Suwalski Salon Polityczny

Zaczęty przez AP, 01 Sie 2007, 10:31:16

« poprzedni - następny »

Grzesiek

Wiecie gdzie w Suwałkach jest najlepszy salon polityczny?
W myjni na Reja:)

Winston Wolf

Grzesiek ty do mnie? Że czyje nieszczęście, Laurynowej? Jaja chyba sobie robisz.
I\'m not here to say please, I\'m here to tell you what to do.

Wadim Grinko

Skoro kobity mądre i znające się na rzeczy to czemu miałby ich nie wziąć, o to mi chodzi... reszta tego bajdurzenia o \"promocji kobiet\" jest śmiech warta... wybacz stary, ale jeśli miałbym organizować sobie sprawny zespół, np. rząd, to z pewnością nie patrzyłbym na płeć, narodowość, religię, czy inne tego typu cechy drugorzędne, no chyba, że zauważalne byłoby, że np. religia rzuca sie komuś na mózg, no to wtedy sorry Winnetou, ale mimo twoich uzdolnień nie powinieneś dla mnie pracować...

jeśli Sarkozy podchodzi do kwestii \"promocji kobiet\" w sposób dogmatyczny, tj. chcę pokazać, że Francja jest do przodu z realizacją ideologii feministycznej i nie patrzę na kobiety jako na pracownika, który ma spełniać swoje zadania, ale jako na środek podlizywania się jakimś środowiskom feministycznym czy jakimkolwiek innym -- to jest śmieszny, jak śmieszny jest Kaczyński i Zebro w polowaniu na czarownice -- po prostu ideolo rzuca się na mózg...

tajnapolska

zapominasz, że rządzą politycy, a nie fachowcy eksperci, zawsze jest promowana jakaś ideologia, nasza polska w wydaniu kaczyńskich jest troche jednak przestarzała i jakby z innego wymiaru politycznego

zaraz wstawię na bloga, gdzieś tak za godzinę super fotkę polityczną, czekam na komentarze

Wadim Grinko

no dobrze, ale chyba mimo to wezmę kogoś, na kogo mogę postawić, osobę, która będzie zdolna do spełniania swojej funkcji, a nie na pierwszą lepszą osobę, która mi do wzoru będzie pasowała - a wzór jest 50:50 -- to ja się pytam kiedy będą inne wzory, odzwierciedlające różne inne reprezentatywne proporcje cech, np. 70:30 chrześcijanie:niechrześcijanie, 80:20 biali:kolorowi, 50:50 ateiści:wierzący - tak dojdziemy do absurdu -- człowiek sam musi się wykazać, musi coś sobą reprezentować, a nie czerpać profity ze względu na tę czy inną cechę, która w przypadku służby obywatelskiej nie powinna mieć znaczenia, jak płeć, kolor skóry czy wyznanie...

przecież tak naprawdę dochodzić będzie do dyskryminacji, bo jeśli uznamy za obowiązujący parytet 50:50 i jesli np. ilość miejsc dla mężczyzn będzie już wykorzystana, a pozostaną miejsca nieobsadzone, bo brak jest kobiet z odpowiednimi kwalifikacjami, to nastąpi dyskryminacja osób kwalifikowanych, którzy ze względu na cechę męskości nie będą dopuszczeni do objęcia wakujących stanowisk, a obsadzi się je kobietami bez kwalifikacji -- czy to nie chore?

tajnapolska

nie wiem czemu uważasz, że brakuje w polsce ludzi fachowych, to może problem krajów afrykańskich, ale nie europejskich, kobiety są tak samo uzdolnione jak faceci, więc i tu i tu można brać fachowców, weźmy np. polonistykę, na której się trochę znam, otóż
mimo że studentek na polonistyce jest dużo więcej, wśród nauczycieli akademickich jest zwykle więcej facetów, np. we wrocławiu , możesz sobie policzyć jak chcesz, mi się nie chce:
http://www.ifp.uni.wroc.pl/index.php?strona=pracownicy&lit=wszyscy
Nie wiem jak to się dzieje, że aż tylu facetów ląduje na kierunku tak sfeminizowanym. Ale jest jedno ale, bo gdyby ktoś chciał dobrać jakiś skład polonistów do jakiejś komisji, to mógłby czerpać garściami i z kobiet i facetów, bo tych i tamtych jest dużo. Owszem jest kilka męskich nazwisk znanych, np. miodek,  ale kazdy i tak  jest specjalistą w swojej tylko dziedzinie, więc najlepszym rozwiązaniem byłoby dobranie do tej komisji po równi kobiet i mężczyzn 50:50. Tak samo zapewnie jest z zapleczem politycznym, fachowców nie brak wśród mężczyzn i kobiet, a ludzi ponoć niezastąpionych nie ma:)  

Wadim Grinko

no to niech same zdobędą pozycję, po co do tego jakieś akcje promocyjne? jest dobra, umie sie znaleźć we właściwym miejscu o właściwym czasie? jeśli tak, to na pewno będzie zauważona...

jak to sie dzieje, że jest tylu facetów na sfeminizowanym kierunku?  słuchaj, to zapewne spisek mężczyzn...  :lol:

jestem przeciwnikiem sztucznego ustawiania parytetów płciowych typu: od dzisiaj w rządzie musi być po równo mężczyzn i kobiet - pierwszym i najważniejszym kryterium muszą być kwalifikacje, drugim kwalifikacje, a trzecim kwalifikacje -- wszystko inne jest nieważne, dotyczy to m.in. płci -- według mnie tzw. \"promocja kobiet\" jest dla kobiet poniżająca...

co do ludzi fachowych w Polsce -- ludzie fachowi wyjeżdżają z tego kraju, bo w kraju rządzi sitwa ludzi, którzy mają ich za nic, bo ich żywiołem i rezerwuarem głosów są niewykształcone i podatne na manipulacje i kiełbasę grupy wyborców...

tajnapolska

czemu nikt nie komentuje tego politycznego obrazka na moim blogu? Nie będę się zdradzał z tym kogo przedstawia, bo się obawiam szykan:) tajna-polska.blog.pl

poniżające dla kobiet to jest to, że  jest ich tak mało w polskim rządzie, zresztą może zapytaj się kobiet co o tym sądzą

Wadim Grinko

Zapytaj kobiet, dobre... Jak sie nie palą do działalności politycznej to ich mało, co więcej dodać.., łatwo jest zauważyć dużą aktywność kobiet w przedsiębiorczości czy działalności społecznej, nikt ich w tej działalności nie dyskryminuje -- zapytaj kobiet :) -- w działalność polityczną już się tak nie angażują, ale to już chyba kwestia tradycji czy kultury politycznej, a nie dyskryminacji jako takiej -- chcesz w wielkoduszny sposób zachęcić kobiety do udziału w polityce, przyznając im z góry określona ilość miejsc? ojej, ale jesteś dżentelmenem, ale pozwól, by to kobiety zdecydowały czy chcą brać udział w polityce, chyba nie sądzisz, że od zapisania w ustawie parytetu płci przybędzie w kraju polityczek...

Wadim Grinko

ciekawy artykuł -> Kobiety zaczynają przejmować \"męskie\" zawody

http://wiadomosci.onet.pl/1591357,11,item.html

Wadim Grinko

\"mamy do czynienia z przełamywaniem stereotypów, co najczęściej trwa latami\"

uwaga: \"Zarabiają tyle samo, pracują tyle samo. Ale panowie idą kobietom na rękę przy układaniu grafików, przed świętami pozwalają im wziąć kilka dni wolnego - zachęca Głowicka\"

tajna

no dobra powiem, to jest rysunek satyryczny prezydentowej kaczyńskiej, który nawiązuje do mona lizy, może teraz ktoś zechce powiedzieć, czy mu się podoba, przypominam, ten rysunek jest na moim blogu, przywiozłem go z sopotu, był wystawiony na sztaludze  pośród innych satyrycznych zdjęć, na deptaku
kulturalne suwałki

tajna

kulturalne suwałki

Jaćwing

To i tak nic w porównaniu z REALNYM wyglądem co poniektórych polityków, np. niejaki Ryszard Kalisz z sld http://ludzie.wprost.pl/G/pics/0/99/99843/m.jpg
lub jeden zniewieściały posełek z pisiorów, nazwiaska nie pamiętam ale z wyglądu wydaje się mieć poziom testorteronu 5-letniej dziewczynki i podobny głos. :]
pozdro4all
And it greets me with gates open wide : all around me bloodbrothers by my side
and they show me the seat that bears my name :
my place at the table of Oden I do claim. - Bathory

Jaćwing

errata :] :
*nazwiska
*testosteronu
And it greets me with gates open wide : all around me bloodbrothers by my side
and they show me the seat that bears my name :
my place at the table of Oden I do claim. - Bathory

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Czy jesteś człowiekiem?:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć