Rozwoj Miasta Suwalki

Zaczęty przez eith, 14 Lis 2006, 05:15:20

« poprzedni - następny »
Do dołu

SUB

Przebudowa Reja (niekoniecznie 2 pasmowa ale z np lewoskretami) oczywiscie nowe chodniki i wiecej parkingow przy tej ulicy obok blokow.
"Per aspera ad astra..."

olavES

tej, biało-czerwony, a co ma prezydent do upadającego browaru, tudzież innych firm? ;) z tego co wiem, to ratusz umorzył browarowi to co mógł ... to nie wina miasta, że ta firma pada lecz nieuczciwych i niewypłacalnych kontrachentów... ps. a z tego co obserwuję na tym forum, to posługując się "biało-czerwoną" demagogią można "przybić" gajewskiemu wszystko, łącznie z gradobiciem i tegoroczną suszą... :D :D :D
man kann nicht alles koennen, aber alles versuchen... :)

inż Mamoń

Koniecznie  potrzebna przebudowa ul. Reja  i to jest priorytet.  Zagospodarowanie terenu po byłej jednostce wojskowej i placu koło Komendy Policji.   Inwestycje najbliższego czasu.

Krzysztof

Cóż po głębszym zastanowieniu doszedłem do wniosku, żę lotnisko też byłoby trzeba zrobić jak najszybciej. Jeśli Białystok zbuduje je od nas pierwszy to już możemy się pożegnać z taką możliwością wogule, a lotnisko napewno by wpłyneło na szybkość i dynamike rozwoju miasta.
Rojek Krzysztof

Krzysztof

Reja 2 paskmowa koniecznie jak najszybicej.
Po pierwsze taka droga jest tam bardzo potrzebna żeby odciążyć ruch ul. Pułaskiego. Po drugie drogi 2 pasmowe są bespieczniejsze szybsze i wizualnie ładniejsze, nadają miejski klimat, a nie miasteczkowy jaki nadal utzymuje się w Suwałkach (1 dwupasmówka:/).
Rojek Krzysztof

Krzysztof

Dobrym pomysłem moim zdaniem jest też przebudowa ,,kaczego dołku'' miesca urokliwego, zielonego, z wodą i tak naprawdę jedynego zielonego miejsca na osiedlu północ wystarczy tylko wyłożyć kosteczkę i wstawić ładniejsze łąwki.
Rojek Krzysztof

Krzysztof

Więcej światła w naszym mieście koniecznie:). Nie tylko chodzi mi o latarnie, ale takżę podświetlenie ciekawszych architektonicznie obiektów od dołu np. kościołow, muzeum okregowego itp.
Rojek Krzysztof

Suwalczanin

tu trzeba wiecej techniki w tej wsi bo ludzie sa zacofani nie orientuja sie w wielu rzeczach zeby ludzie sie obyli itd a tak wogole to w wawie mieszkaja cwaniaczki co mysla ze połknęli swiat a ta stolica jest niczym przy innych he he
 Ja to osobiscie warszawiakow jak przyjezdzaja do mnie do zakladu to czyszcze i ganiam jak psow jak cos im sie nie podoba i cwaniacza  

Krzysztof

hehe
 :lol:
i dobrze
Rojek Krzysztof

iga

Proponuje rozwój lotniska w suwałkach, dzięki temu wkońcu TO Miasto zacznie rozwijać gospodarkę. Jeśli inwestor będzie miał lepszy i szybszy dostęp do naszych regionów może zacznie tu inwestować a MY MIESZKAŃCY wkońcu będziemy mieli godną pracę za którą damy radę utrzymać rodzinę.
Na dzień dzisiejszy ciężko jest utrzymać rodzinę mając pensje 1000 zł a prace "24h".
A tak pozatym proponuje pracodawcą zastanowić się nad tym jakie marne grosze płacą dla swoich ludzi- dobrych ludzi.

nika

Ja to bym chciala zarabiać 1000 zł....
niki

Krzysztof M.

Cóż na początku nie dostaje się za wiele, ale z czasem można naprawde niezle zarabiać. Wszystko dzięki ciężkiej pracy nie ulega jednak wątpliwości, żę zagranicą zarabia się kilkukrotnie więcej. Dopóki nie będziemy mieli lotniska to się to szybko nie zmieni. Niestety jesteśmy odcięci od świata. Dlatego nie ma co się dziwić, że młodzi ludzie uciekaja bo nie mają perspektyw. Żeby nasze władze nie obudziły się z ręką w nocniku. Uczelnia wyższa,Park technologiczny i Plaza to jednak dobry początek, jednak bez lotniska nie ma szans na przemianę oblicza miasta w najbliższych dziesięcioleciach.

Pozdrawiam
We are only what we are...

ads

Wiele rzeczy jest ważnych - przebudowa ul. Reja, obwodnica itd. O tym wiemy wszyscy i jakieś tam plany dotyczące tej sprawy są. Ale  uważam, że ważny jest też rozwój turystyczny regionu a szczególnie samych Suwałk. Dla większości osób turystyczny północny-wschód kończy się na Augustowie. Tereny mamy, trzeba je tylko odpowiednio "odświeżyć".

Co do rzeczy bardziej użytkowych: opowiadałbym się za stworzeniem hali, która mogłaby gościć duże imprezy, koncerty itp.   W sezonie zimowym mogłoby tam istnieć lodowisko z wypożyczalnią sprzętu. W Suwałkach przydałyby się też porządne korty tenisowe (tak jak chociażby w Olecku, które co roku gości międzynarodowy turniej) i dobra pływalnia (coś na kształt obiektu w Augustowie).

Oczywiście potrzebne są miejsca pracy, ale tu sytuacja powoli się poprawia. Ważne, żeby w Suwałkach lub okolicach chciały inwestować koncerny zagraniczne, ale do tego musi wzrosnąć atrakcyjność inwestycyjna naszego miasta.

S-ki

Z tymi kortamni to jest dobra myśl.

Do góry

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Czy jesteś człowiekiem?:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć