Komunikacja miejska w Suwałkach-dramat

Zaczęty przez Petasior, 05 Maj 2019, 17:52:36

« poprzedni - następny »

Petasior

Miasto Suwałki szczyci się takim rozwojem, boomem gospodarczym i rozkwitem. Jak grzyby po deszczu powstają nowe osiedla, a rozkład jazdy komunikacji miejskiej jest taki sam jak 15 lat temu. Zero nowych tras, połączeń, w weekendy komunikacja miejska nigdzie sie nie dostanie. To skandaliczne, że w dość dużym mieście komunikacja miejska tak niedomaga. Ceny mieszkań za metr jak w Białymstoku, a komunikacja jak w Wasilkowie. Nie wiem czy osoby odpowiedzialne za ten temat w Suwałkach są świadome, ze miasto na przestrzeni lat bardzo się zmieniło i wypadałoby zrobić coś z komunikacja miejska. Najlepszym przykładem jest osiedle na sikorskiego, stoją przystanki, ale nic z nich nir jezdzi. Więc jeśli ktoś nie jest zmotoryzowany, to może zapomnieć o dostaniu się do centrum, na północ czy gdziekolwiek. A przeciez mieszkają tam nie tylko dorośli, ale i dzieci, które jakoś muszą dostać się do szkoły. Pozostaje isc godzine piechota na Kosciuszki, skad odbierze go autobus, najprawdopodobniej za godzinę, bo kursy są naprawdę rzadkie. Gdzie to zgłosić aby coś z tym zrobiono?

Harmina

Zgadzam się całkowicie. Jedyne połączenia autobusowe są z noniewicza na kowalskiego, reszta miasta całkowicie zapomniana. Jestem mieszkanką Sikorskiego i nie ma żadnego autobusu, a przecież obok jest szkoła, mnóstwo ludzi chętnie podjechałoby do centrum w godzinach popołudniowych. Sama czasem pojechałabym autobusem np. po zakupy ale na sama myśl, że mam iść pół godziny w jedną stronę, a potem z zakupami w drugą się odechciewa.

Gosscc 1111

PGK Suwałki doskonale zajmuje się samo sobą, a pasażerowie tylko w działalności przeszkadzają. Prezes ma  kłopot z kierowcami którzy go pozwali, kierowcy mają kłopot z konkurencją w postaci prywatnej firmy. Kto by tam sobie głowę zawracał rozkładem. Miasto rozkopane w centrum na kilka mc a PGK jakby nie zauważyło. Rozkład się dostosuje po jesieni, bo ktoś zauważył, że Utrata się odkorkowała. Nie wiedzieć czemu Kościuszki wypadła z rozkładu autobusów jeszcze przed jej zamknięciem, więc tym też nikt się nie przejmuje. Miasto udaje że kłopotu nie ma, bo to przecież spółka, a ona jak to spółka sama się rządzi.

 

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Podaj wynik działania: 4.x.2:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć