Obwodnica Augustowa.

Zaczęty przez pioswa, 04 Sie 2006, 12:34:14

« poprzedni - następny »
Do dołu

mamon

W naszym dziwnym kraju  utarło się i pozostaje zwyczajem  ,może potrzebą a może malkontenctwem  dyskutowanie na r.óżne tematy przez osoby nie majace nic wspólnego z określona problematyką. Księża dysputy prowadzą o życiu rodzinnym i płciowym , politycy o budowie dróg i mieszkań , policjanci o przestrzeganiu 10  przykażań , wojsko o turystyce itd itp.  Wychodzi na to a właściwie nic z tego nie wychodzi ponieważ pomysły dyskutantów przerastają ich samych i są tak dalece zafrapowani prowadzeniem dysputów że sami sobie zaprzeczają jak to ładnie ujął nasz pierwszy prezydent " Jestem za a nawet przeciw". Z tego wszystkiego rodzi się okropny rozgardiasz i bałagan nie tylko w toku dysputy ale organizacyjny także. Tyle tytułem wstępu a teraz do rzeczy . Od niepamiętnych czasów dysputy dotyczą obwodnic miast  po trasie przebiegu przyszłej "Via Baltica" . Jedni są za inni przeciw i tak możnba bez końca. A drogi  i obwodnic jak nie było tak nie ma i nic nie wskazuje że będzie. Litwa kraj o wiele mniejszy i mniej zasobny poradziła sobie z problemem bardzo szybko podczas gdy nasze władze  są na etapie  " w tzw lesie".  Boje toczą grupy dyskusyjne i protestacyjne z obydwóch stron z których każda ma rację . Kwestia jest tylko czyja racja jest większa  i kto więcej może. Tak jest od wieków w naszym kraju i tak będzie  teraz i w przyszłości. Nie wróże nic dobrego !

mamon

Czy to droga na Ostrołękę????

maciejan

Każdy moze prawda dyskutować, a mam wrazenie, ze dopuszczanie do dyskusji panie to nikomu tak nie podoba sie. Wiec dlatego z punktu majac na uwadze, ze ewentualna dyskusja moze byc, tak musimy zrobic zeby tej dyskusji nie bylo. Tylko aplauz i zaakceptowanie. Tych naszych prawda punktów, które stworzymy.

Nie ma sensu dyskutować, tak drogi Mamoniu - tajemna wiedza i działania ponad naszymi głowami, bez tłumaczenia niezorientowanym dlaczego tak a nie inaczej powinny zostać uznane za naczelną zasadę przewodnią rozwoju naszej ojczyzny - bez dyskusji zaprowadzi nas tam gdzie chce...
człowiek z klawiaturą przed sobą

Winston Wolf

Tak, tak, to jedyna sluszna droga...
I\'m not here to say please, I\'m here to tell you what to do.

NID

Wow! Kama, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, ze ktoś interesuje sie ta sprawa nieco doglebniej, niz inni, tym bardziej, iz jest to niewiasta :) <brawo>! Uwadze Twojej polecam rowniez dyskusję na ten temat prowadzoną na polskich stronach forum skyscrapercity http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=375299&page=1&pp=20, w ktorej biora udzial przedstawiciele organizacji bezposrednio zaangazowanej w te sprawe, tj. SISKOM. Jest tez mapka z zaznaczonymi alternatywnymi wariantami przebiegu obwodnicy.
Pozdrawiam!

P.S. Strone ta polecam zreszta wszystkim, bo lokalne media jakos maja problemy z obiektywnym przedstawieniem sytuacji. ;)

łukasz

Płynąłem w tym roku Rospudą razem z kilkunastoma innymi kajakarzami. Nie wierzę, żeby powstanie estakady przez ten mimo sporej turystyki jeszcze dziewiczy teren nie zmieniło go na gorsze. Natura na pewno ucierpi, a ponadto ucierpieć może turystyka. Dla mnie most pełen pędzących samochodów nie jest żadną atrakcją, a nie jestem odosobniony w tej opinii.
Zdaję sobie sprawę, że dla mieszkańców Augustowa obwodnica to sprawa życia i śmierci (dosłownie), jednak powiem zdecydowane "nie" przebijaniu nią lasów i bagien nad Rospudą. Najchętniej to w ogóle wyeliminowałbym ruch TIRów na Suwalszczyźnie, ale to tylko słodkie marzenia... Ech...

-------
http://www.pizzeria-fantazja.pl - najlepsza pizza w Suwałkach
matko jak tu zimno :/

NID

Zeby wyeliminowac TIRy przydaloby rozwinac tranzyt kolejowy, zbudowac cos w rodzaju Rail Baltica (nawiasem mowiac - kiedys chyba nawet byla o tym mowa). Mysle ze potencjal jest spory, jako ze przez Suwalki przebiega jedyne kolejowe polączenie Polski z krajami baltyckimi. Ale to juz inna bajka..

tak tu sobie myślę

Spojrzcie na to -> http://biznes.onet.pl/0,1374611,wiadomosci.html - czy spojrzenie pana Szyszki dotyczy też obwodnicy i nieszczęsnej estakady, czy program Natura 2000 zagraża rozwojowi naszego regionu, czy ludzie, którzy dojadą w nasze tereny zobaczą nie tereny zielone, ale supernowoczesną kupę betonu, czy w tym wszystkim macza palce wszędobylski Układ?

tak tu sobie myślę

dodam jeszcze, że ta kupa będzie podgrzewana, więc wyobrażacie sobie ten smród nowoczesności w samym sercu Suwalszczyzny...

hmmm..

I strasznie źli ekolodzy przywołali ducha z Lasu i teraz on nawiedza nasze Kowala... grrr...

IgwaPigwa13

eee...łe ... no i teraz będą mieli :/
...:::Igwa Pigwa:::...

makumba

maciejan

Polaczkowi pali sie grunt pod nogami więc musi cokolwiek zacząć i czymś się wykazać... mam nadzieję, że wdzięczni Augusrowianie nigdy mu tego nie zapomną...
człowiek z klawiaturą przed sobą

NID

Wdzieczni augustowianie, nieswiadomi o co tak naprawde w tym wszystkim chodzi, predzej beda go calowac po raczkach.. ;]

NID

Do góry

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Jakie miasto jest stolicą Włoch?:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć