Giełda w Mariampolu i dalej.....

Zaczęty przez vicknow, 12 Lut 2008, 21:08:17

« poprzedni - następny »
Do dołu

vicknow

Kupić samochód w worku. Giełda samochodowa. Mariampol 40 km od granicy polsko-litewskiej. Pole zastawione samochodami . Tysiące a może dziesiątki tysięcy aut lśniących w słońcu . Kupując tutaj samochód można zarobić , ale tez stracić . Zyskać nawet pięć tysiecy złotych , albo utopić kilkadziesiąt . Każdy musi ocenić ryzyko sam. Czy warto jechać do Mariampolu chy wybrać trasę na   Białystok ?  
I prefer the sign: "No entry", to the one that says: "No exit".

Zekocoster

ależ bajecznie opisałeś swe zwątpienia : ) . ciekawa forma wypowiedzi  rzekł bym tak bardziej ogólnie .
paczaczasz.

clod

Miasta Ci się musiały pomylić.
Dziesiątki tysięcy aut to można zobaczyć na giełdzie w Kownie, ale nie w Mariampolu.

A poza tym to polecam stronę www.autoplius.lt

Auta te same co w Niemczech, opłaty takie same, a bliżej.
Skoro nie ma różnicy, to po co przepłacać?

A na felerne auto w Polsce można równie dobrze trafić jak gdzie indziej, zależy od szczęścia i fachowca z którym jedziemy kupować samochód.

Ciekawostką jest jak to wszyscy u nas wierzą w mit auta z Niemiec.
Każde sprowadzone z Deutschlandu auto niezależnie od rocznika ma prawie 200tys przebiegu, a kierowcami są tam tylko i wyłącznie emeryci.
Tylko rzetelna i wytężona praca jednostki zapewni sprawne działanie kolektywu.

zaroowka

Clod - nie zgodzę się. Można w niemczech trafić na auto z niewielkim przebiegiem, w dobrym stanie, za rozsądną cenę - problem tylko w tym, że trzeba na takie trafić. ;)

Tak, jestem wredny.
Tak, tnę i cenzuruję.
Debian, Pentax, Habanero!

sportowiec

vicknow  tego sam nie napisał w internecie jest cały tekst to tylko kawałek wyciął i sie podniecają!

tak

z tego co wiem to giełda w białymstoku jest niezla.

Zekocoster

hmm . dziwne by się podniecać tym co pisze ktoś o giełdzie samochodowej . raczej nie .
paczaczasz.

O.T.A.K

W Mariampolu  jest i to bardzo duża giełda w każdy wtorek i środę jest tam mnóstwo komisów i prywaciarzy. Leż na Litwie jest dozo prze krętaczy jak to \"vicknow\" opisał i ma racje. Ja osobiście miałem szczęście, oszczędziłem ponad 2000zł. [cytat]vicknow tego sam nie napisał w internecie jest cały tekst to tylko kawałek wyciął i sie podniecają![/cytat] <--- hehe możliwe..... wcześniej czy później trzeba było ten temat poruszyć  zanim ja wyjechałem miną miesiąc zanim się zorientowałem jak i gdzie   ;)

jeno

ciekawe czy Wolgi tam tez sprzedaja?
jeno

Zekocoster

w Ełku jest jakaś giełda . dokładniejszych danych nie posiadam.wiem,że jest tam w tej chwili mój znajomy,który oferuje do sprzedaży audi : )
paczaczasz.

edzia

a wiec giełdy w Ełku są tylko w niedziele zjezdzaja sie panowie z różnych okolic, tak jak w białymstoku. W białym jest dosyć drogo lepiej jechać do szczecina jeśli chodzi o Polskę. Co do litwy byłam parę razy na jaką taką giełdę nie trafiłam bo chyba teraz takich tam nie ma za to jest mnustwo komisów dużo młodych roczników można kupić nawet limuzyne :) ceny są różne ale większy wybór. Pozatym gdzie nie kupujesz wszędzie trzeba patrzeć co bierzesz

edzia

a i z tego co slyszalam to do kowna nie warto jechac bo tam jedzie to co nie sprzedalo sie w mariampolu. Jest jeszcze jakas gielda na litwie miejscowosc jakas na V ale nie pameitam doladnie

clod

Edzia to coś ty słabo słyszałaś.
Bo właśnie w Kownie jest największa giełda,. a do Mariampola to zjeżdżają stare rumple.
Giełda w Mariampolu jest obstawiona przez Kazachów, którzy najchętniej kupują po kilka - kilkanaście samochodów , najchętniej roczniki 80-siąte i wczesne 90-siąte i łądują je na tzw. lory i prościutko pociągiem na swoje stepy.
Mój znajomy za audi 100 1986 dostał od Kazacha 1500 euro, a inny kumpel za mazdę 626 rocznik 1992 dostał od Kazacha 1200 euro.
Litwini nagminnie teraz swoje stare auta wciskają Kazachom.
Tylko rzetelna i wytężona praca jednostki zapewni sprawne działanie kolektywu.

edzia

to jezdzie to szczecina gdzie gielda jest przygotowywana dla ruskich i mozna sporo zaoszczedzic

dona

to do Szczecina bliżej, czy do Kowna?
clod ma rację co do giełdy w Mariampolu

Do góry

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Jakie miasto jest stolicą Polski?.:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć