Budowa Reja nadzieją suwalczan

Zaczęty przez Wasyl, 17 Sie 2007, 15:15:27

« poprzedni - następny »
Do dołu

Wasyl

Sądzę, że już dość prawdy usłyszał Prezydent. Nic z tego nie wyniknie. Zgoda buduje jak to się mówi.
Panie Prezydencie Gajewski. Na stronie internetowej naszego miasta deklarował Pan, że jest gotów podpisać układ z diabłem dla dobra Suwałk i jego mieszkańców. Nadszedł właśnie ten moment. Niezależnie od kogo kasa, budowa Reja musi rozpocząć się natychmiast. Chociażby z tych pieniędzy, które jak Pan deklarował ma Pan na udział własny w dotacji.
W przeciwnym razie frustracja mieszkańców zniszczy wszystko to czego Pan dokonał w poprzedniej kadencji.
Może Pan jako starszy wiekiem, pierwszy wyciągnie rękę do posła J.Zielińskiego i zakończy tę wojnę pomiędzy panami.

A taki tam

Hm, przyznam że się nawet zawstydziłem.
Podpisuję się  zgrabiałymi łapami pod tym. Jestem za, a nawet nie przeciw.
Proponowałbym to.
Mamy prawo brać czynny udział w rządzeniu. Proponowałbym więc utworzenie forum na stronie miasta zamiast tej durnowatej, reżyserowanej audycji z ratusza radia 5, lub też utworzyć jakiś dział tutaj na forum, aby chociaż rzecznik ratusza pan Buczyński mógł coś skrobnąć. Wypowiedzi pana Prezydenta też bym poczytał. Trzeba obalić mit, że Prezydent Gajewski nie słucha głosu suwalczan.

freeq

Budowa ulicy Reja chyba już się rozpoczęła. Pierwszym jej elementem jest przebudowa ulicy Szpitalnej, wjazd od Bulwarowej. Tamtędy ma zostać puszczony ruch, by móc zmniejszyć ilość samochodów na Reja w czasie remontu. Pamiętam jednak obietnice, że prace zaczną się w III kwartale 2007 r. ale miałem nadzieję, że będzie to widoczne na Reja.

Grzesiek

Wiesz, Szpitalna to nie Reja. Reja można tak samo(i z pewnością tak będzie) budować jak Płaskiego. Budować równoległą nitkę. Wcale nie trzeba jej zamykać na amen.
Teraz ja mam pytanie.
Czy plany zagospodarowania są tak drogie, że miasta w chwili obecnej nie stać na nie, czy należałoby przyjrzeć się pracy architektów i pogonić ich do roboty?
Bo coś mi się wydaje, że robią w godzinach pracy prywatę.

reeq

Freeq
nie ośmieszaj się. Tak samo można napisać, że budowa Reja zaczęła się od Placu Europejskiego.
Budowa ma kosztować ok30mln. A ile kosztuje ludzkie życie,  kalectwo?
Faktycznie, tak duża budowa tchnęłaby ciut nadziei w mieszkańców.

re:Wasyl

Reja to temat wyborczy. Nie powstanie szybko. Na pewno w tym dziesięcioleciu nic z tego nie będzie.
Trzeba powołać odpowiedzialnego człowieka za jej budowę.
Proponowałbym Mariana Luto. Jak był Prezydentem Suwałk, to tak pięknie chachmęcił finansami, że dzięki temu powstała Pułaskiego. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale to właśnie Marian Luto zaczął budować dwupasmową Pułaskiego.
Nie krzyczcie tylko, że to stary komuch. Nigdy do PZPR nie należał. Należał do Stronnictwa Demokratycznego, a i to tylko dlatego żeby nie mogli go zapisać do PZPR.
Musi być odpowiedni człowiek, do tak odpowiedzialnego zadania.
Za dwa miesiące nastąpi przetasowanie polityczne. Proces budowy zacznie się od początku. To trwa niestety.

Wadim Grinko

Co wy z tymi wyborami? Co wybory do parlamentu zmienia w Suwałkach?

Grzesiek

Zmienią, albo i nie. Mogą zmienić. Będzie inny podział środków, może ktoś zastąpi J.Zielińskiego, wojewodę wymienią. Sejmik dzieli kasę, ale najpierw musi ją mieć. A ma skąd?

Wadim Grinko

Czy ekipa Gajewskiego może liczyć na POparcie? Tym bardziej, że najbardziej prawdopodobna zdaje się wizja nowego POPiSu?

Grzesiek

Myślę, że musi liczyć sama na siebie i ewentualnie SLD. Może oczywiście liczyć podczas kampanii wyborczej, chociaż jeżeli Gajewski nie zmieni natychmiast sposobu rządzenia, to nie sądzę aby znalazł się taki odważny, który to w kampanii poruszy. Raczej będą się odcinać od znajomości.
Można przewidzieć hasła wyborcze kandydata(ów) z Suwałk. Będzie to oczywiście Reja, obwodnica, ściągnięcie do Suwałk inwestorów(he, he), no i oczywiście lobbowanie w Warszawie na rzecz Suwałk. Stara śpiewka.
Tak sobie pomyślałem dzisiaj, kto jest w stanie ściągnąć do Suwałk inwestorów dzisiaj? Przecież siła robocza uciekła z miasta.
Jak to szło? Miałeś chamie złoty róg, ostał ci się ino sznur.
Sznur pędzących tirów:)

freeq

Grzesiek, reeq,  piszeszecie, że Szpitalna to nie Reja, ale w tym przypadku jedna ma ogromny wpływ na drugą. To tak, jakby powiedzieć, że budowa lotniska ogranicza się tylko do pasa startowego i terminalu, zapominając o drogach dojazdowych, czy wszystkim innym, co jest z tym związane.

Grzesiek

Do Reja dochodzi wiele dróg i każdą z tych dróg można dojechać poprzez Reja i Szpitalną  do Rzymu.
System dróg, to tak jak system naczyń połączonych.
Można więc każdą, nawet tę drogę prowadzącą do lotniska podpiąć pod Reja. Każda z dróg w mieście ma wpływ na pozostałe. Mniejszy lub większy, ale ma.

Wadim Grinko

na poziomie wyborów parlamentarnych nikt nie będzie się przejmował i wspominał o mieście na końcu świata...

Grzesiek

No co Ty Wadim,
przecież z Suwałk ktoś wystartuje. Tych ktosiów będzie kilku.

Wadim Grinko

no może i wystartuje, ale na osobnika typu  Przemysław \"Wszystko dla ziemi swojej załatwię\" Gosiewski raczej nie liczyłbym, a reszta może sobie pleść androny, bo to nie ten poziom, by obiecywać inwestycje w jakimś konkretnym mieście... a minister o popularnym imieniu Zieliński już pokazał jak sie dba o swoje miasto i wypiął sie na Gajewskiego...

Do góry

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Jakie miasto jest stolicą Polski?.:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć