Rozwoj Miasta Suwalki

Zaczęty przez eith, 14 Lis 2006, 05:15:20

« poprzedni - następny »
Do dołu

tajnapolska

oby nie rzucił się do tamizy w akcie emigranckiej rozpaczy

XXXX

przyszłośc naszego regionu mozna obejrzeć jadąc do Bornego Sulimowa lub Czarnobyla. Przyczynami w tych przypadkach była armia sowiecka w jednym przypadku, a w drugim awaria elektrowni. U nas winę będą ponosić ekolodzy.

Krzysztof M.

A cóż to za populistyczny slogan, z tego co ostatnio obserwuje to wszystko, dosłownie wszystko zwala się na ekologów ( od efektu cieplarnianego, poprzez  podwyższenie cen ropy, kryzys świtowej gospodarki do marazmu inwestycyjnego w Suwałkach;)). Wygodna wymówka dla naszej władzy. Jak tak dalej pójdzie to ekolodzy staną się, zagrożonym wymarciem gatunkiem :lol:

ps. oczywiście xxxx odebrałem twoja wypowiedź jako dobry żart  
We are only what we are...

gungun

Ja na rozwój Suwałk patrzę z perspektywy odwiedzającego to miasto raz na jakiś czas i rozwój Suwałk widzę. Może nie jest on powalający i bardzo dynamiczny, ale jednak Suwałki spełniają pewną normę rozwoju dla miasta tej wielkości, szczególnie biorąc pod uwagę położenie geograficzne. Wrocławiem Suwałki nie są i pewnie nigdy nie będą.
Kolego xxxx w Bornelm Sulinowie byłeś? Co ty porównujesz? Miasto wybudowane przez ruskich w lesie. Wcześniej to była wieś. Trudno spodziewać się tam nie wiadomo jakiego rozwoju. Zresztą dziś to legenda. Miasto to znalazło wielu amatorów, nie ma tam już straszących pustostanów, a niedługo okaże się, że jest to swego rodzaju perełka, a mieszkać tam lub mieć mieszkanie na wypady to modna rzecz.
Zawalonymi sprawami w Suwalkach są Plaza której nie ma i zalew Arkadia. Plaza to coś, co byłoby odpowiedzią na bazarowo - arkadiany handelek. Miejsce spotkań, rozrywki, przyjemności czy dobrych zakupów. Może nie najtańszych, ale jak kogoś stać, to czemu nie. Czy jesteście w stanie wskazać miejsce, gdzie Suwalczanie się spotykają. Bo ja idąc wieczorem stwierdzam, że głównym miejscem spotkań są okolice sklepu Eden. Nie ma miejsca, które z racji na swoją atrakcyjność, jest w stanie tętnić życiem po 20-tej. Gdzie byłoby kino, kręgle, bilard czy coś ala coffee heaven. Trudno jest wypić dobrą kawę z odrobiną szaleństwa. Ekspresiki alfredo to nie jest szczyt marzeń.
Zalew, teren zielony nad wodą. I tak stara się przełamywać stereotyp zakrzaczonego, niebezpiecznego miejsca opuszczonego po zmroku. Ale czy ta jedna, niestety niewysokich lotów knajpka jest w stanie nas skusić. Fajnie, że teren uporządkowano, ale to jest za mało. Zobaczcie co zrobił np Ełk (nie będę szukał przykładów dużych miast, bo po co zamazywać skalę). Zabudowano brzeg jeziora, powstał tam swoisty bulwar, knajpki i parasolki nad jeziorkiem, hoteliki - milo i przyjemnie. Przyciąga to ludzi, daje klimat. Przecież brze sztucznego zalewu to nie jest natura 2000. Można go sensownie zagospodarować, pozwolić tam wybudować knajpki, apartamenty na wynajem, a może dla zamożniejszych Suwalczan. Niech to miejsce tętni życiem również wieczorem, niech będą tam jakieś sensowne rozrywki. Czy Hotel Hańcza to szczyt naszych ambicji nad zalewem? On nikogo nie przyciągnie. No może zbłąkanych jenodniowych interesantów.
pozdrawiam
gungun

jeno

Masz rację - Ełk jest cudowny! To co opisujesz nad jeziorem to BAJKA. Poważnie.
jeno

XXXX

Nie populistyczny,tak jest prawda. Jesli ktos zostanie w tych Suwałkach, to tylko ludzie po 60tce. Taka jest przyszłośc dla Suwałk.A twoja wypowiedź krzysztof m jest antyspołeczna i antysuwalska.

XXXX

jaka firma zainwestowałaby w miescie, w którym nie ma perspektyw. Problemem jest infrastruktura, której nie ma i nie będzie. pierdolodzy zaprotestowali nad Rospudą, odwołano budowę drogi. Kto wie, co im i KC UE odpieprzy i tej drogi jakkolwiek by nie szła nie będzie. Dlaczego? Bo droga mija doline Carnej hańczy w której sa jakieś żabki, które trzeba chronić, w Szwajcarii zaś rosna jakies drzewka, czy unikatowe trawki, które także trzeba chronić. Zawsze się znajdzie jakis powód, żeby przeszkodzać ludziom.

Wadim

siema 4x, jak zwykle jesteś pokrzywdzony przez Matkę-Ziemię, bądź dla niej miły jeśli nie chcesz mieć Czarnobyla pod Suwałkami...

Krzysztof M.

Anty suwalska to chyba lekka przesada. Po prostu nie rozumiem czemu zwalasz na ekologów, że bronią sensownego wariantu, powinno się im dziękować. Budowa drogi o randze międzynarodowej w taki sposób by nie urażając nikogo ,,śledzie\'\' miały do niej podłączenie nie zważając na koszty i komfort jazdy wszystkich członków UE nie wydaje mi się dobrym rozwiązaniem.
Argumenty przeciw wariantowi przez Białystok:
- najważniejsze ponieważ Polska nie jest najstarszym członkiem UE warto pobierać nauki z doświadczeń innych, nie jesteśmy pierwszym krajem który próbował forsować takie niedorzeczne projekty, jednak zawsze kończyło to się wysokimi odszkodowaniami, a projekt i tak stawał lub był rozbierany ponieważ żadna inwestycja nie jest warta strat dopłat unijnych na lata
-wariant przez Białystok jest dłuższy,  korzystniejszy tylko dla białostoczan (Suwałki będą miały dalej do Warszawy)
-zaplanowana przez białostoczan trasa w pierwotnych założeniach przebiegała przez WPN, BPN i Rozspudę niszcząc obszary przyrodniczo cenne ( Suwałki odrzuciły wciskaną nam obwodnice wschodnią i oddaliły groźbę dla WPN)
Podsumowując rozumiem problemy inwestycyjne Suwałk, jednak nie uważam żeby zwalanie winy na ekologów którzy nie mają nic wspólnego z niegospodarnością naszych władz było słuszne. Trzeba chyba spojrzeć w inna stronę...

XXXX

To dlaczego na zachodzie polski buduje sie drogę prosto z północy na południe, nie prowadząc jej przez np. Warszawę?Nie mów mi, ze to jest sensowny wariant, bo nie jest. Powinieneś napisac jeszcze, że wariant białostocki prowadził także przez P.Romincką. Wkurza mnie to, że taki bandyta stawros z KC UE nie przyjedzie tu, nie zobaczy jak wyglada i tak jak reszta Polski pieprzy głupoty o czymś, czego na oczy nie widzieli.Nie byli w miejscu skazanym na zniszczenie przez pierdologów i sie wymądrza. Ja byłem.A wine za to,że przyszłośc Suwałk bedzie taka jak Bornego Sulimowa czy Czarnobyla ponoszą właśnie pierdolodzy i eurosojuz.

Wadim

4x a jakież to drogi buduje się na zachodzie Polski z północy na południe z pominięciem Warszawy? A dlaczegóż niby miałaby ta trasa zahaczać o Warszawkę skoro buduje się ja na zachodzie, z tego co ja wiem to Warszawka leży raczej na wschodzie Polski? A w ogóle co to ma do rzeczy?

I dlaczego Białystok ma być pod Via Baltikę podłączony? 4x czyje ty interesy reprezentujesz? Suwałk czy Białegostoku?

I dlaczego antypierdoekolodzy mają mieć rację?

XXXX

A dlaczegóż ma sie budować droge przez takie wioski jak Łomża?Dlaczego ma nie byc drugiej takiej drogi z północy na południe?A ty czyje interesy reprezentujesz pewnie KC Eurosojuza? napewno nie Suwalczan, bo duzo mówisz o rzeczach które sa złe dla regionu!Ma duzo, bo bo na zachodzie Polski droga idzie prosto z pólnocy na południe.
Antypierdolodzy racji nie mają tylko pierdolodzy to świete krowy!!!!

Wadim

Antypierdologu, droga przez Łomżę do Warszawy jest drogą prostszą niż przez Biełyjstok i takie jest proste uzasadnienie... droga ma iść prosto, jak ta na zachodzie, która idzie prosto i nie zahacza o Warszawę... więc idzie o prostość i krótkość

Krzysztof M.

Sądzę, że nie ma sensu prowadzić dyskusji z kimś kto nie ma kopletnie żadnej merytorycznej wiedzy i obraża ludzi (xxxx). Taka dyskusja nie prowadzi do niczego... .Praktycznie jak ze słuchaczami Radia Maryja :lol:. Gratuluje wytrwałości mi sie już dawno odechciało :/

Wadim

takiego myślenia, że trasa ViaBaltiki powinna zostać zrewidowana i pójść w kierunku Białego stoku i dalej na południe... ja sie pytam po co? do Radomia? Rzeszowa ? na Słowację? w jakim celu? przecież cały najważniejszy ruch transportowy, w tym przede wszystkim tirowy odbywa się na Zachód Europy czyli przez Warszawy? po co forsować dziwną trasę przez Biełyjstok gdzieś na Bałkany, kto tam jeździ? bo tiry na pewno nie...

Do góry

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Czy jesteś człowiekiem?:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć