strajk nauczycieli

Zaczęty przez dziamajda, 24 Kwi 2019, 15:53:22

« poprzedni - następny »

dziamajda

Nie wiem jak wy ale ja uważam że nauczyciele powinni strajkować w wakacje. Przez ponad 2 miesiące mogliby sporo wynegocjować????

Suwak

To z filmu sprzed 17-u lat...
"Nie, no to nie do wiary. Nie, to być nie może. Osiem lat podstawówki i cztery liceum. Potem pięć, bite, studiów, dyplom z wyróżnieniem, dwadzieścia lat praktyki, i oto mi płacą, jak by ktoś dał mi w mordę. Ja p..., k...! O, bracia poloniści, siostry polonistki, sto trzydzieścioro było nas na pierwszym roku. Myśleliśmy, że nogi Boga złapaliśmy, że oto nas przyjęto do szkoły poetów. Szkoła poetów, Dżizus, k..., ja p...! Przez pięć lat stron tysiące, młodość w bibliotekach. A potem bida, bida i rozczarowanie! A potem beznadzieja i starość pariasa i wszechporażająca nas wszystkich pogarda, władzy od dyktatury, aż po demokrację, która nas, kałamarzy, ma za mniej niż zero. Dlaczego władza każdej maści ma mnie za nic? Czy czerwona, czy biała, jestem dla niej śmieciem, k...! Pod każdą władzą czuję się jak kundel! Czemu nie jestem chamem ze sztachetą w ręku? Ktoś by się ze mną liczył gdybym rzucił cegłą! A przecież stanowimy sól ziemi. Tej ziemi! Mimo że nie jesteśmy prymitywną siłą, dyktaturami zawsze wstrząsają poeci! Wtedy nas potrzebują, zrozpaczone masy, które nie widzą dalej niż kawał kiełbasy! Które nie widzą dalej…

Gosc forum

Doskonały pomysł ze strajkiem w wakacje.
Lekarze powinni strajkować zaraz po dyżurach, urzędnicy w sobotę i niedzielę, a panie z biedroniki niech robią strajk głodowy od 23:00 do 6:00 rano

Ass

Nikt nie karze być nauczycielem nie podoba się niech idą do normalnej pracy gdzie zarobią godziwe pieniądze i będę pracowali 40 godzin w tygodniu i 26 dni urlopu. Może wtedy zmienią zdanie a na ich miejsce przyjdą inni może z większą empatią i zaangażowaniem.

Suwak

Empatią do "czego'? Twoich bękartów z 500+?
Wiecznego żądania specjalnego traktowania tychże? To sam (sama) sobie ucz wartości z tekstów Martyniuka a a resztę wolnego czasu poświęć na ustalenie kto Ci je zmajstrował? Przeklęty Katoliban!!!!

Anty

Ale nie podoba się to nie ucz a nie narzekaz że Ci źle. Piekarz narzeka że piec chleb musi ?
Macie zarobki podchodzące pod 3000 , godziny pracy, praca po godzinach w domu ? Na przerwach po 45 minutach lekcji możecie sprawdzać sprawdziany.  No ale po co lepiej kawę wypić .
W normalnej pracy masz 15min przerwy na 8h pracy a tu co niecała godzinę.
Nie podoba się to można do porta iść. Twoja przyszłość w twoich rękach

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Czy jesteś człowiekiem?:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć