czemu PRIBO upadlo

Zaczęty przez zatroskanyOS, 29 Lip 2019, 19:40:19

« poprzedni - następny »

zatroskanyOS

witam
mam pytanie odnośnie PRIBO Suwałki czemu upadli?
proszę o merytoryczną dyskusję :)
obecnie są czasy gdzie firmy budowlane przeżywają boom budowlany, firma istniała kilkadziesiąt, miała stabilną pozycję ekonomiczną i rynkową, a jednak upadli?
zastanawia mnie kto do tego dopuścił, że nasza perła budowlana poprostu upadła,
budowali bardzo dużo, byli wykonawcami dużych obiektów nie tylko w suwałkach ale i m.in w warszawie
dziwię się, że taka firma poszła poprostu "do piachu"

może wypowiedzą się osoby co znają przyczyny tego "upadku" PRIBO

rrrrrrrrrrrrr

zapytaj rządu ... nawet na autostradach i drogach wynosza sie firmy gdyz za tego rzadu ceny tak rosna niebotycznie ze wygrywali przetarg po innych cenach a pozniej byly wyzsze ceny materialow kosztow pracy podczas budowy brawo PiS co zrobiliscie jakie ceny budowy z roku na rok mega duze

Meler90

Wspomniałeś ze mamy boom budowlany. To się odnosi wyłącznie do ilości realizowanych inwestycji. W żadnym wypadku nie wiąże się to z kondycją spółek budowlanych. Co więcej, ten boom jest dla nich zabójczy. Wzrost ilości inwestycji oznacza wyższe ceny materiałów, kosztów pracy, wydatków itp. Firma podpisuje umowę na budowę biorąc pod uwagę bieżące ceny, tymczasem realizacja budowy odbywa się gdy ceny są już kilkadziesiąt procent wyższe. Nie chcę wchodzić w politykę ale mój przedmówca ma rację - Rząd nie zmienił ustawy i w efekcie firmy budują ponosząc straty i bankrutują. Poprzedni rząd miał identyczny problem (2011-12), różnica jest taka ze Morawiecki mógł i miał obowiązek przewidzieć ze teraz sytuacja będzie identyczna. Ale po co uczyć się na doświadczeniach poprzedników.
Co do samego PRiBO - dopiero od Ciebie dowiedziałem się o och upadku. Wielka szkoda, ta firma zbudowała wiele świetnych obiektów w naszym mieście.

Wojteg

Ale są też firmy budowlane doskonale prosperujące , solidnie wynagradzające pracowników, to też wina rządu ?

wojtek123

Firma miała problemy od kilku lat. Z tego co wiem to poległa na inwestycji developerskiej w Warszawie. A potem to już z górki.

pablo golo

Pytanie jest dobre, czemu upadli?
Mówiąc szczerze, też dowiedziałem się od ciebie, że upadli, taki potentat nasz lokalny, dziwne?
Jest wiele przyczyn jak mówili powyżej koledzy.
Źle obliczone inwestycje, zmiana polityki budowlanej w naszym państwie, ale też podejrzewam zarządzanie przez kadrę PRIBO.
Szkoda, może kiedys powstanie na gruzach, jakieś nowe PRIBO, czekamy. :):)

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Czy jesteś człowiekiem?:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć