Kredyty frankowe i wyrok TSUE - konsekwencje

Zaczęty przez czarnota, 06 Paź 2019, 15:29:50

« poprzedni - następny »

czarnota

Jakie mogą być konsekwencje związane z ostatnim wyrokiem TSUE o tym, że frankowicze będą mogli przewlutować kredyty po kursie z chwili zaciagnięcia kredytu. Czy to oznacza, że dojdzie do załamanai systemu bankowego w PL?

kamm

nic nie beda mogli ten wyrok tylko pomaga w niedozwolonych klauculach tzn gdzie bylo wyliczana rata po kursach ustalanych przez bank , ze złotowkowymi kredytami tak samo sie skonczy gdyz ciagle w jakims kierunku sa przegiecia tym razem sa zbyt duze ceny nieruchomosci , jezeli obecnie mieszkania sa po 300tys to wzrost stop procentowych moze sprawic problemy tak smao moze byc z tym boomem jesli nastapi kryzys a obecnie w USA nie wiedza co robic bo gospodarka hamuje przy nawet niskich stopach procentowych co sie stanie jesli dalej tak bedzie hamowac a nie niskie stopy nie pomoga a inflacja rosnie ? w niemczech indeksy PMI ponizej 50 to oznacza spadki zamowien

trezors

A nie jest tak, że będą mogli przewalutować kredyty po kursie, przy którym braliby w złotówkach?  Z tego co wiem udało im się wykorzystać fakt, ze banki nie kupowały franków, a pomimo to udzielali kredytów we frankach. Osobiście zadowolony nie jestem bo takiego kredytu nie brałem ( nawet jakbym w tamtym czasie brał kredyt to na pewno nie brałbym we frankach z uwagi na to, z moim zdaniem o wiele lepiej brać kredyt w walucie w jakiej się zarabia).
Dla mnie oznacza to
powiększenie oprocentowania kredytów
obniżenie oprocentowania lokat
Wiele banków pewnie dorzuci jakieś opłaty do kont bankowych żeby sobie zrekompensować straty finansowe.

wrrrrrrrrrrr

bo to nie mialy byc kredyty w pieniadzu franku tylko oparte o ich oprocentowanie indeksowane i denominowane

farah5576

Ja mam zamiar wystąpić o odszkodowanie z tego tytułu. Mój kredyt, a właściwie to całe oszustwo frankowe zmusiło mnie do wyjazdu za granicę abym mógł go spłacać. Ucierpiała na tym moja rodzina, żona, dzieci. Nie mogę tego tak zostawić, niech poniosą konsekwencje swoich przekrętów. Wynająłem dobrego adwokata https://www.kancelaria-walterowicz.pl/kredyty-frankowe/ i mam nadzieję, że wszystko ułoży się po mojej myśli.

apleks

Z tego co się orientuje, żeby sprawa ruszyła, kredyt musi być uznany za abuzywny. Nie do końca wiem co to znaczy, ale tak mi powiedział prawnik z kancelarii prosperitas. Wygląda na to że mój właśnie taki jest więc mam szansę na odzyskanie całkiem fajnej kasy, ale czas pokaże.

Ziomeczekkk

A mi się wydaje Że kolego farah5576 nie zostałeś do końca oszukany bo na dokumentach jest Twój podpis. A kto myślisz zapłaci za Twoje błędy i nieprzemyślane decyzję ?
My czyli ja , mój sąsiad, mój brat....
Także mam kredyt i także chciałbym aby ktoś mi go pomógł spłacić ! Niestety ale zostało to wystekane a rząd zrobi wszystko aby zdobyć głosy

Anty

Popieram poprzednia wypowiedź .
Chciałeś być cwany to masz ????

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Podaj wynik działania: 1.+.1:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć