Najlepsze liceum w Suwałkach to...

Zaczęty przez ukla, 18 Sty 2008, 14:41:00

« poprzedni - następny »
Do dołu

Klezmerka

Fakt, trzeba przyznć, że 1LO swoją opinię zawdzięcza w dużej mierze kasie rodziców... Chodzi o korki. Przykładowo u nas w klasie na dodatkow fizykę chodzi już ponad połowa uczniów, a to przecież dopiero półmetek... Wysoki poziom nie jest więc raczej wynikiem nauczania świetnej kadry, a wyselekcjonowanej młodzieży i ambicji ich rodziców, choć i to się zmienia na przestrzeni lat, co świetnie obrazują wspomniane już rankingi...

vanillacat

Ja skonczylam LE i tez mam ukonczone studia w Poznaniu, na dobrej uczelni - UAM m.in. A z moich obserwacji w szkole, wynika, kiedy nauczalam ze jezeli jest zdolny uczen, to nauczyciel go tylko wspomaga, motywuje. Nikt nie zrobi ze slabego, nie majacego checi do nauki super ucznia. Po prostu do LO 1 ida uczniowe, ktorzy z naturzy sa zdolni, pracowici...jak to mowia sukces...to 90%ciezkiej pracy i 10% talentu. A nauczyciel tylko wspomaga i motywuje do nauki.
Chodz nierownymi drogami, latwiej wytlumaczysz swoje potkniecia.

dok7

III LO i tyle:) Młoda kadra i jest fajnie :) Przede wszystkim to uczniowie robią klimat tego liceum a nie nauczyciele, więc jeśli chcesz się uczyc w fajnym III LO to się zapytaj starszych kolegów/koleżanek  i zbierz fajnych ludzi od siebie (by zdawali do trzeciego) a gwarantuję Ci że w III LO będzie Ci dobrze:)
Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło !!! :D :)

clod

[cytat]apele rozpoczynające się od słów "dzien dobry kochana młodzieży" - "dzień dobry kochana pani dyrektor"[/cytat]

Dobre  :P  :lol:

Zakon świętej Bożenny wymiata :)

Już wiem dlaczego właśnie tam Giertych przyjechał i był witany z honorami.

A getto ławkowe też już tam mają?
Tylko rzetelna i wytężona praca jednostki zapewni sprawne działanie kolektywu.

tajnapolska

mnie też odrzuciło clod, kiedy to przeczytałem o tych apelach w 1lo.
W kościele, chciałbym przypomnieć, też są ludzie na mszach, co nic nie mówią:) Te 1lo powinno być zamknięte za łamanie swobód obywatelskich.

kasia

Słuchaj ja ci o liceum zbytnio nie moge powiedziec bo ucze sie w technikum .. Ale w miesiacu kwietniu czy marcu beda organizowane dni otwarte szkół. Napewno beda was o tym informowac Wasi nauczyciele:)
Kasia

P.

Klezmerka, uprościłaś i to chyba przegięłaś a nie uprościłaś.

Byłaś kiedykolwiek w IV LO?
Dwa lata temu byłą to jedyna szkoła która w 100 % zdałą maturę. Na koniec gimnazjum miałem średnia równe 5,0 więc rzeczywiście, nie chciało mi sie uczyć... i w żadnym stopniu nie żałuję decyzji, zę się tam wybrałem.

Dwa lata temu po maturze, z tego co jest mi wiadome prawie wszyscy oprócz tych, którzy wyjechali są na studiach. Prawo, psychologia, a także bardziej ścisłe kierunki. Rzeczywiście, idą tam ludzie którzy nie chcą sie uczyć.

konradk18

Jeszcze coś ode mnie IV liceum polecam bardziej dla humanistów, mają tam dobrych nauczycieli języka polskiego i niemieckiego.
Jeżeli ktoś chce po liceum kształcić się w kierunkach ścisły lub technicznych to ta szkoła od razu odpadam. Nie ma tam kierunku z rozszerzonymi przedmiotami ścisłymi.

W III liceum, bo tam się uczyłem denerwowały mnie trochę złe warunki, budynek jest długo nie remontowany. Pamiętam jak były wielkie mrozy 2 lata temu, jeszcze przed wymianą okien, to na parterze było strasznie zimno (jak dobrze pamiętam to 12 C). W 3 klasie było już znacznie lepiej. Ale to przecież nie najważniejsze i jak komuś nie przeszkadzają złe warunki, to polecam III LO jak najbardziej. Jeszcze jedną wadą (lub zaletą jak kto woli) tej szkoły to zbytnio wymagający nauczyciele w I i II klasie z przedmiotów, które na danym profilu nie są ważne. Rozumiem, że jakoś podstawową wiedzę trzeba mieć z każdego przedmiotu, ale żeby pytać na lekcji historii po 3 osoby, a potem stawiać chyba z 10 jedynek na półrocze, to trochę przesada w matematycznej klasie.
To też niedługo się skończy, bo nowy minister zaproponował, że tylko 1 klasa liceum będzie ogólna, a potem tylko przedmioty maturalne.

aśa

święta prawda, w pierwszym korki są rzeczą całkiem powszechną bo mimo że młodzież jest ambitna/utalentowana/uzdolniona/zdeterminowana to jednak nauczyciele mając świadomość że ich podopieczni tak-czy-siak się będą uczyć, i realizują swoje ambicje, bywające chorymi od czasu do czasu. jednak da się żyć :) z niektórych przedmiotów można wynegocjować totalny luz, np. ja, będąc na biol-chem praktycznie nie mam geografii i historii, z czego cieszę się niezmiernie. jedyną wadą jest pulchra magistra z łaciny, bo nie odpuszcza niczego; Bogu dzięki, że w 3 klasie już nie będzie tematu ;)

P.

Konradk18, niestety moja siostra uważa, że gdyby uczyła mnie pani Woronko, byłoby o niebo lepiej.A teraz mam panią Luizę. No i zgadza się co mówisz... urodzony humanista za mnie.

z pierszego

[cytat]Czy wiecie co napisał Gross w swej nowej książce \"Strach\" o polskim antysemityzmie? O mordowaniu Żydów po wojnie przez Polaków? Zginęło od 800 do 2000 ludzi. Że polski kościół, proboszczowie nie mówili ludziom, żeby nie zabijali, nie zakazywali mordowania Żydów, a dokładnie wiedzieli co się u nich dzieje. Działo się to głównie na wsiach i w małych miastach. Niestety to prawda. I tej prawdy nikt w 1lo się nie dowie.[/cytat]
No to trafiłeś, o tej książce polonistka opowiadała na ostatniej lekcji :lol:

Co do poglądów to myślę, że zdecydowana większość uczniów ma swoje i pani dyrektor raczej nikomu swoich nie narzuci.
Do kościoła chodzimy kilka razy w roku(jakieś święta kościelne i inne okazje) i nikt nikogo nie zmusza! Klasy, które chcą iść muszą to zgłosić. Najczęściej wszystkie chcą bo nie będzie 1-2 lekcji ;)

tajnapolska

no tak, msza ciekawsza od lekcji to chyba tylko w 1lo

Polonistka opowiadała, bo widocznie przeczytała to co napisałem na forum, widzisz ja jestem wpływowy człowiek :)

Winston Wolf

Tajna oczywiście jak ty się uczyłeś to uczniowie robili wszystko żeby zawsze być na lekcjach  :P  nie osłabiaj mnie.
I\'m not here to say please, I\'m here to tell you what to do.

dziad_borowy

to całe Twoje pisanie to nieumiejętne składanie wyrazów...

a na pewno Cię nie zatrudnili dalej w szkole, bo się obawiali Twojej wielkości:P

cytaty z \"wpływowego człowieka\"

[cytat]Aktorkami były głównie młode Suwalczanki, chociaż może nie aż tak bardzo młode.[/cytat]

Tak, właśnie tak - tajna pisze wielką literą nazwy mieszkańców miast! Polonista, który uczył gimnazjalistów! (i daruj sobie głodne kawałki, że to zabieg celowy)

[cytat]Miłym zaskoczeniem było zobaczyć na Dybuku znanego suwalskiego poety Marcina Siejdy, który kamienną twarzą grał opowiadacza. Czytał mianowicie w księdze różne rzeczy i zapowiadał kolejne części fabuły.[/cytat]

I to są dosłowne cytaty z \"tfurczości\" tajnej  :/

Nauczyciele z pierwszego, którzy nie są przyzwyczajeni do tak niskiego poziomu wypowiedzi, na pewno nie zaglądają na forum tajnej, bo po takich odwiedzinach zostaje długotrwały niesmak...

---------------

to raczej Ty, tajna, masz kompleksy, że nie dane Ci było uczyć się w pierwszym, nie tak prosto jest się tam dostać, byle kogo nie przyjmują...

Żadna wiedza człowieka nie może wyjść poza jego doświadczenie.

vanillacat

W kazdym liceum sa ludzie, ktorzy jezeli chcą coś osiagnac to osiagną. :)
Chodz nierownymi drogami, latwiej wytlumaczysz swoje potkniecia.

Do góry

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Podaj wynik działania: 1.+.1:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć