Dzień nienawiści

Zaczęty przez tajnapolska, 17 Lut 2008, 23:13:25

« poprzedni - następny »

tajnapolska

Proponuję obchodzić dzień konkurencyjny do walentynek, czyli dzień nienawiści. To tylko pomysł, wszystko byśmy zawdzięczali dopiero organizatorom takiego dnia w muszli koncertowej w parku w centrum miasta. Każdy z chętnych miałby pięć minut na podzielenie się ze zgromadzonymi w parku ludźmi, czego nienawidzi, np. kraju, rządu, władz miasta itd. Mógłby również mówić kogo nie lubi, kto mu zalazł za skórę i kogo nienawidzi lub wini za całe zło. Zdaję sobie sprawę z tego, że zorganizowanie czegoś takiego to tytaniczna praca, ale może kiedyś, w lepszej przyszłości znajdą się odważni ludzie, którzy sfinalizują ten pomysł. Powiedzenie czego lub kogo się nienawidzi to pierwszy krok do lepszego życia. A powiedzenie tego publicznie spełni funkcję terapeutyczną i zapewne skłoni ludzi do bardziej optymistycznego nastawienia do życia, bo ile można słuchać takich nienawistnych rzeczy? Ale raz w roku myślę, że można.  

diabeł

skoro o tym mowa, to ja proponuję stworzyć analogiczną do naszej-klasy rzecz, a mianowicie portal nasi-wrogowie :)

clod

... a przy zejściu z muszli już czekaliby pielęgniarze z kaftanem...
 ;)
Tylko rzetelna i wytężona praca jednostki zapewni sprawne działanie kolektywu.

Wadim

tajny, sam ze sobą rozmawiasz?

lucyfer

tajna to szatan, a nie zwykły diabeł, mówię to jako władca piekieł

noname

i znowu sobie odpisujesz, wiesz ze to choroba i to sie leczy?
a sam pomysl wydaje mi sie nawet niezly, a na pewno ciekawy. Choc ja raczej bym nie skorzystal z mozliwosci pokrzyczenia, to na pewno przyszedlbym popatrzec na innych. Cos jak brytyjski Hyde Park

vanillacat

I coz ludzie mieliby robic w ten dzien nienawisci, bic sie? :o
Chodz nierownymi drogami, latwiej wytlumaczysz swoje potkniecia.

lucyfer

wypowiedzieć się, skomentować, posłuchać, tylko że zamiast kisić to w małym gronie znajomych mogliby zaistnieć w przestrzeni publicznej, tak coś czuję, że byłoby dużo chętnych

Wadim

czyżby pładca wiekieł chciał się zalansować w przestrzeni publicznej?

AP

Zabawne:) \"Dzień nienawiści\" brzmi szatańsko, więc może wystarczy po prostu \"Dzień szczerości\"?
AP

Fikou

Zgadzam się z Adamem!! Nienawiść to zŁa sprawa do manifestowania... jak wiadomo wam moi mili takie uczucia demonstruje się np. poprzez sztukę.. na murach, na papierze nieraz zalegającym w szufladzie... SŁowo wypowiedziane nabiera mocy, a co jeśli wzmocniona sŁowem publicznie wypowiedziana nienawiść osiągnie w mówcy wnętrzu podstawy do pewność siebie? Hitler na ten przykŁad krzyczał... Nienawiśćią. Ten pomysŁ jest chory i poroniony, gŁupi... nie jest diabelski... jest szatański do kwadratu i dobrze że Tajniaku z ciebie jest tylko prowokator, nie zaś aktywista, bo wierzę że dla poŁechtania swej próżności tak idiotyczny pomysŁ mógŁ byś zrealizować.Boję się takich pomysŁów... nienawiści czystej nie mam nawet dla tych co mnie gdzieś tam po drodze skrzywdzili
Pokój i muzyka
dla was pisŁ FIKOU

noname

alez przezywacie samo haslo \"nienawisc\". Ja tam sie bede upierac, ze idea swobodego wypowiadania moglaby sie przyjac - ale na zasadzie brytyjskiego Hyde Park. To mogloby byc jedyne miejsce w ktorym nie obowiazywalaby poprawnosc polityczna. Moznaby bylo swobonie bez konsekwencji powiedziec: \"nie znosze pedalow\" i nikt nie nazywalby Cie faszysta, zacofanym kmiotem itp. Ja tak wlasnie rozumiem idee tajnej.

XXX2

Niedługo padnie hasło: dzień mordowania bezkarnego.
Mają niektórzy wyobraźnię.

clod

Moim zdaniem Polacy to już taki naród, ze dzień nienawiści jest co dzień. Jak się tylko spotkają, to zaraz rozmowa schodzi na złorzeczenie bliźniemu, albo wyrzekanie z zazdrością jeżeli się komuś coś udało.
Obgadywanie, plotkowanie i mówienie wszystkiego na nie to niestety nasza specjalność.
Uśmiechamy się do siebie, a niech tylko znajomy się odwróci to z jakąż żarliwością psy na nim, niej wieszamy...
Dzień dobroci, albo dzień przyjaźni to by się przydał, ale dzień nienawiści?!

Nienawidzę nienawidzić!
Tylko rzetelna i wytężona praca jednostki zapewni sprawne działanie kolektywu.

weronika

Dzien nienawiści  :o Mało Ci tego co za oknami? Jak to było: nadstaw drugi policzek..., wybaczaj itp. Ale Tajna.. za Hammurabim Oko za oko. Oj nieładnie. Wiem, ze wiele rzeczy przeszkadza, ze ludzie mają wrogów, ale zeby od razu dzien nienawisci. Lepiej w to miejsce zrobic dzien Tajniaka:):):)
Weronika

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Jakie miasto jest stolicą Polski?.:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć