Co się dzieje z Wigrami?????

Zaczęty przez Louis, 05 Cze 2019, 08:33:41

« poprzedni - następny »

Louis

Czy ktoś wie co się dzieje z naszym klubem? Podobno sytuacja w Wigrach jest dramatyczna! Nie wybrano prezesa, zarząd nic nie robi, organizacja kuleje. Ludzie będący blisko klubu mówią, że takiego chaosu nie było nigdy. Nikt nie ma żadnego pomysłu na klub. Rozgrywki ruszają za półtora miesiąca a w klubie nawet nie ma trenera!!! Już nie wspomnę o wzmocnieniach, bo na to chyba nie ma co liczyć. Nawet Mackiewicz woli przejść do Stomilu niż dalej grać w Wigrach. Kasa z pro-junior wpadła, z Polsatu też, miasto tradycyjnie się dołoży, więc o co chodzi? Czy naprawdę nie ma w Suwałkach człowieka, który potrafiłby zarządzać wcale nieskomplikowaną organizacją, jaką jest klub piłkarski???

GOSC_TAKI

Najpierw trzeba ustalić o czym mówimy:
Stowarzyszeniu SKS "wigry" czy o przedsiębiorstwie "Wigry" SA.

Louis

Mówimy o przedsiębiorstwie zarządzającym pierwszoligowym klubem. Takiego marazmu nie było od dawna.

nowy SUWALCZANIN

W 1 LIDZE PODOBNO JUŻ STOWARZYSZENIA NIE MOGĄ GRAĆ DLATEGO WIGRY PRZEKSZTAŁCIŁY SIĘ W SPÓŁKĘ TAK JAK ŻYCZY SOBIE PZPN. NO I TYDZIEŃ TEMU ZAKOŃCZYŁY SIĘ ROZGRYWKI WIĘC WSZYSTKO JEST OK. WAŻNIEJSZA DLA MNIE JEST SYTUACJA ŚLEPSK MALOW SUWAŁKI ONI NIC NIE ROBIĄ . PROPONUJE  SIĘ PRZYJRZEĆ CO ONI ROBIĄ Z KASĄ NASZĄ SUWALSKĄ I WYPROWADZAJĄ DO AUGUSTOWA . PRZECIEŻ TO NIE JEST KLUB SUWALSKI WYCZYTAŁEM W WIKIPEDI ŻE ZMIENILI NAZWĘ BO AUGUSTÓW NIE DAWAŁ KASY. 10 OSÓB GRA W TYM KLUBIE A WYBIERAJĄ WIĘCEJ NIŻ SUWALSKI KLUB SPORTOWY WIGRY GDZIE NA CO DZIEŃ GRA 500 WYCHOWANKÓW.

szanowny_nowy SUWALCZANIN

Pomyliłeś stowarzyszenie Fundacja Akademia Piłkarska Wigry Suwałki ze Spółką Akcyjną. W pierwszej trenują dzieci, w drugiej nie trenują tylko kupuje się zawodników po Polsce i Europie. Pół OSiR-u pracuje de facto dla Wigier, więc nie porównuj ze Ślepskiem.

Gosc gosc

Nie ma wymogu bycia spółką w I lidze, ale jest w lidze oczko wyżej.
Wigry SA to efekt snów  o potędze i awansie.

nowy suwalczanin

A kto się zajmuje tymi dziećmi ze stowarzyszenia . Mamy w Suwałkach 500 szt grającej młodzieży i chyba ktoś ich wychowuje. Myślę że to zasługa klubu a osir to suwalski ośrodek klub też suwalski. Wikipedia nie kłamie SKS WIGRY SUWAŁKI założony w 1947. Ślepsk  2004 w Augustowie . No i jak jest się wyżej będąc Spółką Akcyjną gdzie właścicielem jest miasto Suwałki to bardzo dobrze że stoważyszenie się przekształciło w Wigry S.A . przecież nie można działać na niekorzyść.  A kto to ten Mackiewicz bo nie doczytałem o nim nigdzie.

nowy suwalczanin

Nie wiem kto tu kłamie ale Wigry mają już trenera , a jak poczytacie sobie to w 1 lidze wszystkie kluby są Spółkami tak jak Wigry . Więc czemu ktoś tu troluje?

szanowny_nowy_SUW

Nie wszystkie kluby 1 ligi są spółkami, są też stowarzyszenia. W tym względzie wymogi PZPN nie zmieniły się od dawna.

To,  że powstała Spółka Akcyjna Wigry nie oznacza,  że zniknęło stowarzyszenie SKS Wigry, a stowarzyszenie Akademia Piłkarska to jeszcze inny podmiot. Każde ma swego prezesa, zarząd i radę nadzorcza i cele. To podobnie jak z miastem Suwałki,  gminą Suwałki i powiatem - to są różne podmioty że swoimi kompetencjami mimo że się podobnie nazywają. A propos miasta, to Suwałki nie są wyłącznym właścicielem Wigier SA, co więcej - są akcjonariuszem mniejszościowym.

No i na koniec - trener to nie prezes.

nowy suwalczanin

To lepiej stowarzyszenie czy spółka bo się pogubiłem no i miasto ile akcji posiada w klubie?. A w tym wypadku Ślepsk Malow Suwałki nie należy do Suwałk jest klubem tylko prywatnym.

szanowny_nowy_SUW

Forma prawna klubu nie ma większego znaczenia, chociaż mnie razi takie połączenie sport-spółka-biznes, no lale takie mamy czasy że wszystko się skomercjalizowało.

Ważniejsze jest co się w nim dzieje i jak jest zarządzany, natomiast inaczej są wybierane władze. W spółkach liczy się ilość akcji czy % udziałów.

Miasto Suwałki ma ok. 20% akcji Wigry SA

nowy suwalczanin

Poczytałem trochę i powiem że rewelacja . Zarobić 1,6mln grając własną młodzieżą za pomocą systemu Junior Pro. Mało kto by się odważył bo Wigry mogły spaść i tu szacun dla zarządu. Z drugiej strony to pewnie zostali zmuszeni do gry młodzieżą ze względu na słaby budżet. Ale podobno w tym roku władze obiecały  większą kasę. Więc  skąd ten hejt przecież cała Polska pisze o Wigrach i osiągnięciach jakich dokonał klub. A czemu władze miasta mają tylko 20% i dlaczego pozwoliły resztę oddać w inne ręce. W taki sposób możemy stracić nasze kluby suwalskie.

ququ

Jakby spadli, to nikt by nie pisał o rewelacji tylko by się śmiali. Cała Polska pisała o Wigrach nie dlatego, że to świetna drużyna, tylko z powodu "cudu" - tak jak się pisze o cielęciu z dwoma głowami. Władze miasta mają i tak o 20% za dużo, bo zadania miasta nie polegają na prowadzeniu biznesu - nawet sportowego.

nowy suwalczanin

To za co Wigry dostaną te pieniądze 1,6 mln. Czy nie za pracę z młodzieżą . A miasto po co budowało tyle boisk do piłki . Młodzież się rozkopała i teraz trzeba wspierać albo orliki zabrać. I jaki to biznes sportowy . Biznes to Ślepsk Malow Suwałki dwie potężne firmy prywatne które nie mogą utrzymać drużyny to ciągną kasę z miasta . Jaka firma zarabia na Wigrach . Tylko miasto Suwałki.

szanowny_nowy_SUW

Jeśli ktoś ciągnie kasę z miasta to właśnie Wigry. Piłka nożna zdominowała miejski budżet, a mamy badmintonistów, pływaków, szachistów, lekkoatletów, żeglarzy z osiągnięciami mistrzowskimi i olimpijskimi, ale i tak ważniejsi są kopacze z ogona II ligi zwanej marketingowo "pierwszą".
Na Wigrach SA się nie zarabia, na nich się traci.
Zainteresowanych jest kilkuset kibiców a wydajemy miliony.

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Jakie miasto jest stolicą Włoch?:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć