kobiety w ciąży Suwałki

Zaczęty przez jojka0, 28 Lut 2007, 14:10:18

« poprzedni - następny »
Do dołu

clod

AVE!
Gwoli ścisłości to jest już nas trzech: Klaudiusz, Juliusz i Tyberiusz...
No i królowa Małgorzata oczywiście.

Tylko rzetelna i wytężona praca jednostki zapewni sprawne działanie kolektywu.

mona

Cześć! Za jakiś czas będę szczęśliwą mamą, przeraziły mnie jednak Wasze posty odnośnie porodów w Suwałkach, nawet nie wiem jaka szkoła rodzenia w naszym mieście jest godna zaufania i polecenia, może ktoś z Was mógłby mi pomóc podać kontakt do takowych, w których sami braliscie udział i macie doświadczenie. Odnośnie porodu rodzinnego,to tylko taki wchodzi w grę, teraz już jestem zbyt przerażona, więc nie wyobrażam sobie porodu bez kochanego męża, który będzie trzymał rękę na pulsie.Słyszalam też,że najlepsze są porody w pozycji \"wertikalnej\"z odpowiednio przystosowanym do tego krzesłem, czy nasz szpital dysponuje takim sprzetem?, co w rzeczywistości jest oferowane w trakcie porodu w naszej placówce? Chciałabym by ktoś z Was, kto rodził w Białym podał konkretne dane odnośnie tych prywatnych klinik bo nie wiem gdzie tego szukać i o co się pytać, które z nich są godne polecaenia, tak by można było bez stresu oddać się fachowej i miłej opiece,i cieszyć się radością narodzin
Pozdrawiam
P.S. Clod, a mi się marzy Oktawian i Liwia...
TEMPUS EST VITA, TEMPUS EST MORS

vanillacat

Mona tu masz opinie o doktorze Arciszewskim http://f.kafeteria.pl/temat_s.php?id_p=3180443 , ktory ma swoja prywatna klinike w Białymstoku http://www.arciszewski.pl/ Maja trojwymiarwe usg ktorego np w S nie ma i na ktorym wszystko widac :) Zreszta najlepiej bedzie jak zadzwonisz i wypytasz. Jezeli trafisz na dobrego lekarza w S to mozliwe ze i u nas Ci sie uda. WYbór nalezy do Ciebie.
Chodz nierownymi drogami, latwiej wytlumaczysz swoje potkniecia.

jojka0

Ja wiem tylko o jednej szkole rodzenia w Suwałkach. Jest ona w szpitalu naszym. W Suwałkach niestety jest biednie ze szkołami rodzenia i z USG.
jojka0

NINA

Z tego co mi wiadomo jest już USG 3d w Suwałkach, u dr. Żylińskiego

mona

Dzięki! :) To trochę kiepsko jak na tak duże miasto z opieką nad ciężarnymi kobietami, wyboru wielkiego nie ma.Jojka0, czy Ty może brałaś udział w tej szkole rodzenia lub ktoś z Twoich znajomych chodzi mi o opinie, czy ta szkoła jest dobra? Vanillacat, dzięki zapoznam się i z opiniami i ze stronką.Wczoraj weszłam na www.rodzicpoludzku..i jak zapoznałam się z historiami kobiet jak się je traktuje w tak ważnych chwilach życia, czasem i drastycznych, to nie mogłam do siębie dojść dość długo,w zasadzie bardzo się przeraziłam i wpadłam w panike........ a w rnkingu na przyjazne szpitale kobietom najbliżej nas jest Hajnówka i Sokólka....
Czy to 3usg jest ważne, pytam bo nie wiem, czy odgrywa istotną role w diagnostyce i prowadzeniu ciężarnej?? napiszcie co wiecie, będę mile wdzięczna:)
Pozdrawiam

marta

Będziesz widziec poprostu twarzyczke dziecka i jego ciałko malutkie :-)

vanillacat

3 wymiarowe usg -to nowoczesna metoda diagnostyczna pozwalająca zobaczyć dziecko w obrazie trójwymiarowym w czasie rzeczywistym. Możemy zobaczyć wygląd zewnętrzny dziecka: twarz, kończyny, tułów, płeć.

Badanie to daje możliwość stwierdzenia niektórych wad rozwojowych(unaczynienia zmian, kierunków przepływu krwi (np w sercu płodu), anomalii powierzchniowych budowy, szkieletu i wielu innych punktów diagnostycznych).
Najbardziej optymalny okres do wykonania takiego badania to między 20-24 tyg. ciąży.

Mona wiec moze sprobuj w Sokolce czy Hajnowce, zadzwonic i popytac.:)

jojka0

Ja do szkoły rodzenia nie chodziłam. Jakoś sobie sama poradziłam przy porodzie. Teraz też nie chodzę do szkółki i mam nadzieję że wszystko pójdzie dobrze jak za pierwszym razem. Oby nie było komplikacji to natura sama ci pomoże mona bo tak jak pisałam  wcześniej z położnymi to bywa róznie.
jojka0

mona

Cześć! Fajnie,że piszecie , jakoś tak raźniej mi się robi.
Pytałam o szkołę rodzenia, bo informują w niej co jest konieczne, a co zbyteczne jeśli chodzi o pielęgnację i ubiór maluszka.Moja koleżanka, powiedziała,że w G-sku np. nie wypuszczają matki z dzieckiem ze szpitala, jeżeli nie będzie miała odpowiedniego fotelika do samochodu dla malucha do 5-u m-cy?!, u nas też tak jest???. Wydaje mi się,że jestem taka zielona , nic nie wiem...trochę mnie to poraża i przeraża.
Po Waszych postach , jestem przekonana,że muszę zrobić takie 3-usg, jeśli to ma być dobra diagnostyka, to dlaczego nie!!Vanillacat, nie wiesz ile to usg kosztuje, tak w przybliżeniu?
Odnośnie porodu, to chodziłyście prywatnie do gin., a potem jak to wyglądalo w szpitalu, to Wasz prowadzący gin.był przy porodzie, czy to w ogóle nie ma znaczenia?, a co jeśli są komplikacje, słyszałam,że jak chodzi sie prywatnie to potem lek.w szpitalu są niemili i nie chcą przyjmować na oddział itp.szopki robią??Lepiej chodzić i prywatnie i do poradni K np.w szpitalu, jak to rozwiązałyście, nie wiem co przysługuje, jaka konkretna opieka, ciężarnej kobiecie w naszym wspaniałym (;))kraju
Pozdrawiam

vanillacat

Mona 3 wymiarowe usg kosztowało 100 zł, jak moje koleżanki robiły. To pewnie teraz cena jest nadal na tym samym poziomie.

jojka0

Ja chodziłam i chodze prywatnie (do gabinetu) do lekarza który pracuje w szpitalu. Tak poleciły mi moje znajome i jak narazie nie narzekam na ten wybór. Przed pierwszym porodem gin. oprowadził mnie po oddziale pokazał sale do porodów rodzinnych opowiedział co i jak się odbywa. Przy porodzie niestety go nie było. Nie miał wtedy dyżuru a mnie nie było stać żeby zapłacić mu dodatkowo za przyjazd do porodu. Przy tej ciąży postaram się nazbierać jednak troche kasy i poprosze go o przyjazd do szpitala bo nie chce znów być zdana na łaskę położnych.
Co się zaś tyczy fotelika to ja swego synka odbierałam w nosidełku takim od wózka wielofunkcyjnego.
jojka0

Krzysztof

A cóż z tego, że opłacisz lekarza?
Jeżeli będzie fizjologia, to jego obecność jest zupełnie ale to zupełnie niepotrzebna. Przecież poród odbiera położna. Jeśli się uprzesz, żeby on odbierał - zrobi to. Ale jak w przypadku iniekcji lekarze nie są w stanie konkurować z pielęgniarkami (pielęgniarka w zasadzie zawsze zrobi to lepiej), tak w przypadku porodów - położna ma większe doświadczenie, po prostu zrobi to lepiej.
Natomiast, gdyby sytuacja stała się nietypowa - każdy lekarz będący na dyżurze zareaguje właściwie - wg własnej wiedzy.
Jak mi się zdaje: podstawa sukcesu to obecność męża - żeby Ci towarzyszyć, pomasować, wesprzeć oraz żeby reprezentować Twoje interesy (że się tak wyrażę) wobec personelu. A opowiadanie, że klinika jest w każdym wypadku lepsza niż suwalski szpital jest po prostu mijaniem się z prawdą.
Rojek Krzysztof

kasienka84

Każdy ma prawo wyboru co do porodu, jednemu pasuje suwalski szpital innemu nie. Klinika moze nie jest jakoś wyjątkowo lepsza ale chociażby biorąc pod uwage kwestię, że nie denerwuje się kobieta ani martwi o wiele rzeczy o które musi sie tu martwić. Tutaj trzeba zapłacić za lekarza żeby przyjechał na dyżur itp. a tam, płacisz, wystawiają Ci rachunek i kładąc sie do szpitala wiesz ze masz zapewnione wszystko i bedzie kto trzeba. Zależy co kto woli i jakie ma dośw. Ja spotkałam sie ze znaomymi rodzącymi u nas i nie chca więcej tu rodzić i przechodzić tego wszystkiego. Jeśli są osoby co mają miłe wspomnienia co do Suwalk to fajnie. A obecność meżą jest potrzebna nie zależnie gdzie by sie rodziło, tylko czasem mąż może nie zdążyć jak poród będzie nagle i szybko i wtedy jesteś zdana na obecność położnych, a wiadomo, że różne bywają.
kasienka84

mona

Hej! Jojka0, a ile przyjemność posiadania u boku oprócz męża to i lekarza kosztuje, oficjalnie można od nich uzyskać info.ile biorą za taką usługę?!, czy jest jakaś stawka stała dla wszystkich gin.,by się pofatygowali do porodu?Odnośnie położnych, to może zróbmy ranking, które są miłe i dobre(fachowe, a na dodatek potrafią być człowiekiem), a których nie chciałybyście oglądać już nigdy w życiu w czasie porodu?!
Jako pacjenci mamy prawa i nie musimy być zdane na to co jest!!!Odnośnie klinik, tyle o nich piszecie, ale brak konkretów, nadal nie wiem w której klinice mogę komfortowo urodzić??, płacąc nie jest ważne ile, ważne jest by rodzić z godnością, dobrym zapleczem: personelu i sprzętu medycznego, który będzie w każdej sytuacji umiał działać i pomóc, jeśli zaistnieje taka potrzeba. Kasienka84, rodziłaś w jakiejś dobrej klinice?!, podziel się wiedzą, będzie miło skorzystać z doświadczeń osób, które już to mają za sobą i na dodatek miło wspominają...
Pozdrawiam

Do góry

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Podaj wynik działania: 1.+.1:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć