BANK PKO BP- WIRUS I UTRATA PIENIĘDZY

Zaczęty przez MILL, 17 Sie 2019, 10:35:52

« poprzedni - następny »

MILL

WITAM PODZIELĘ SIĘ Z WAMI DZIWNYM INCYDENTEM OTÓŻ MAM KONTO W BANKU PKO BP JUŻ OD 10 LAT I OSTATNIO ZNIKNĘŁY MI PIENIĄDZE BYŁO TO 200 ZŁ SZYBKO SIĘ ZORIENTOWAŁAM BO MIAŁAM ODŁOŻONE 300 NA ZAKUPY.OSTATNIA TRANZSAKCJA Z 8 SIERPNIA I DO WCZORAJ NIC.A WCZORAJ POBRANIE Z KARTY Z DNIA 14 SIERPNIA NA NIE WIADOMO CO -odbiorca- papgamez.com z Cypru
JAK TO WYTŁUMACZYĆ?JAKIE ZABEZPIECZENIA MA BANK? JEST TO WIRUS MOŻECIE POCZYTAĆ MAM NADZIEJE ŻE UWZGLĘDNIĄ MI W PONIEDZIAŁEK REKLAMACJE ALE COŚ CZUJĘ ŻE SZARY CZŁOWIEK NIC NIE WSKÓRA I POWIEDZĄ ŻE TO Z MOJEJ WINY ALE MOŻE JEST KTOŚ JESZCZE KTO MIAŁ TAKA SYTUACJE?

ciezki temat

Podane przez Ciebie informacje nie wskazują na wirusa. Najprawdopodobniej ktoś użył Twojej karty (a właściwie tylko jej numeru) do rejestracji lub zakupu gier na stronie internetowej, która jest wpisana jako odbiorca. Często dzieci tak robią z kartami rodziców... Zacząłbym więc od rozmowy z pociechami, ewentualnie z facetem ;)

Jeśli to nie ten przypadek, to inną możliwością jest sytuacja, w której ktoś zdobył numer Twojej karty np. w momencie opłacania jakiegoś rachunku (np. dałaś kelnerowi w restauracji, a on poszedł z nią na zaplecze do terminala i wtedy sobie numer spisał/skopiował kartę), co niestety oznaczałoby, że nie dochowałaś należytej staranności w trakcie użytkowania karty i może być problem z odzyskaniem pieniędzy. Zwłaszcza, że do płatności online, oprócz numeru karty najczęściej konieczny jest także numer CCV (trzycyfrowa liczba zazwyczaj umieszczona obok miejsca na podpis).

Jeśli nie znajdziesz winowajcy wśród najbliższych, to skontaktowałbym się z tą stroną, która otrzymała płatność informując ich, że karta o numerze AAAA xxxx xxxx AAAA (podając im numer nie podawaj całego, tylko najwyżej pierwsze i ostatnie 4 cyfry) należy do Ciebie i płatność z 14 sierpnia była nieautoryzowana. Poinformuj ich, że zgłaszasz sprawę do swojego banku i na policję, to może oddadzą pieniądze, aczkolwiek nie mam pojęcia, jak takie firmy reagują na tego typu prośby, bo nigdy takiego problemu nie miałem. W każdym razie nawet jeśli poinformują Cię, że oddadzą pieniądze, to i tak nie nastąpi to od razu, więc zgłosić w banku i tak powinnaś.

c.d.

Zajrzałem z ciekawości na stronę beneficjenta płatności i wygląda to raczej na jakieś oszustwo, więc jednak możesz sobie darować kontakt z nimi. Jeśli nie doszło do użycia karty przez kogoś z rodziny, to skontaktuj się jak najszybciej z bankiem i poinformuj o sytuacji, bo konieczne może być zablokowanie karty.

MILL

Więc powiem Wam jak się to skończyło na dzień dzisiejszy.

Podane przez Ciebie informacje nie wskazują na wirusa. Najprawdopodobniej ktoś użył Twojej karty (a właściwie tylko jej numeru) do rejestracji lub zakupu gier na stronie internetowej, która jest wpisana jako odbiorca. Często dzieci tak robią z kartami rodziców... Zacząłbym więc od rozmowy z pociechami, ewentualnie z facetem ;)

Tak mniej więcej powiedział mi Pan z banku kartę zastrzegłam maja wysłać nową i przyjęli reklamację aczkolwiek to nie jest realne w moim przypadku z dziećmi i grami, więc odpada nastepna kwestia...

Byłam u znajomej w banku i ta mi powiedziala że napewno korzystałam z bankomatu NA KOWALSKIEGO obok lewiatana i oznajmiła ze tam na okrągło takie rzeczy się zdarzaja a jest to ...

Skimming - nowa metoda oszustwa !!!!!!!!!nigdy o niej nie słyszałam a jednak
łatwy dostęp brak kamer firma zewnętrzna go obsługuje.
Mimo że to nie mój bankomat gdy w sklepie jest zepsuty terminal ludzie lecą właśnie do tego bankomatu, i to jest duży błąd  TERAZ CZEKAM NA WIEŚCI OD BANKU

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Jakie miasto jest stolicą Włoch?:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć