Komunikacja miejska w Suwałkach-dramat dramat

Zaczęty przez miroslav, 07 Maj 2019, 10:28:08

« poprzedni - następny »

miroslav

Miasto Suwałki szczyci się takim rozwojem, boomem gospodarczym i rozkwitem. Jak grzyby po deszczu powstają nowe osiedla, a rozkład jazdy komunikacji miejskiej jest taki sam jak 15 lat temu. Zero nowych tras, połączeń, w weekendy komunikacja miejska nigdzie sie nie dostanie. To skandaliczne, że w dość dużym mieście komunikacja miejska tak niedomaga. Ceny mieszkań za metr jak w Białymstoku, a komunikacja jak w Wasilkowie. Nie wiem czy osoby odpowiedzialne za ten temat w Suwałkach są świadome, ze miasto na przestrzeni lat bardzo się zmieniło i wypadałoby zrobić coś z komunikacja miejska. Najlepszym przykładem jest osiedle na sikorskiego, stoją przystanki, ale nic z nich nir jezdzi. Więc jeśli ktoś nie jest zmotoryzowany, to może zapomnieć o dostaniu się do centrum, na północ czy gdziekolwiek. A przeciez mieszkają tam nie tylko dorośli, ale i dzieci, które jakoś muszą dostać się do szkoły. Pozostaje isc godzine piechota na Kosciuszki, skad odbierze go autobus, najprawdopodobniej za godzinę, bo kursy są naprawdę rzadkie. Gdzie to zgłosić aby coś z tym zrobiono?

Lenusia

Można to zgłosić do radnych jako interpelację...... Powstaje hala sportowa jak tam dotrzeć a w zimie jak wrócić, nie każdego stać na taxi!!!!!!!!!!!!!! Na dworzec PKS też nie można dotrzeć tylko z torbami barabanić się 700m............Autobusy jeżdżą "stadami" zamiast co 15.min....... A jak bardzo szarpią...... Jeżdżą bardzo agresywnie!!!!!!!!!!!!! Czytajcie nasze wpisy, to głos mieszkańców:)

Lux

Kierowcy jezdza tak.jak w starych jelczach. Hamulec w podloge a pasazerowie niech se radza. Najlepszy jest ten z wasem linii 21. W dupie ma ludzi i pelna parą wbija sie na ronda. Suwalki arena stadion wigier ZERO AUTOBUSOW. PKS dwoszec ZERO AUTOBUSÓW. A bo po co. Lepiej niech 5 linii jedzie noniewicza w odstepie paru minut. Polaczenia ze strefa na raczkowskiej to tandeta. Nie dziwie sie ze ludzie wola dojazdy autem bo szybciej wygodniej i bezpieczniej

Doktorek ZKM

Szanowni Państwo!
Żale i lamenty Państwa nie mają najmniejszego znaczenia dla obecnej ekipy ,,rzondzoncej". Oni mają swoje wizje. I Państwa opinie i komentarze nie mają na prawdę najmniejszego znaczenia. Przyjedzie ,,zbawiciel" z Gdyni, który nie ma zielonego pojęcia o problemach jakie toczą już od 9 lat tę komunikację pozmienia po swojemu a po pół roku zrobi badania i pokaże władzom jak pięknie to on zrobił i jak to wspaniale funkcjonuje.

Powiem tak na marginesie, iż analizowałem tenże wspaniały i cudowny projekt ,,zbawiciela i cudotwórcy" z Gdyni i niestety z żalem i ubolewaniem muszę przyznać, że zgłoszono co do funkcjonowania komunikacji miejskiej aż 10 stron uwag. No i teraz najlepsze pytanie: ILE Z TYCH UWAG ZOSTAŁO WZIĘTE POD UWAGĘ? UWAGA ODPOWIEDŹ: ŻADNA! Także tak to wygląda proszę Państwa. Tak to już jest w tym nieudolnie zarządzanym mieście, że się pewnych rzeczy nie da mimo, że można by było je rozwiązać w przysłowiowe 5 minut.

Pozdrawiam serdecznie

pdf772

Doktorek ZKM o co chodzi z tym człowiekiem z Gdańska? Ktoś coś analizował? Będą tworszyć nowe połączenia, dostosowywać komunikację do potrzeb mieszkańców? Wiadomo cokolwiek?

Doktorek ZKM

Wszystko jest podane na stronie internetowej UM:

https://um.suwalki.pl/mieszkaniec/aktualnosci,4002/komunikat-o-przeprowadzeniu-konsultacji-spolecznych,2581408

Czyli ,,wybawiciel" z Gdyni znów ułożył rozkład jazdy bez senus - ale lepiej wpakowywać tysiące niż zacząć słuchać tych co z komunikacji korzystają codziennie.

Jak to mówią za 5 lat do zobaczenia przy urnach - tylko niestety nadal ciemny lud będzie kupował te tanie bajki od tych ściemniaczy...

 

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Podaj wynik działania: 1.+.1:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć