Psie kupy

Zaczęty przez AP, 09 Paź 2007, 16:33:19

« poprzedni - następny »
Do dołu

AP

Czy w Suwałkach właściciele psów są zobowiązani do zbierania kup swoich czworonogów (oczywiście jeśli narobią na trawniku, chodniku, ulicy, w sklepie itp.)?
Jeśli nie, postuluję by wprowadzić takie zarządenie - mam dość kup na trawnikach.
AP

dok7

Piękne, ale pewnie nie przejdzie :(  :/
Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło !!! :D :)

tajna

chyba adam  za długi masz urlop, skoro zaprzątają cię takie rzeczy, po dzikich trawnikach nikt nie chodzi ani się tam nie bawi, więc to dobre miejsce na psie kupy, a co do chodników to mój pies tam nie robi a ja może raz w życiu tylko widziałem na chodniku psią kupę, a w sklepie? widziałeś w sklepie psią kupę? nie no nie wierzę, ale na pewno nie w suwałkach, może w warszawie, w której chyba teraz jestes? Gdybyś miał psa, to byś zrozumiał, że to niemożliwe by ktoś po nich sprzątał, to jak ze sprzątaniem ubikacji, za pieniądze też byś nie chciał sprzątać, a tymbardziej nie wtedy, kiedy są do tego dobre dzikie trawniki
kulturalne suwałki

AP

-> tajna: Dziki trawink?! Co to takiego? Bo przecież jeśli trawnik zaczyna być dziki, to przestaje być trawnikiem i staje się jakimś pastwiskiem (żeby nie napisać bardziej dosadnie).
A psiej kupy na chodniku nie widziałeś, bo pewnie się przechadzasz z pieskiem po trawnikach. Mnie nie raz przyczepiło się coś do buta:)
Okej, kupy w sklepie w Suwałkach nie widziałem, ale miałem okazję zobaczyć sikającego czworonoga na progu suwalskiego sklepiku.
Kurczę, to może \"toalety\" dla zwierząt - nie trzeba będzie zbierać.
AP

Magnolia

A ja jestem za sprzątaniem. Mam psa i jeśli załatwia się pod blokiem to sprzątam. Ale co z tego jak trawniki są obsrane bo nikt inny nie sprząta. I pewnie też przestane idiotkę z siebie robić i widowisko, poza tym muszą sprzątać wszyscy nie tylko jedna osoba!

AP

Moim zdaniem żeby \"wszyscy sprzątali\" należałoby wprowadzić jakieś rozporządzenie - wtedy np. straż miejska mogłaby ukarać mandatem właściciela, który czmychnie ukradkiem przucając kupę:)
A może zorganizować (analogicznie do np. dnia ziemi, czy dnia bez samochodu) dzień bez odchodów na trawniku? Sam nie wiem...
AP

tajna

są takie trawniki, po których nikt nie chodzi ani dzieci się nie bawią, jedyna ingerencja ludzka w nie jest taka, że są strzyżone na wiosnę, ale potem to już dziki las, na chodniki to mogą robić bezpańskie psy tzw. osiedlowe lub uliczne np. na kościuszki, ale lepiej niech sobie żyją, niż miały by zginać w schronisku PGK. Ja też uważam, że najlepszym rozwiązaniem są psie toalety, czyli takie wyznaczone psie trawniki. Ten problem już był poruszany rok temu na tym forum. Ale nikt nie zrealizował teego pomysłu, bo ludzie w suwalskim samorzadzie uważają, ze ważniejsza jest budowa placów zabaw dla dzieci niż budowa toalet dla psów. Tak samo jak uważali, że niepotrzebne jest normalne schronisko dla psów, bo ważniejsza jest budowa nowych bloków socjalnych dla ludzi. No i postawili na swoim, nowego schroniska dla psów nie będzie, te proadzone przez PGK zostanie zlikwidowane i schronisko przejmie prywatny przedsiębiorca. Nie sądze więc, by ruszył teamt psich toalet. Ten temat adam jest już umarły.
kulturalne suwałki

tajna

nie wiem czy się nie przywidziałem, ale wydało mi się, że widziałem cię w tv w reklamówce toyoty avensis. Siedzisz w samochodzie razem z olą zioło w dodatku, moim znajomym z wawy. Zdementujesz?
kulturalne suwałki

tajna

sorry, z olem, olo mnie zabije :)
kulturalne suwałki

AP

Być może widziałeś mnie w toyocie, ale w realu i w corolli i z olą (ale moją żoną) - taką furą śmigam; niestety nie jest moja:(
AP

vanillacat

A mnie wkurzaja ludzie z psami na Kowalskiego za garazami, zawsze jak jade np 14 to widze jak chodza z psami i nie sprzataja po nich. TO JEST OBRZYDLIWE!!!!!
Chodz nierownymi drogami, latwiej wytlumaczysz swoje potkniecia.

a

przepraszam bardzo ja płace za sprzątanie za psa płace podatki inie mam zamiaru nic sprzątac skoro płące podatek za sprzątanie!!!!!!!!11
a

Brzdączyński

Każdy to mówi, że płaci podatki, ale jak mu za te podatki podstawią kontenery do segregacji, to później w każdym z nich znajdziemy wszystko prócz tego co napisano na klapie... chcę powiedzieć, że jak chcesz zadbać o okolicę, to wysil się na coś więcej niż tylko te parę złotych podatku

Pepa Singer

Nie bądź taki mądry. Jesteś pewien, że płacisz za sprzątanie psich kup? A może jednak twoje podatki są przeznaczane na inne cele takie jak np. służba zdrowia, edukacja....? a może jakieś władze za twój podatek powinny ci w domu posprzatać?
Po psach muszą sprzątać właściciele. Kiedyś widziałam w UM, jak jakiś chłopak tłumaczył się przed strażą miejską z tego powodu i dostał mandat 500 zł, właśnie za nie sprzatanie po psie. Więc lepiej Tajna uważaj i po swoim psie posprzątaj.
Mnie to też drażni

Frank

Jak najwięcej psich kup! Wdepnięcie w taką, to szczęście na lata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jesteście pewni, że to co widzicie jest psie? A po czym to poznajecie? Na węch? Po braku papieru? A może wiatr porwał papier? A może ktoś ma uczulenie na papier do użytku odtylnego?

Do góry

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Jaki mamy rok?:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć