Najlepsze liceum w Suwałkach to...

Zaczęty przez ukla, 18 Sty 2008, 14:41:00

« poprzedni - następny »
Do dołu

ukla

W tym roku ukończę naukę w gimnazjum. Przez ostatnie 2 miesiące każdy zadaje mi pytanie: gdzie dalej będziesz się kształcić? Otóż właśnie nie wiem! Interesują mnie licea. W chwili obecnej uczęszczam do 3 gimnazjum, które jest połączone ( jak z pewnością wiecie) z II liceum. I zupełnie nie mam o nim zdania! Błagam opiszcie mi swoje liceum do którego uczęszczaliście lub uczęszczacie. Bardzo mi zależy na waszej opinii. Z niecierpliwością wyczekuję waszych odpowiedzi.
urszulka

Pawy

Skoro się tam uczysz i masz kolegów to powinnaś mnie zdanie na temat tej szkoły - widocznie albo nie chcesz albo się nie interesujesz za mocno.

dawidf

thebanana

To może najpierw napisz, jak idą Ci nauka i testy gimnazjalne, bo nie pójdziesz chyba do szkoły, dzięki opinii, jaką usłyszysz. Twoim celem powinno być dalsze poszerzanie horyzontów i wiedzy i pod takim właśnie kątem szukaj odpowiedniego liceum. Chociaż tak naprawdę wystarczy wola nauki, nie ma czegoś takiego, jak \"lepsze\" liceum i \"gorsze\".

vanillacat

ALe liceum profilowane czy LO?
Chodz nierownymi drogami, latwiej wytlumaczysz swoje potkniecia.

ukla

To powiem tak: na półrocze mam średnią 4.80. Myślę o liceum ogólnokształcącym. Zależy mi na waszej opinii, bo moim zdaniem otoczenie jest istotne. Zależy mi, aby nauczyciele, którzy będą mnie uczyć byli wymagający i aby dobrze tłumaczyli( muszą być wymagający, abym była zmuszona do nauki, bo jakoś jak się ode mnie nie wymaga, to się nie uczę, taka dziwna jestem) i właśnie dla tego chcę usłyszeć waszą opinię na temat tych liców.
PS. Przepraszam za wszelkie błędy ortograficzne.
urszulka

ukla

Acha, a wyników testów próbnych jeszcze nie ma.
urszulka

Oluś

Słuchaj, ja się ucze w 1lo. Jestem w drugiej klasie. Powiem, Ci, ze zalezy na jakich nauczycieli trafisz. Jka idziesz do klasy c alco d to masz bank ze bedziesz miała wymagajacych nauczycieli. Ale praktycznie chyba każdy wymaga dużo, jak uczy Cie rozszerzonego przedmiotu. Inni generalnie rozumieją że pewne rzeczy Ci są do życia zbędne. Kucia w mojej klasie przynajmniej wybitnie duzo nie ma. Mam przyjaciółke w 3lo to ona ze dwa razy wiecej uczy sie ode mnie. Tzn chodzi mi o to, że jakoś inaczej to wygląda. Bo ja nie siedze nad ksiązaki dzien i noc i pał nie mam. Poza tym fajnie jest bo nie ma czegos takiego jak zawalony tydzien sprawdzianami. Conajwyzej dwa w tygodniu. Kart raczej u mnie w klasie niezapowiedzianych tez nie robia.
Jeśli chodzi o atmosfere to Ci powiem, ze ja nie zamieniłabym tej szkoły na żadną inną. Strasznie początkowo nie chciałam tam iśc, ale teraz to jest naparwde świetnie.
Taka moja opinia:)
pzdr

tajnapolska

To wszystko moje dzieciaczki prawda, kiedyś dawno, dawno temu był sobie zakon bożeny, czyli 1lo, było sobie nowe 3lo, niewiadomo jeszcze jakie i było sobie 2lo czerwone. Do 2lo szły dzieciaki praktykujących katolików, do 2lo dzieci alkoholików lekarzy, działaczy pzpr. Może trochę upraszczam, ale mnie uczył historii mgr burak, który był swego czasu aktywnym członkiem pzpr, a wychowawczynią była również mgr fil. rosyjskiej, działaczka z pzpr po stażu w moskwie. I dzisiaj moje drogie dzieciaczki nie chodzę do kościoła, mam lewicowe poglądy, tak to wygląda, coś w tym jest. Radzę dobrze się zastanowić i rozważyć, czy popierasz bogatych i tłustych, m.in. kościół katolicki, który nic nie robi dla ludzi, poza budowaniem niepotrzebnych nowych kościołów - kasa którą im dają ludzie na tacę jest marnowana. Owsiak nie marnuje kasy, ale on jest tylko jeden, a kościół jest powszechny :)Należy też się zastanowić czy jest się za aborcją czy przeciw, czy przeciw gejom czy za czy za gumkami czy przeciw (według kościoła lepiej  jest się zarazić hiv, niż nałożyć gumkę)itd. Jeśli ma się poglądy konserwatywne, czyli takie jak kościół katolicki to jest to jeszcze argument by iść do 1lo. Bo potem to zaważy na waszym życiu i wypaczy wasze myśli. Trudno będzie się stać człowiekiem mądrym po 1lo, to będzie bardzo trudne, niejako wbrew własnej naturze. Lo wchodzi w wasze umysły i je zmienia na całe życie, wpływ otoczenia, nauczycieli i rówieśników jest nie do przecenienia. Pomyślcie dzieciaczki, pomyślcie.

tajnapolska

powinno być: (...)Do 1 lo szły dzieciaki praktykujących katolików(..)
Do 1, do 1lo, chyba każdy wie, że 1 lo to katolickie lo:)
sorry za pomyłkę klawiatury

clod

tajna
Zbytnio upraszczasz i uogólniasz. Ja chodziłem do 2LO i  ciekaw jestem do której kategorii mnie zaliczysz do dzieci alkoholików czy działaczy  :lol:

Jeżeli chodzi o nauczycieli języka rosyjskiego to jest normą, że każdy student filologii rosyjskiej na trzecim roku ma możliwość by wyjechać na kilka miesięcy do którejś z uczelni na wschodzie, np. UW jeździ na uniwersytet Łomonosowa w Moskwie, a jeżeli ktoś ma możliwości to korzysta z wyjazdów podyplomowych. Ręczę, że nic tak dobrze nie uczy języka jak zmuszenie do używania go na co dzień za granicą.

No ale pewnie masz też za złe, że angielskiego w szkołach uczą ludzie, którzy mieli staż w Anglii czy stanach...

A co do polityki w szkole to mnie akurat nauczono antykomunizmu, miałem lekcje historii z materiałem nieco wybiegającym poza ówczesny kanon, z panią od Polskiego niezbyt legalnie oglądaliśmy koncerty Jacka Kaczmarskiego, a i zdarzały się heappeningi z okrzykami "znajdzie się pała na dupę generała".

Jeżeli chodzi o sprawy religii to najważniejszy jest stosunek jaki panuje do onej w domu.

Ja uczyłem się w 2LO gdy jeszcze mieściło się na ul. Przytorowej  (pamiętam przeprowadzkę na Kościuszki) i bardzo miło i ciepło wspominam swoja szkołę.

A co do pytania głównego wątku, to nie mam zdania. Według rankingów ogólnopolskich to 1Lo jest z Suwalskich najlepsze, ale najlepiej na ten temat winni wypowiedzieć się zeszłoroczni maturzyści, co teraz robią, do jakich szkół udało im się pójść i jak im tam idzie. Moim zdaniem to w tej chwili jest adekwatna odpowiedź na zadane pytanie.
Tylko rzetelna i wytężona praca jednostki zapewni sprawne działanie kolektywu.

jeno

Historia, historia....

a dzieciak chce byście mu coś poradzili - tu i teraz.
jeno

vanillacat

Ja chodzilam do LE i uwazam ze to byl dobry wybor.
Chodz nierownymi drogami, latwiej wytlumaczysz swoje potkniecia.

Klezmerka

Oj, tajna, upraszczasz i to bardzo. Chodzę do 1LO, ogólnie 1 klasa to był dla mnie wielki szok i zaciskanie zębów z bezsilności... Jeśl nie jesteś orłem, a słabe oceny zabierają Ci motywację, nie idź do 1!!! Ja w sumie do dziś nie wiem, czy to był dobry wybór... :/ Zobaczymy przy naborze na studia... :/
PS: Aha, tajna, liceum do osobistego spojrzenia na życie nie ma nic do rzeczy. No chyba, że idziesz tam bez wykształconych już poglądów i poddajesz się łatwo wpływowi innych... Ja tam swoich poglądówt nie zmieniłam, 1LO nie ma takiej władzy, żeby zrobić z niewierzącego wierzącego czy moherka z lewicowca. Nasze wybory i poglądy zależą tylko i wyłącznie od nas, szkoła nie narzuci nam spojrzenia na świat.

Oluś

hej, ale ja tylko poiwedziałam co sądze nic wiecej.

Do góry

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Jakie miasto jest stolicą Polski?.:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć