Reklama w kościele

Zaczęty przez luki, 11 Kwi 2008, 13:35:00

« poprzedni - następny »
Do dołu

Arens

P.S. A skąd ty wiesz, czy ja mam czy nie dzieci?
Ach zapomniałem Ty wiesz wszystko, oprócz tego jak się pisze.
"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem że na świecie żyje tylu idiotów " - S.Lem.

vanillacat

Widac ze nie masz:D bo bys wiedzial, ze rodzice chetnie sluchaja o przedszkolach, szkolach dodatkowych zajeciach itp i takie informacje czy jak uwazasz -reklamy sa bardzo dla nich wazne.
Chodz nierownymi drogami, latwiej wytlumaczysz swoje potkniecia.

Arens

Reklama powinna być wiarygodna i ogłaszana we właściwym miejscu.
Może ja sobie zażyczę reklamę mleczarni w kościele - no bo przecież trzeba wiedzieć co dobre dla dzieci prawda?
I w kościele mi o tym powiedzą. Bomba po prostu.

Raz jeszcze pisze - może dojdzie za 20stym - trzeba myśleć przede wszystkim, a nie jechać szablonowo.
"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem że na świecie żyje tylu idiotów " - S.Lem.

vanillacat

Poinformuja a sam pojdziesz i sie przekonasz:) chyba wiesz na czym polega ogloszenie?

tajna

dzisiaj ogłoszenie to znaczy reklama
kulturalne suwałki

envy

W parafii Chrystusa Krola reklama prywatnego gimnazjum, wychowujacego w \"duchu katolickim\" czy jakos tak. Przegiecie

mardred

Dokładnie. W każdej szkole są katecheci i to podlegli kosciołowi, jeśli nei są duchownymi, więc o co do cholery chodzi! Może po prostu to gimnazjum milczy na temat takich tematów jak homoseksualizm, aborcja czy antykoncepcja? To tylko z politowaniem popatrzeć na rodziców, którzy skazują swoje dziecko na taka niewiedzę o prawdziwym życiu.

bzibziak

Nie widzę nic złego w ogłoszeniu nt. bezpłatnych badań, które mają pomóc człowiekowi. Podobnie uważam, że nie ma nic złego jeżeli w kościele katolickim pojawia się ogłoszenie o gimnazjum czy liceum katolickim, normalne jest, że Kościół dba o rozwój duchowy człowieka, a taka szkoła to jedna z wielu dróg do tego rozwoju. W kościele nikt ci nie grzmi, że jak do tej szkoły nie pójdziesz to jesteś poganinem, niewierzącym i antychrystem, po prostu pada ogłoszenie, że takie coś istnieje, bo może ludzie o tym nie wiedzą, a ty z tego skorzystaj albo nie, twój wybór. Jak pojawiają się w ogłoszeniach informacje na temat pielgrzymek czy rekolekcji to nikomu to nie przeszkadza, ja podobnie traktuję informację na temat gimnazjum katolickiego- szansa rozwoju duchowego, osobiście bym z niej nie skorzystał, ale nic w tym złego jak ktoś tego pragnie. Ogłoszenie na temat wyrobów najbliższej mleczarni ma niewiele wspólnego z tym co napisałem powyżej, więc porównywanie takich spraw jest odrobinę dziwne. pozdrawiam

luna400

ILU z wypowiadających się, na ten temat CHODZI DO KOŚCIOŁA? Prawdopodobnie nikt, lub prawie nikt. A jeśli tak to DLACZEGO zabieracie głos w kwestiach, które was NIE DOTYCZĄ. Kto dał wam prawo do wdzierania się Z BUCIORAMI  w tak intymną sferę jaką jest WIARA. Czy jakiś katolik robi to samo z waszymi \"wartościami?
luna-men, (a)MEN♂♂♂♂♂♂♂♂♂♂♂♂♂♂♂♂♂♂

jeno

w kościele informacja-tak, reklama-nie.
jeno

Arens

Ja chodzę do kościoła, mało tego mam wujka biskupa - poważnie mówię.
Wiara to strefa intymna? Że co proszę ?
Zapewne intymne jest również gremialne modlenie się na antenie wiadomego radia? O telewizji nie wspominając.

A może kościół to temat tabu ? Bić głową - nie myśląc w żadnym wypadku - pod świątynią chłoszcząc się jednocześnie ,bo cierpienie uszlachetnia. Po czym radośnie rzucić datek nieskromny na tacę.

Kościół dba o rozwój duchowy - racja.
Tylko reklamowanie - przykładowo - gimnazjum katolickiego, w którym siedzą ludzie \"kościelni\", dla mnie jest niesmaczne i nie na miejscu.
Mardred dobrze nakreślił strukturę funkcjonowania tej \"altruistycznej\" reklamy.
Krótko mówiąc : ręka rękę myje - kojarzy mi się to z jednym, z naszą piękną polityką :P

Ogłoszenia o badaniach itd. to już inna sprawa.

BEHEMOTH

luna, kościół włazi z BUCIORAMI w każdą sferę mojego życia, mimo, że nie chodzę do kościoła więc nie pieprz mi głupot... :D według mnie to niech sobie robią co chcą (czyt. ogłaszają co chcą), chciałbym tylko aby kościół jak każda inna instytucja płacił podatki i podlegał prawu, a na razie jest to \"państwo w państwie\"... opodatkowanie kleru i wprowadzenie tzw. podatku kościelnego (płaconego na kościół przez wiernych) to idealne rozwiązanie, ale u nas nie przejdzie, bo wtedy wreszcie wiadomym byłoby ilu NAPRAWDĘ mamy w polsce katolików... ;)

mardred

Chodzę do kościoła, właśnie wybieram sie na godzinę 16. Czy teraz mam prawo do krytyki? Zawsze miałem bo żyje w demokratycznym państwie. Tak jak napisał Arens katolickie gimnazjum, wcale nie powinno być lepsze bo w każdym jest nauczana religia. Co do BEHEMOTH\'a. Masz rację, podatek ,by pokazał ilu jest katolików w Polsce. Np. w Niemczech 25% jest zarejestrowana jako niewierzący.

luna400

Behemot proszę o konkrety w jaki sposób kościół wchodzi z buciorami w twoje życie, no chyba że mieszkasz blisko kościoła i słyszysz dzwony na mszę świętą. Osobiście nie mam nic przeciwko opodatkowaniu się kościoła i wiernych. To chyba jedyne wyjście. Arens, co masz przeciwko określeniu,że wiara to sfera intymna ( w sensie prywatna, osobista itd). Czy ktoś ma prawo deptać prawdy mojej wiary, czy ktoś ma prawo szargać imię JPII. Czy ja atakuję wasze wartości, to wasza prywatna sprawa, czy na siłę ktoś próbuje zmieniać WASZE życie i tłumaczyć, że słuchacie złego radia, oglądacie złą telewizję etc. ja też niejestem zwolennikiem TEGO radia. Ale co masz przeciwko tzw zbiorowym modlitwom. A może chcesz powiedzieć ludziom starym i niedołężnym,którzy nie mogą wychodzić z domu, że modląc się , czy sluchając mszy św. na antenie tego radia robią coś złego.
W kwestii owego Gimnazjum, nie rozumiem was. Jeśli już w Suwałkach powstało prywatne gimnazjum, które w statucie ma zapisane wychowanie młodzieży wg. wartości chrześcijańskich, to chyba normalne, że pracują tam ludzie będący katolikami, chociaż niekoniecznie tak do końca. Takie gimnazjum NIE MA SWOJEGO REJONU, więc gdzie katolik, który chce posłać swoje dziecko do takiego gimnazjum się o nim dowie JEŚLI NIE W KOŚCIELE. Ono nie funkcjonuje chyba w żadnym oficjalnym, suwalskim wykazie szkół.
luna-men, (a)MEN♂♂♂♂♂♂♂♂♂♂♂♂♂♂♂♂♂♂

vanillacat

O przepraszam ja też chodze do Kościola nawet do dwoch :). Luna dla mnie osobiscie Radio M kojarzy sie z sekta jak dla wielu ludzi, jednak co nie przeszkadza mi w tym ze go sluchaja starsze panie itd-jezeli im to pomaga. Czy zawuwazyliscie w szpitalach np obrazki swietcyh na scianie? Nawet ateisci i ludzie innych wyznan wtedy nie zglaszaja pretensji co do tych obrazkow, co swiadczy o tym ze jednak wiara jest ludziom potrzebna.

Do góry

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Jakie miasto jest stolicą Polski?.:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć