Psie kupy

Zaczęty przez AP, 09 Paź 2007, 16:33:19

« poprzedni - następny »
Do dołu

Normalny

Tej sprawie powinna być poświęcona jutrzejsza sesja rady miasta. W końcu coś porzytecznego by zrobili radni.

Normalny

pożytecznego! chciałem napisać:)

jeno

koniecznie rada/ z udzialem innych waznych w miescie \"czynnikow\"
jeno

eith

A ja mysle ze Polska byla rzadzzona przez psuie kupy, EU slabo chce wspolpracowac, US robi sobie jaja, bo nie ma czasu na tak zasciankowy kraik.
 Swoja droga, podoba mi sie podwejscie angielskie do historii - z humorem, bo co do cholery mozemy zrobic?!

Obejrzyjmy sobie to:

http://www.youtube.com/watch?v=WXerqvoGmXg
 Judge Me

jeno

co nadal nie zmienia faktu - właściciele są odpowiedzialni za swoje psy!

w tym odchody przez nie wydalane!
jeno

vanillacat

Ale zawsze lepiej pojsc na latwizne i niech ktos inny to sprzata.
Chodz nierownymi drogami, latwiej wytlumaczysz swoje potkniecia.

jeno

należy im rozdać wisiory...z napisem - ja nie sprzatam po swoim-nie moim psie.
skoro nie chca sprzatac..
jeno

Fikou

to ja na wierzch wydobywam ten temat.
w holandii zaobserwowałem hunden toileten.
to są pasy na trawniku wysypane korą i ogrodzone drutem.
tam jest taka tabliczka z wizerunkiem załatwiającego potrzebę psa. montuje się to w okolicach blokowisk i osiedli, normalnie przy ulicy. czasami trochę capi ale tylko jak przechodzisz blisko.
za sprzątanie odpowiada miasto, czy tam jakaś firma będąca wykonawcą na zlecenie.
Moi drodzy... skoro podatek za pieska wynosi 100 zł jak przeczytałem w gazecie prawnej... to może powinniśmy się ubiegać aby w jakimś stopniu liczono się z naszymi pieniążkami i takowe toalety zafundowali naszym osiedlom i pociechom zwierzęcym, a problem ma okazję być ograniczonym w jakimś stopniu. Ponad to takie psie toalety sprawiły by iż właściciele/wielbiciele czworonogów mogli by uzyskać miejsce do spotkań i nawiązywać znajomości. Tu
 być może rodziły by się miłości, rodziły by się wątki dla dyskusji, Tu dział by się wspaniały postęp w relacjach między miłośnikami zwierząt.
he he ale to tylko taka abstrakcyjna fantazja
pozdrawiam i polecam się nad takim rozwiązaniem zastanowić... można może do spółdzielni swojej wnieść prośbę o taki dar społeczny.?

aaa

były już do spółdzielni skierowane tego typu prośby o kibelki dla zwierząt i podania ponoć były nawet ;> i były rozpatrywane. Ale największym problemem są teraz miejsca parkingowe i place zabaw, które na starszych osiedlach są z powodu braku wolnej przestrzeni likwidowane.
Spółdzielnia niegdyś nawet rozprowadzała kartonowe łopatki i woreczki, ale ludzie i tak woleli wyprowadzać zwięrzęta do piaskownic, także pewnie i  wychodki wiele by nie zmieniły. :]

Ja tam uważam, że więcej dałaby akcja wpajania ludziom do głowy, że po piesku, czy kotku należy posprzątać. I wszyscy byliby zadowoleni ;)
Ale ludzie są niehigieniczni... i nie ma rady ;]
fdsdf

Klezmerka

A wiecie, co nie najbardziej denerwuje? ZAWSZE sprzątam po swoim psie. Niezaleznie od tego, czy najbliższy śmietnik jest 4 czy 1000 m od nas. Denerwują mnie:
1) Wścibskie spojrzenia i uwagi innych - niektórzy wręcz stają z rozdziawioną paszczą i czekają na finał \"zdarzenia\", a potem kręcą z niedowierzaniem głową. To trochę krępuje i jestem w stanie zrozumieć, że niektórzy właściciele, zniechęceni tą reakcją rezygnują ze sprzątania po swoich pupilach. Tak więc apeluję: Nie gapcie się i nie komentujcie sprzątania po psach, a potem nie narzekajcie na psie kupy na trawnikach!!! :/
2) Ostatnio, gdy pozbywałam się zawartości \"psiej\" łopatki, ktoś uprzejmy przystanął i mnie spytał:\"Co pani robi?\", na co ja dumna odpowiedziałam, że sprzątam po swoim psie. I wiecie, co usłyszałam? Że TEGO nie wrzuca się do śmietnika!!! :o  To gdzie mam to niby wrzucać? Czy ktoś jest w stanie mi wskazać choćby jeden \"psi\" kosz w Suwałkach???????????????????????????????????

aaa

Klezmerka:
Bo to Suwałki są... :/
Na podkarpaciu w bardzo wielu miastach straż miejska mocno ściga za nie sprzątanie po swoich psach, więc ludzie mają nawyk. A gdy widziałam, jak ktoś się zaśmiał z pani sprzątającej po psie, kobieta odpowiedziała \"Nie sprzątnięcie tego z trawnika jest równoważne z niespuszczeniem wody...\" ;) Święta prawda... ;]
fdsdf

tajna

a ja nadal uważam, że sprzątanie po swoim psie urąga ludzkiej godności (-> przykład postępowej lewicowej holandii o czymś świadczy, tam nie sprząta się po swoich psach, ale chodzi do specjalnych miejsc, bo człowiek nie jest robotem czy murzyńskim niewolnikiem, żeby za darmo sprzątał gówna)i jeśli klezmerka jest zboczona psychicznie i jest masochistką, to ja rozumiem, że są tacy ludzie, że ona babra się w psim gównie, ale to nie znaczy jeszcze żebym ja musiał się tak samo zachowywać i żeby inni musieli; przykład klezmerki jest osobny i nie nadaje się do naśladowania, to nie jest żadne rozwiązanie, przyznacie mi chyba rację
kulturalne suwałki

aaa

tajna:
Po dziecku też byś nie sprzątnął?
fdsdf

vanillacat

Tajna-masz psa masz obowiazek, a jak nie to pozbyj sie psa i bedziesz mial z glowy.
Chodz nierownymi drogami, latwiej wytlumaczysz swoje potkniecia.

Klezmerka

tajna, skąd w Tobie ta złość? A może to zazdrość? :D Może jesteś zbyt zakompleksiony, żeby wyjść z łopatką na podwórko, bo jeszcze jakieś dzieciaki rzucą parę wyzwisk? :P Myślę, że większym zboczeniem jest zastawianie na ludzi takich \"pułapek\"  niż dyskretne tego sprzątnięcie. A Holandia jako bogaty kraj może sobie pozwolić na dużo więcej niż niesprzątanie psich kup. Narazie pozostaje nam tylko, jako Polakom,  zacisnąć zęby, chwycić za łopatkę i sprzątnąć. I nie trzeba się w tym babrać, no chyba, że masz problemy z koordynacją ruchową... :o To się nazywa kultura i odpowiedzialność, tajna. Jeśli nie potrafisz sprzątać po swoim psie, to widocznie nie dojrzałeś do jego posiadania.

Do góry

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Podaj wynik działania: 1.+.1:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć