CZAS NA TO ZEBY PRACODAWCA PŁACIŁ TE 2500 ZŁ NA REKE

Zaczęty przez jacek krak., 22 Maj 2019, 06:38:24

« poprzedni - następny »

jacek krak.

PRACODAWCA KUPUJE 5 MERCEDESA I 4 DOM A PRACOWNIK W SUWALKACH HARUJE PO 12 GODZIN ZA MISKĘ RYZU. TO JEST KPINA , CZAS ZEBY ZROBIĆ STRAJK ZOŁTYCH KAMIZELEK PRZECIWKO POLSKIM PRACODAWCOM BOGACZOM, MAJA PO 50 MLN ZLODZIEJE NA KONCIE A ZALUJA LUDZIOM NA CHLEB!

PREZYDENT SUWALK.

POPIERAM TO ZA CIEZKA PRACE PENSJA WYSKOŚCI 2500 ZŁ, BYŁABY ADEKWATNA. KOSZTY ZYCIA W SUWAŁKACH CZYNSZE SA WYSOKIE. TRZEBA ZBIERAC PODPISY I PRZYCISNAC PRACODAWCOW, TYPU LITOPOL MALOW, FORTE.

juzek

Trzeba było się uczyć, a nie teraz narzekać.

czopek

juzek wlasnie cały szkopuł w tym, że niejednokrotnie wlasciciele to tumany bez wyksztalcenia. Po prostu trzeba sobie zadac jedno pytanie " co chcesz w zyciu robic i potem to robic". tak doojdziesz do spoko kasy czy jako pracownik czy pracodawca

Pracodawca

To załóż jeden z drugim firmę i niech na ciebie ludzie pracują, plac im po 2500 a nawet po 5tys debilu jeden z drugim, zobaczysz jakie to kolorowe życie zatrudniać ludzi gdzie połowa to takie ameby umysłowe jak wy

Mieszkaniec

A ja to widzę tak. W jednej z suwalskich firm przepracowałem 14 lat. Prezes zarabia 30 tyś A pracownik 1500. Ja mu nie żałuję zarabiać bo dla mnie to on może mieć i 50 tyś tylko niech da pracownikom zarobić.  Oczywiście z nadgodzinami to i że 2500 weźmiesz ale masz prawie dwa miesiące w miesiącu.  Zrozumialbym gdyby firma zysków nie miała ale zyski firmy są w milionach. I nie mówię tu o kilku milionach tylko liczą się w setkach. Jeżeli pracownika ledwo co stać związać koniec z końcem a prezes w ciągu roku kupuje działkę i to nie byle gdzie i stawia dom to coś chyba nie tak. Co innego jeśli firma ma kilku pracowników i dochody są niewielkie. Jestem za protestem. Niech w końcu zaczną normalnie ludziom płacić żeby żyć na w miarę dobrym poziomie.

Rozmowca

Józek widać jaki Ty uczony. Józek się piszę przez "ó" A nie "u". Ciekaw jestem co Ty takiego porabiasz.

zenek zlotopolice

FAKT JES FAKTEM PRACODAWCY ZA DUZO MAJA KASY I SIE NIE DZIELA....BO SA PAZERNE SWINIE!!!!!!!!!!!!!!!

zenek zlotopolice

PROTEST JEST JUTRO POD FORTE FABRYKA MEBLI..

Meler

Polemizowałbym z tym bogactwem przedsiębiorców. Te wszystkie rządowe programy socjalne są finansowane właśnie przez firmy i ich podatki. Wystarczy spojrzeć na stopę inwestycji w polskich przedsiębiorstwach - rekordowo niska mimo szczytu koniunktury!

meler

panie z niemiec czas oddac kase esesmanie!

Meler

Jestem Polakiem, jeżeli Cię to interesuje.

mmmmm

sa firmy gdzie zarabia sie po 3 tys i wiecej nie wiem po co siedzicie u tych wyzyskiwaczy za 1600zl

Endrjues

Ale co wam stoi na przeszkodzie żeby się przebranżowić, teraz kursy nawet do 15tys za osobę finansuje PUP z środków publicznych. Teraz mamy dynamiczne czasy, i jeśli ktoś nie umie się dostosować i jest niesamodzielnym lelakiem który problemy widzi wszędzie tylko nie w sobie to nie ma co się dziwić że krzyczycie tutaj. To teraz sobie policzcie 1600zl netto to około 3200zł kosztu dla pracodawcy, czyli to co on musi zapłacić łącznie za to że utrzymuje etat jednej osoby. I weźmy to teraz te podane wyżej w przykładzie 100 osób pracujących w nieopisanej z nazwy fabryce w suwalkach.
100 osób x 3200zł = 320000 zł .
Do tego doliczcie koszty tj. Prąd którego fabryki zużywają niebotyczne ilości a koszty też są liczone w setkach tysięcy miesięcznie(wiadomo im większa linia produkcyjną tym więcej maszyn, wentylacji, systemów itd) , koszty chociazby wody bieżącej, ogrzewanie, koszty transportu surowców, komponentów itd. Do fabryki, koszt transportu wyrobów z fabryki do np. Hurtowni, sklepów, do portów na eksport itd. Koszty magazynowania, podatki klimatyczne i inne. A do tego dochodzi jeszcze z 40innych kosztów i obowiązkowych opłat bez których nie da się prowadzić tak dużych firm.
Łatwo jest narzekać i zwalac winne za swoje własne problemy i nie poradnosc życiowa na innych.
Pewnie lepiej dalej oglądać super programy telewizyjne, przeglądać fb, po pracy latac na piwo z kolegami/koleżankami , się samodzielnie nie edukować, nie inwestować w siebie a potem narzekać że prywaciarze tacy źli. Nikt tam wam nie karze pracować, roboty lepiej płatnej w Suwałkach jest w brud.
Zobaczcie na dział oferty pracy.
Jeszcze 5 lat temu w sekcji "dam pracę" w zimowym sezonie ogłoszen było nie więcej jak 300, a szukam prace ponad 500. Od kilku lat jest wręcz odwrotnie, dam pracę 800-1200 ogłoszeń , szukam pracy 150-400 ogłoszeń. To są dane z końcówki listopada 2018. Teraz też jest podobnie, więcej jest ogłoszeń od pracodawców niż szukających. Weźcie się za siebie lenie i przestańcie innych obarczac swoimi śmiesznymi problemami.

wlodek rosja

smiech na sali pracujecie jak niewolnicy u was w suwałkach!!

 

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Czy jesteś człowiekiem?:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć