Suwalski Salon Polityczny

Zaczęty przez AP, 01 Sie 2007, 10:31:16

« poprzedni - następny »
Do dołu

AP

W związku z niespodziewanym rozrostoem tematu "Razem i osobno. Kultura żydowska w działaniu" otwieram w tym miejscu Salon Polityczny:)

Proponuję zacząć (lub kontynuować) wątek dyskryminacji kobiet na rynku pracy. W szczególności do uczestnictwa w dyskusji zapraszam kobiety.
AP

Wadim Grinko

hehe salon -- może trzeba byłoby przenieść posty wtrącone przez tajnego i mnie z wątku gdzie nie bardzo pasowały?

vanillacat

Ja sie do tej pory nie spotkałam z dyskryminacja, ale słyszałam od kolezanek ze sa takie sytuacje, zalezy od stanowiska i ludzi, ktorzy sa szefami.
Chodz nierownymi drogami, latwiej wytlumaczysz swoje potkniecia.

Wadim Grinko

ja jestem ciekaw, tajny, jakie ty masz doświadczenia w tym względzie, masz jakieś dyskryminowane koleżanki, sypnij historią...

vanillacat

Własnie nie ograniczajmy sie tylko do kobietek, mezczyzni tez sa dyskryminowani. Tajna podziel sie doswiadczeniem w tym wzgledzie :D

tajnapolska

każdy pamięta jak byłem traktowany na forum gazeta.pl

vanillacat

Tajna trzeba odróżniac fantazje od rzeczywistosci i podziel sie:D

tajnapolska

byłem kasowany również za rzeczywistość niefikcjonalną

AP

A mi szefowa docina, bo mam zarost na gębie:)
AP

Wadim Grinko

a może za fikcję nierzeczywistą?

Krzysztof M.

Sytuacja bezrobotnych kobiet na rynku pracy jest oczywiście o wiele trudniejsza niż męszczyzn. Faceci więcej zarabiają i łatwiej jest im znaleść prace.

We are only what we are...

eith

Niekoniecznie, tak jak w przypadku mezczyzn - wane jest okreslenie swoich ambicji, zdobywanie odpowiedniego wyksztalcenia, umiejetnosci, doswiadczenia. Fakt - dla mezczyzn jest wiecej pracy typu - budowa, fabryki pewnego typu (meble, metale i wszelkie wymagajace sily fizycznej);
 Kobiety swietnie odnajduja sie w rolach specjalistow w roznych dziedzinach, w mediach, kulturze, itd. itp.

Niestety, mlode kobiety ktore nie maja pojecia czego chca od zycia, niewiele potrafia, lub nie zdaja sobie sprawy ze swego potencjalu - koncza w sklepach, biurach z podszczypujacym szefem (co powinno byc oczywiscie karane, ale czesto zakompleksione, przestraszone dziewczyny padaja ofiara...), etc.
  Ale tak tez jest w przypadku mezczyzn.  choc fakt, powtarzam, faceci maja wiekszy wybor i czesto z natury sa bardziej asertywni/agresywni, chco roznie bywa.

Takie jest moje zdanie. Blah blah blah

:lol:

Judge Me

eith

Ps: swoja droga ja mialem kilka szefow-kobiet i bede w tym przypadku szowinista, ale nie przepadam za tym (no chyba ze trafilaby sie jakas fajniutka, sliczna szefowa faworyzujaca swego eith`a  :lol:  )
 Za kazdym razem naduzywaly one wladzy (kompleksy i zbyt emocjonalne podejscie) i byly nietolerancyjne w stosunku do mezczyzn - w firmie bardziej liczyly sie kobiety, czyli nie jest to rownouprawnieniem...no ale to moje doswiadczenie, nie jest to raczej regula.
 Judge Me

AP

->eith: coś w tym jest. Rozpoczynałem pracę w firmie (gdzie wciąż jeszcze pracuję), kiedy kadra kierownicza składała sie z mężczyzn (być może już to jest świadectwem dyskryninacji) - wtedy pracownicy działu mniej więcej w połowie składali się z kobiet i mężczyzn. Po pewnym czasie zmienił się dyr - z mężczyzny na kobietę i... Wylecieli pozostali panowie zajmujący kierownicze stanowiska a ich miejsce zajęły panie. I teraz na jakieś 30 osób w dziale facetów jest 5:( Czy to dyskryninacja?.
AP

Ktos

Do AP
-nie dziw się jeżeli chodzi o zakład krawiecki
Narod wspanialy tylko ludzie chu**

Do góry

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Czy jesteś człowiekiem?:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć