Reklama w kościele

Zaczęty przez luki, 11 Kwi 2008, 13:35:00

« poprzedni - następny »
Do dołu

luki

Ogłoszenia wygłaszane na koniec mszy coraz częściej zaczynają przypominać dobrze wszystkim znane telewizyjne bloki reklamowe. Jak tak dalej pójdzie, zapewne reklamami będą przerywane też kazania.

Ostatnio w konkatedrze pw. św. Aleksandra zachęcano m.in. do badań lekarskich na osteoporozę oraz do wysyłania dzieci do jednego z przedszkoli.

Czekamy na wsze opienie na ten temat.

Wadim

myślę, że czas najwyższy wprowadzić kasy fiskalne dla księży

Fikou

sprawa śmierdzi!!
ale ostatecznie możemy sobie wyobrazić, że badania choć płatne są społecznie potrzebne... a przedszkole z założenia może być sprawdzonym dobrym przedszkolem... w którym katecheza jest...
niemniej jednak nie od dziś kościół zajmuje się tym czym czasami nie powinien... istnieje możliwość jednak że ksiądz za te ogłoszenia nie pobrał opłaty więc wówczas to wola a nie kasa decydowała

mardred

OPwszem, owszem. W parafii Bożego Ciała co roku jest informacja o naborze do gimnazjum (pewnie wszyscy wiedzą którego).

kazik

U Ł*** też jest reklama tego gimnazjum co roku  ;)

vanillacat

A ja uwazam ze to nawet ciekawe informacje, Kosciol wychodzi do ludzi, a kazdy moze sam zadecyowac gdzie posle dziecko.
Chodz nierownymi drogami, latwiej wytlumaczysz swoje potkniecia.

łukasz

Te ogłoszenia nie sa płatne, związane są ze społeczną rolą Kościoła. Dzięki ogłoszeniom na mszy niedzielnej mają szanse dotrzeć do szerszej grupy odbiorców informacje o darmowych badaniach dla osób starszych. co w tym jest złego?

to NIE SĄ reklamy. Jedynie informacje.
matko jak tu zimno :/

ja

a co to jest wosja opinia?

tajna

Skoro na forum nie można reklamować, to chyba tym bardziej w kościele uważam, a jeśli już to za opłatą opodatkowaną, jak w telewizji.
kulturalne suwałki

łukasz

mylicie pojęcia reklamy z informacją

czy w waszym rozumieniu \"reklama\" bezpłatnych badań mammograficznych w radiu 5  jest reklamą czy informacją?

Nie
w czasie dzienników informacyjnych nie można dawać reklam. skoro KRRiT nie ma zastrzeżeń do tego typu \"ogłoszeń\" więc dlaczego wy macie?

kościelne ogłoszenia dotrą do większej liczby potencjalnych zainteresowanych.
matko jak tu zimno :/

Arens

To jak to jest ? Reklama czy informacja ?

Jeśli mówi się - przykładowo - o JEDNYM gimnazjum, dla mnie to reklama.
Gdyby sprawa dotyczyła mówienia o wszystkich gimnazjach w mieście - to jest informacja.

Mówienie o badaniach lekarskich to trochę oddzielna kategoria.
Dbaniem o społeczeństwo podjeżdża.

Vanilla przeczysz sobie : skoro każdy sam decyduje gdzie wysłać dziecko to po co ogłoszenie/reklama w kościele ? Gdzie sens ?
Jedno wyklucza drugie.

Kościół przede wszystkim powinien dbać o rozwój duchowy człowieka. Ale może tylko mi się tak wydaje ? :]
"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem że na świecie żyje tylu idiotów " - S.Lem.

vanillacat

Po to by sie dowiedziec co dane przedszkole proponuje bedziesz mial dzieci to zrozumiesz:)

Arens

Buhehehe kiedy rodzic chce posłać dziecko do przedszkola/ szkoły itp. to idzie OSOBIŚCIE do danego miejsca gdzie informuje go kompetentna osoba, a nie sugeruje się kościołem.
Bo nie od tego jest ta instytucja.
Nie trzeba mieć dzieci tylko pomyśleć, aczkolwiek w twoim przypadku to bez najmniejszego znaczenia.
"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem że na świecie żyje tylu idiotów " - S.Lem.

vanillacat

Tak ale trzeba miec dzieci by zrozumiec bo dla niektorych to trudne jest -jak widac do pojecia:)

Arens

Co zrozumieć ?
Znowu napisałaś ogólnikowy ogólnik nie odnoszący się do żadnego konkretu.

Do góry

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Jaki mamy rok?:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć