kobiety w ciąży Suwałki

Zaczęty przez jojka0, 28 lut 2007, 14:10:18

« poprzedni - następny »
Do dołu

Emi

mam  pytanko może któraś z Pań rodziła ostatnio w szpitalu w Suwałkach i może napisać wrażenia co powinno mieć z sobą i jak jest z znieczuleniem podczas porodu (jest bezpłatne czy nie??)
Emi

handzik

znieczulenia to w tej chwili chyba wcale nie ma w Suwałkach bez wskazań medycznych

kaśka

Jestem po raz 3 w ciąży :D :D choć to dopiero 13 tc, a ostatnie dziecko rodziłam ponad 4 lata temu już dziś boję się porodu w suwalskim szpitalu.
Nie będę wyjeżdżała nigdzie, po normalnie nie zdążę--> miałam tę przyjemność urodzić bardzo szybko, uwierzcie 1h po odejściu wód. Być może dlatego zostałam zignorowana przez położne. Śmiały się ze mnie gdy im mówiłam, że moje pierwsze dziecko przyszło na świat bardzo szybko, ignorowały mnie. Gdyby nie pielęgniarka z położniczego, która przyszła sprawdzić \"kto się tak drze\" chyba dziecko spadłoby na podłogę :(
Mam nadzieję, że przez te kilka lat choć trochę się coś zmieniło.
Niewiem czy pytanie nadal aktualne o lekrzy, ale nie polecam dr Ż mimo tego że jest dobrym specjalistą.
Wg mnie najlepszy jest dr St.
Najważniejsze, żeby ufać lekarzowi i mówić mu o wszystkim.

Baśka

Chciałabym podbić temat :) może macie dziewczyny świeże doświadczenia z suwalskiej porodówki??? podobno aktualnie znieczulenie podczas porodu naturalnego jest w ogóle niedostępne, czy ktoś wie coś na ten temat???

Axa2005

ja chodziłam i chodzę do dr Mur...., to świetny specjalista, i bardzo spokojnie potrafi wszystko wytłumaczyć i odpowiedzieć na każde pytanie. prowadził moją ciąże i przyjmował moje dziecko na świat (cesarka), a jeśli chodzi o Panie z porodówki to są i te bardzo miłe, które praktycznie biegną na Twoje zawołanie by Ci pomóc a są i te niemiłe, opryskliwe....chyba jak w każdym zawodzie. Pani Henia to świetna i równa babka, chodziłam na jej zajęcia do szkoły rodzenia......polecam innym przyszłym mamom.

wiolka87r

ć Do szpitalanalezy zabrac ze soba : - koszule wygodne do późniejszego karmienia(2-3) - majtki poporodowe jedno lub wielorazowe do kupienia w aptece - recznik duży do wycierania ciała, mały do włosów i reczniki papierowe do osuszania miejsc intymnych - kosmetyki- szampon, mydło lubżel, szczoteczkę do włosów, cos do higieny intymnej - kubek, widelec, łyżkę, łyżeczkę, nożyk, cukier - biustonosz do karmienia, - szlafrok, - skarpetki, - klapki l kapcie( ja brałam klapki i w nich wchodzilam pod prysznic by nie zarazic sie tam czymś po czym je myłam, wycierałam ręcznikiem papierowym i wracałam na salę) - dla dzieckapotrzeba jedynie pampersiki najlepiej rozm 1 , chusteczki nawilżane i łapki niedrapki- bo dzidzia przychodzi na świat zregóły z. Długimi paznokciami a przez pierwsze dni nie powinno się ich obcinać bo podobno jeszcze są przyrośnięte do paluszka. Później trzebatylko na wypis ciuszki odpowiednie do temperatury na zewnątrz i dla mamy oczywiście też :-)
wiolka87

Ciszaaa

Ja też w ciąży. Witam ;)

administrator

Nowa odsłona forum.

Drodzy użytkownicy. Od dziś korzystacie z nowej odsłony naszego forum.
Mamy nadzieję, że szybko przyzwyczajcie się do nowej wersji i docenicie wszystkie narzędzia i możliwości jakie oddajemy do waszej dyspozycji.
Chętnie poznamy wasze uwagi i sugestie. Wysyłajcie je na [email protected] .

Chill

Witam Wszystkich, chciałabym się podzielić moimi odczuciami, co do porodu w Szpitalu w Suwałkach. Może kilka tych zdań, pomoże niektórym mamą w podjęciu decyzji, aby rodzić na miejscu, bez konieczności wyjazdu np. do Białego Stoku. Kilka dni temu urodziłam. W szpitalu przyjęły mnie dwie fantastyczne położne, które bardzo mnie pomogły w uspokojeni się gdyż byłam bardzo wystraszona. W szpitalu spędziłam 4 doby i nie ukrywam, mimo iż chciałam strasznie wrócić już do domu to przez myśl przechodziło mi... "Może jeszcze jedna noc". Panie położne przez dwie pierwsze doby po porodzie przychodziły podawać mi kroplówki, za każdym razem przypominając mi, że jeśli będzie nadal bolało to podadzą mi coś jeszcze. Na 3 dobę Pan doktor przy obchodzie poskreślał w mojej karcie wszystkie przeciwbólowe leki, na co jedna z położnych obecna w tamtej chwili powiedziała "Pan doktor zostawi coś dziewczynie na wszelki wypadek, żeby mogła przespać noc", po czym uśmiechnęła się. Zapadło mi to bardzo w pamięć, bo od wielu osób słyszałam, że nawet, gdy się łamiesz z bólu nic nie dostaniesz, ja nawet nie musiałam prosić. Po za tym opieka nad moim dzieckiem też była super. Położne, które opiekują się dziećmi są przesympatyczne, a Pani Pediatra (Sawicka) niesamowita kobieta jak dla mnie. Codziennie przy obchodzie dokładnie opisywała, co robi i co jeszcze ma zamiar robić (np. szczepienia czy dodatkowe badania). Bardzo dobry lekarz moim zdaniem a na pewno dobry człowiek. Dużo było jak dla mnie plusów, jeżeli chodzi o ludzi (lekarze, położne, nawet Panie sprzątające). Minusy za to były bardziej w kwestii praktycznej. Brak łazienek w salach, jak dla mnie dramat. Kiedy przywieziono mi rano dziecko to do momentu, aż ktoś z rodziny się nie pojawił, nie mogłam iść do toalety (jak każda młoda mama bałam się, że jak akurat pójdę to coś się stanie dziecku, mimo że smacznie śpi po posiłku). Wstrzymywanie moczu przez dwie godziny jest ogólnie nieprzyjemne, a po porodzie jest strasznie bolesne. Po za tym niestety nie ma jak wezwać położnych gdyż np. w mojej sali nie znajdował się żaden przycisk, który pomógłby mi nocą przywołać którąś z Pań opiekujących się nami. Mnie nic takiego nie spotkało, ale w przypadku jakiegoś mocnego bólu w środku nocy możesz liczyć tylko na Panią dzielącą z Tobą sale, o ile jest taka i nie czuje się obecnie tak jak ty. Kolejny minus dla mnie to łóżka, przy których rekonwalescencja jest bardzo utrudniona, ale to już sprawa mniej ważna w porównaniu do bliskości toalety, sprawnych pryszniców itd. Mam nadzieje, że mój wywód będzie dla niektórych z was pomocny. Pozdrawiam

ewcia051066

Pilnie poszukuje leku LUTEINE doustnie jesli ktos posiada moze odstapic lub odsprzedac prosze o kontakt.

madam4

Sporo wcześniej warto zacząć przygotowywać się do porodu. Nie ma się co tego obawiać, można sobie to ułatwić poprzez odpowiednie ćwiczenia i wzmacnianie mięśni miednicy. Tutaj http://plumbum.com.pl/ możecie więcej przeczytać, jak się przygotować do porodu poprzez takie ćwiczenia.

Do góry

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Użytkownik:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć