego, grubego, źle ubranego czy biednego. Dostrzegana przez nas inność to ich normalność! Tępienie tej odmienności świadczy o ciasnocie naszego umysłu.
Więszość z wymienionych przeze mnie cech to cechy otrzymane od rodziców w momencie poczęcia. Nie mamy na nie żadnego wpływu. Kiedy przystojny i utalentowany Michael Jackson próbował się upodobnić do ludzi białych, zrobił z siebie potworka. Po co nam to było?!
Wszelkie dewiacje o których wspominała eve, uznane za naukę jako choroby... no cóż... musimy je w pewnym sensie tolerować. Ludzi chorych trzeba przecież leczyć a nie niszczyć. Choroby (poza kilkoma wyjątkami) raczej sobie nie wybierzesz... Także i ta  psychicznaj może dopaść nagle kogoś z nas lub naszych bliskich. Bądźmy więc mądrze tolerancyjni w stosunku do tych, którym już się to przytrafiło.
"Ludzie najuważniej słuchają, kiedy mówi się nie do nich."

independent

Najtrudniej przychodzi mi tolerowanie zawiści, głupoty, złośliwości. Ale i z tym walczę.

Mówię sobie, że każdy głupi chciałby być przecież mądry, ale takie a nie inne otrzymał geny.

Zawistnik, złośliwy, wredny dostał na jakimś etapie swego życia taką dawkę upokorzeń, że prawdopodobnie do końca życia się z tego nie wykaraska. No, chyba że dla odmiany, ktoś go mocno pokocha i doceni :-)

Co to jest, do cholery, afroamerykanin??? Jak można słowem tym zastępować normalne słowo murzyn. Większość ludzi rasy czarnej żyje w Afryce i nigdy nie była w Ameryce. Po kiego licha im tego amerykanina w nzwie dodawać???

Myślmy, zanim wprowadzimy do swego słownika jakąś nowość!

BEHEMOTH

czy homoseksualizm to \"według najnowszych badań\" (jakich?), wykładów profesorów (których?) i najnowszych osiągnięć w dziedzinie nauki (przykłady) jest \"zaburzeniem psychicznym\"? - głos ojca prowadzącego przez ciebie przemawia ;) ps. jestem nietolerancyjny wobec głupoty... ;)

Marti Nowy

zgadzam się poniekąd z independent a propos chorób psych. Mądrze tolerancyjni - ciekawe określenie  8)  Określenie \"murzyn\" jest raczej obraźliwe w swojej wymowie - osobie czarnoskórej; afroamerykanom, afroeuropejczykom (sic!) Tolerancja bywa dychotomiczna w dzisiejszych czasach i potrafi już samą nazwą własną (o)budzić zastrzeżenia... Ja np. wielu rzeczy i zjawisk nie toleruję, i dobrze mi z tym i nie mam zamiaru zmieniać mojego światopoglądu; który jest już bardzo mocno ukształtowany. Rzeczywistość: demarkacyjne zdarzenia i zachowania; które obserwuję (nie)chcący na ul. Suwałk i innych miast - nie pozwalają na tolerowanie -poszczególnych - zjawisk społecznych; ujmując eufemistycznie   ;)  Pozdrawiam
patrz komu ufasz - bo ufność jest ślepa - patrz byś nie oślepł - bo nie będziesz ufał

independent

O homoseksualizmie w bardzo przystępny sposób napisano tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Homoseksualizm

Różne stanowiska, fakty i mity... Wato przeczytać.

Marti... obraźliwe może być każde słowo, w zależności od kontekstu. Na tym forum już padały wyzwiska typu: Litwinie, Katolu! Wszystko zależy od intencji mówiącego.

Niektórzy nawet \"Kocham Cię\" potrafią pewnie z pogardą wymówić  :(

Wadim

ja przepraszam, ale co w swojej wymowie ma obraźliwego \"murzyn\" ? jakie złe, niestosowne, obraźliwe skojarzenia budzi?

być może udziela się to, że słowo \"murzyn\" to bezpośredni odpowiednik \"negro\", które rzeczywiście w Stanach odbierane jest obraźliwie, co jednak nie przeszkadza Murzynom mówić na siebie \"Hey, you Nigga\"...

poza tym co to ma wspólnego z tolerancją?

Wadim

oczywiście nie \"negro\" tylko \"nigger\" :)

Marti Nowy

Tak jest niepodległa  ;)  \"Kocham Cię\" wyznanie takowe; ktoś potrafi z pogardą wymówić? Ciekawe. Np. \"Kocham Cię skurwielu mały\" lub \"Kocham Cię kretynie zidiociały\" lub \"Kocham Cię najsłabiej jak tylko można na świecie (nie)Kochanie\" Hehe...  :D  
patrz komu ufasz - bo ufność jest ślepa - patrz byś nie oślepł - bo nie będziesz ufał

Do góry

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Jakie miasto jest stolicą Polski?.:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć