Rowerzyści bez oświetlenia nocą

Zaczęty przez mmm2, 01 Sie 2019, 21:14:08

« poprzedni - następny »

mmm2

niech zrobia porzadek nie moze byc tak ze ulicami albo przez przejscia dla pieszych nagle wjezdzaja niewidoczni rowerzysci prawdziwym przegieciem jest poruszanie sie ulicami czesto tym bardziej ze są sciezki rowerowe

Zet-7

Nie istnieje prawo zakazujace poruszania się po ulicy choć obok przebiega ścieżka rowerowa. Jeśli na jakimś odcinku drogi nie ma ustawionego zakazu poruszania się rowerem to każdy rowerzysta ma prawo jechać ulica chociaz obok przebiega sciezka rowerowa. Co ciekawe prawnie wyjaśniłem to już wielokrotnie policjantom co mnie pseudo pouczali, chcieli pouczać, prawa nie znając.

Zet-7

Na ścieżce rowerowej nie musisz posiadać oswietlenia, według prawa nie jesteś uczestnikiem ruchu. Pozatym na każdej drodze gdzie graniczenie prędkości jest do 40 km/h, masz prawo poruszać się rowerem. Wiec kierowca auta powinien zachować szczególną ostrożność na wjezdzaniu na skrzyrzowanie warunkowo na Strzelce K ierunkowej, gdyż będzie na nim ciazyc odpowiedzialność jak na przejściu potraci rowerzystę który ma zielone światło.

mmmmmm

jak jest wieczór to rowerzysci maja miec oswietlenie , jak jest sciezka rowera ma obowiazek jechac sciezka , a ewentualnie asfaltem przy ograniczeniach do 50km/h gdy nie ma sciezek

Sławek1

Zet-7 tworzy swoje własne prawo.

To są natomiast Ustawy z oficjalnego Kodeksu Drogowego:

"Art. 33.
1. Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym."

"Art. 51.
6. Przepisów ust. 1-3 nie stosuje się do kierującego pojazdem, który nie jest wyposażony w światła mijania, drogowe lub światła do jazdy dziennej. Kierujący takim pojazdem w czasie od zmierzchu do świtu lub w tunelu jest obowiązany używać świateł stanowiących obowiązkowe wyposażenie pojazdu."

"§ 53. 1. Rower oraz wózek rowerowy powinny być wyposażone:
1) z przodu - co najmniej w jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej;
2) z tyłu - co najmniej w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej
w jedno światło pozycyjne barwy czerwonej;".

Zet-7

Bzdury piszecie nie znając realiów ponieważ każda droga/ulica jest dla rowerów jeśli nie ma zakazu na niej do poruszenia się rowerem. Osobiście poruszam się ulicami na rowerze. Każdy ma prawo jechać ulica chociaz jest obok sciezka rowerowa jeśli na ulicy jest ograniczenie do 40 km/h, co tłumaczyłem policjantom z drogówki co mnie pseudo pouczali. Dla ciekawości podam że jadąc rowerem ulica do Augustowa przez Nowinke to tylko w Nowince jest zakaz poruszania się ulica, trzeba zjechać na ścieżkę rowerową a tam śmiało poruszać się ulica do Augustowa i to nie pseudo pasem awaryjnym gdzie asfalt przypomina "kocie lby" a zwyczajnie prawym pasem ruchu. Ogólnie na ścieżce rowerowej nie musisz posiadać oswietlenia, taki powinno być jak jedziesz ulicą. Dużo rowerów nie posiada żadnych odblaskow są to większości rowery tzw. górskie i takim bez problemu możesz poruszać się po ścieżce rowerowej.

Zet-7

Wpierw jeśli powolujesz się na jakieś ustawy zacznij rozumieć czego dotyczą, a wiec "kodeks ruchu drogowego" odnosi się do ruchu na drodze. Informuje w co ma być wyposażony rower jak porusza się na drodze. Jeśli jesteś uczestnikiem ruchu drogowego to stosujesz są do oznaczeń na drodze np znaków drogowych, więc brak znaku zakazujacego Ruch rowerem daje prawo do poruszania się danym odcinkiem drogi. Każdy może sam zauważyć gdzie rowerem nie można wjechać, np na  obwodnicę Suwałk (jest znak zakazujacy), już wspomniana Nowinke (też jest znak zakazujacy), oraz np gdzie można wjechać pomimo zakazu ruchu np pod Urząd Pracy w Suwałkach przez bramę gdzie jest znak zakaz ruchu z wyłączeniem rowerzystów.

Sławek1

Zet-7   podaj artykuły z Ustawy na poparcie swoich teorii, tak jak ja to zrobiłem.
Nie podasz, ponieważ Twoje bzdury są wyssane z palca.

W interesie własnego bezpieczeństwa zapoznaj się z Kodeksem Drogowym, bowiem widzę, iż przepisów to Ty nie znasz.

W jednym masz rację: Kodeks Drogowy odnosi się m.in. do ruchu na drodze.
A oto definicja drogi:
"Art. 2.
Użyte w ustawie określenia oznaczają:

droga - wydzielony pas terenu składający się z jezdni, pobocza, chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów, łącznie z torowiskiem pojazdów szynowych znajdującym się w obrębie tego pasa, przeznaczony do ruchu lub postoju pojazdów, ruchu pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt;"

czyli rzeczona "droga" obejmuje również ścieżkę rowerową. Jadąc drogą rowerową nie jesteś poza prawem.

Poza tym jeśli szosą do Augustowa rowerem nie jedziesz poboczem a pasem ruchu, to obawiam się, że niedługo może pojawić się nowy krzyż przydrożny.

Anty

Ależ on jest nieśmiertelny i kuloodporny. No i wiedzoodporny i mimo wydzielonej dróżki rowerowej i tak jeździ drogą. Walić przepisy walić specjalne dróżki rowerowe zrobione specjalnie takiemu elementowi aby sam z siebie nie stwarzał zagrożenia. Jestem Pan i władca polskich szos na swoim Wigry ????

 

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Jakie miasto jest stolicą Polski?.:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć