Najlepsze liceum w Suwałkach to...

Zaczęty przez ukla, 18 Sty 2008, 14:41:00

« poprzedni - następny »
Do dołu

Winston Wolf

Luz tajna, ja się nie obrażam. Po prostu pomyśl zanim coś chlapniesz, bo takie upraszczanie i uogólnianie do niczego nie prowadzi. Przejrzałem stronę tego twojego stowarzyszenia, nawet jest to dość interesujące. Nie zapiszę się jednak, nie mam zamiaru udowadniać, że I LO \"nie sprało mi mózgu\". Wiem to bez żadnych stowarzyszeń.

[cytat]Stąd ta moja pewna obesesja na temat 1lo, kierowana do gimnazjalistów, a nie do absolwentów.[/cytat]

Kłóci się to jednak z twoją wypowiedzią z poprzedniego wątku:
[cytat]W sam lektura dla ludzi myślących w przeciwieństwie do absolwentów 1lo.[/cytat]  ,
także coś tu jednak nie halo.
I\'m not here to say please, I\'m here to tell you what to do.

freeq

Tajna, nie obruszaj się tak, nie wyzywaj wszystkich od trolli, bo jak wiadomo, to Ty oficjalnie otrzymałeś taki przydomek (piszesz zresztą o tym na swoich blogu, nie wiem czy to powód do dumy :))

Popieram Winstona w kwestii wstępowania do PSR.

Ale pokaż mi może ucznia z III, jakże zlaicyzowanego (te długie włosy u płci męskiej, kolczyki w każdej części ciała) liceum, który nadal jest członkiem KK. Znajdziesz ich więcej, niż członków PSR z I (zresztą w Suwałkach nie wiem czy jeszcze kogoś dobierzesz). Jaki z tego morał? Za żadne skarby nie można uogólniać, a z pewnością Ty, intelektualista, racjonalista, osoba światła, wykształcona i tolerancyjna, robić tego nie powinieneś.

młoda

Tajna, tłumacząc się jak osioł nie pokazujesz nic więcej jak własną słabość... Takie jest moje zdanie...
Nie schodźcie z tematu, bo w tym wątku nie rozmawia się o gatunkach ani typach literackich...

Najlepsze liceum?
Jak już ktoś wcześniej napisał nie da się wyróżnić najlepszego, bo opinie zawsze będą podzielone. Wg mnie I LO to szkoła z klasą, II LO to szkoła, na której zależy wielu młodym ludziom i nieprawdą jest, że frekwencja przy rekrutacja w ostatnich latach była niska, bo \'walka\' o miejsca wrzała. Dużo osób czekało na wyniki drugiej rekrutacji, bardzo dużo... Lubię tę szkołę, bo wiele się w niej dzieje. Szara rzeczywistość każdego dnia nauki nie polega tylko na pracy podczas lekcji. Ta szkoła funduje także wiele ciekawych rozrywek i skutecznie stara się zapełnić czas pozaszkolny uczniom- jednak nic na siłę! Co do III LO to również nie mam nic przeciwko- szkoła ma swój klimat. Nie znam jej dobrze,więc nie będę się wymądrzać...
Pozdrawiam :)

Klezmerka

Tak jak już wielokrotnie tu było mówione - nie da się jednoznacznie orzec, które LO jest najlepsze. Jeśli chcesz się uczyć, będziesz to robić wszędzie, jeśli masz inne prorytety - to także nikt z Ciebie nie zrobi kujona na siłę.

PS: Tajna, ja bym np. wstapiła do tego stowarzyszenia (jestem z 1.), gdybyś niebył jej reprezentantem... :/ Bo to tylko utwierdza w przekonaniu, że z racjonalizmem niewiele ma to wspólnego...
Aha, na Twoim miejscu nie chwaliłabym się do tym ukończeniem filologii, bo to tylko potwierdza, że próbujesz w ten sposób leczyć swoje kompleksy... :o Poza tym to stawia Ciebie w nienajlepszym świetle - ukończyć studia i robić takie błędy językowe??? :o

tajnapolska

--> klezmerka
jakie błędy językowe?

-->dziadu
czytałeś chyba nieuważnie mój felieton, jest tam jak najbardziej osobisty punkt widzenia, no skoro ci się nie podoba to napisz lepszy, czekam na twojego meila pod adresem: adambolewski@gmail.com
Co do mojego doktoratu to też się zdziwisz, w suwałkach nie ma żadnego polonisty z dr, będę pierwszy, tak samo jak się zdziwisz co do mojej powieści, którą wyda KP, zresztą co ja z robą będę gadał, skoro masz kierunkowe wykształcenie tylko średnie, jak sam piszesz i nigdy nie studiowałeś polonistyki, ani nie jesteś pisarzem, nie mam o czym z tobą gadać. Do PSR po 1 lo na pewno się nie zapiszesz. I nie wmawiaj nam, że masz jakieś argumenty przemawiające na korzyść 1lo, bo twoja aktywność publicystyczna sprowadza się jedynie do atakowania mojej osoby i nic więcej nie wnosisz ani na tym forum, ani gdziekolwiek indziej, no chyba, że napiszesz coś do \"Ponad Mgłą\" to zmienię zdanie co do ciebie

-->winston
poniosło mnie trochę, nie wiedziałem, że jesteś po 1lo, zresztą w takiej szybkiej wymianie zdań łatwo o uogólnienia i uproszczenia, zdarza się, ale jednak widzisz sam, że mało kto chce działać w PSR, bo to kłóci się w katolickim wychowaniem.

aśa

taak, jasne, katolickie wychowanie  w 1., pierwsze pierze mózgi, jasne - mam się czuć głąbem? pierwsze pierze mózgi, pierwsze pierze mózgi, pierwszepierzemóóózgiiii uciekajcie dzieci

tajna:
\"Winston, ja cię przepraszam, wszędzie są wyjątki i ludzie niezłomni, ale ja do zakonu bożeny nie posłałbym swoich dzieci, chociaż w rankingach 1lo załapuje się na jakieś tam miejsce. Mój brat po 1lo, też myśli, ale jak to już nie będę w to wnikał, mi się jego myślenie nie podoba.\" - gratuluję, czyżbyś chciał posyłać swoje dzieci do szkoły takiej, która naprostuje ich myślenie na \"twoje\"? mozna to wywnioskować z powyzszej twojej wypowiedzi. nie martw się, rozum swój mają/będą miały, same zdecydują o swoich priorytetach.

zaczynasz mnie irytować, mimo ze jesteś ode mnie duzo starszy, to wybacz, ale za nic mam twoje slowa o pierwszym ogólniaku, bo tak naprawdę to chyba nic nie wiesz o tej szkole - to przynajmniej można wywnioskować z twoich wzietych z kosmosu wypowiedzi o niej. pewnie teraz myslisz, ze mam sprany i przegotowany mozg skoro tak mowie; ze juz mnie BOŻENNA (nie bożena, prosze pana :P) opetala i jestem zaslepiona przez religijne wartosci, katolickie wychowanie jakze wszechobecne w tej szkole. nic bardziej mylnego. nie znasz szkoly, w dodatku musisz miec jakies zawezone horyzonty, bo oceniasz ludzi ktorych nie znasz, a oceniasz ich na podstawie tylko i wylacznie szkoly, do ktorej uczeszczaja. wydawaj sobie książki, pisz felietony, bądź mgr filologii polskiej, dr nawet, doc.,poźniej jeszcze habilitacja i w ogóle będziesz tak szczęsliwy ze nie daj boze sie utwierdzisz w przekonaniu ze jestes tak madry inteligentny nietykalny ze nikt ci do dupy za przeproszeniem nie doskoczy. i bądź szczęśliwy, czlowieku, ale uświadom sobie że jestes w totalnym bledzie.

W sam lektura dla ludzi myślących w przeciwieństwie do absolwentów 1lo. widać, inteligencja, wyskoka kultura i szacunek dla innych ludzi wprost BIJE z tego zdania.

żal.

ps;
suwalczanki nie są z dużej, tylko WIELKĄ, a tak w ogóle nie wielką, tylko małą :P

kot w butach

Troche wspołczuję ludziom dla których robienie wrażenia jest ważniejsze niż działania, i którzy chwalą się tym, co dopiero zamierzają zrobić... I jeszcze twierdzą, że będą pierwszymi w miejscu do którego inni dawno dotarli... Faktycznie, jak napisała wyżej aśa, są w totalnym błędzie.
Co do suwalskich polonistów z tytułem doktora (żeby nie było wątpliwości: doktora nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa) to mam przyjemność znać jednego. Pani uczy jezyka polskiego we wspominanym tu IV LO, co też, moim zdaniem, świadczy o potencjale tej szkoly. Tym samym wróciliśmy do głównego tematu wątku.

chmurek

Ja również znam osobę, która ma tytuł doktora - i jest polonistą. I nie chodzi mi o tego nauczyciela z IV LO. Zatem wiadomości, które ma tajna, są bardzo nieprawdziwe.

Przecież to oczywiste, że w przypadku stanowiska redaktora naczelnego \"Ponad mgłą\" zadziałała selekcja negatywna. Nie żądam nieomylności, przecież można zatrudnić kompetentną osobę, która by dokonała korekty tekstu, ale wydaje mi się, że redaktor woli zgarnąć więcej pieniędzy dla siebie...

A co do wyboru liceum: warto się chyba kierować predyspozycjami, zainteresowaniami - w końcu w poszczególnych liceach są różne profile, różne \"rozszerzenia\".
zawsze, kiedy piszesz głupie posty, Bóg tworzy emo

jeno

o co tutaj chodzi????
ktos zadal pytanie-bo zastanawia sie ktora szkole wybrac, a wy....
szkoda slow.
jeno

tajnapolska

Moje zdanie jest takie: Ludzie błagam Was! Nie idźcie do 1LO!

Winston Wolf

Dlaczego? Tylko teraz bez uogólniania, upraszczania, szufladkowania i argumentacji typu \"pranie mózgu\" i takich tam. Racjonalne argumenty, w końcu podajesz się tajna za racjonalistę.
I\'m not here to say please, I\'m here to tell you what to do.

tajnapolska

Ale nie socjologiem. Przypuszczam tylko, że nie przyznasz się nigdy do onanizowania, bo nauczono cię, że to coś złego. Katolickie szkoły według mnie wypaczają światopogląd. Kto jest żarliwym katolikiem niech sobie idzie do 1lo, ale po co mają tam iść zwykli ludzie?

eith

II LO!! Impry na korytarzach!
 III - Koncerty!

Lata 80`te:

http://www.youtube.com/watch?v=bdFa3sL0HP0&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=qVXdZ4ZFFU4

Teraz:

http://www.youtube.com/watch?v=H_6mqdiWFow

UWAGA TRESC UTWOROW TYLKO DLA DOROSLYCH NA UMYSLE lol

Judge Me

eith

I przestancie prosze sie KLOCIC!!!

Dupy was skopie!  ^^
 Judge Me

eith

Wam, wam miało być :) grunt ze wesoło!

RTFM
 Judge Me

Do góry

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Jaki mamy rok?:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć