Studia - warto na nie jeszcze iść?

Zaczęty przez czarnota, 11 Kwi 2019, 10:39:07

« poprzedni - następny »

czarnota

Jak wam się wydaje, czy warto jeszcze iść na studia w dzisiejszych czasach? 5 lat, które można by spożytkować na inne cele niż studiowanie. Jak wam się wydaje?

deff

Zależy co Cię interesuje. Jeśli nie masz sprecyzowanych celów to faktycznie nie warto, to będzie stracony czas. Jeśli jednak jakiś kierunek faktycznie Cię pociąga to zawsze warto. :-) Trzeba pamiętać, że same studia nic nie dają - oprócz wiedzy. Warto podczas nich robić kursy, chodzić na warsztaty, udzielać się w wolontariatach albo stażach, starać się być tam gdzie dzieją się rzeczy związane z przyszłym zawodem. Jednym słowem - poznawać branżę od jej praktycznej strony. :-) Wtedy będzie dużo łatwiej zdobyć pracę w zawodzie.

Trzeba też pamiętać, że są zawody, do których uprawniają tylko skończone studia - lekarz, prawnik, nauczyciel etc.

starak

#2
11 Kwi 2019, 14:19:51 Ostatnia edycja: 28 Kwi 2019, 20:11:45 by starak
Warto dodać jeszcze, że obecny system podzielony jest tak, że na początku jest 3-letni licencjat a dopiero później 2-letnie studia uzupelniające magisterskie.
Po licencjacie możesz w zasadzie zakończyć naukę, jeżeli uznasz, że masz na tyle dużą wiedzę, aby podjąć satysfakcjonującą pracę zarobkową. Studia to też okres liczych przywilejów, czas pewnej beztroski itd. To wszystko powinno być oczywiście brane pod uwagę.  Odsyłam jeszcze tutaj: https://www.konto-studenckie.pl/porownanie-kont-studenckich.php
Studenci mają też darmowe konta bankowe.

niegłupi

lepiej nie iść tylko jechać  :) im dalej od regionalnych "uczelni" tym lepiej i tyle

niegłupi


nutelka

#5
17 Kwi 2019, 10:37:20 Ostatnia edycja: 25 Kwi 2019, 07:18:38 by nutelka
Oczywisćie, że warto jest się wybrać na studia. Polecam jednak tutaj zwracać uwagę na dwie rzeczy

Czy kierunek jaki studiujemy nas interesuje i czy praca po nim będzie nam sprawiała przyjemnośc bo nie ma niczego gorszego niż studiowanie tego czego się nie lubi
Jak również czy kierunek jest konkretny oraz daje mozliwosć zdobycia konkretnego wykształcenia. Co w dzisiejszych trudnych czasach na rynku pracy również ma duże znaczenie.

Tak poza tym nie trzeba iśc na studia aby zdobyc dobre i konkretne wykształcenie. Można zdecydować sie na przykład na kurs z zakresu kosmetyki.  https://lukomades.pl/ Który daje również dobre perspektywy, szczególnie, ze takie usługi są coraz bardziej poszukiwane.   

sztaner


wikotor

Oczywiście, że warto, aby dostać dobrą pracę trzeba mieć skończone studia. Jakie? zależy od tego kim chcemy być, tu na przykład można przeczytać o drodze naukowej jaką trzeba przejść by zostać kuratorem sądowym bądź społecznym https://www.aplikuj.pl/porady-dla-pracownikow/909/jak-zostac-kuratorem-spolecznym-lub-sadowym dość ciekawy zawód i w przypadku kuratora sądowego z doświadczeniem - również dobrze płatny. Osoba chcąca pracować w tym zawodzie powinna wybrać studia pedagogiczno-psychologiczne.

janekNowy


Misia34

Pewnie, że warto iść na studia. Ale oprócz tego warto też pomyśleć o dodatkowym rozwoju, a dokładniej o nauce języków obcych. Jak widać na stronie https://www.speak-up.pl/angielski-dla-studentow szkoła językowa Speak-Up organizuje nawet specjalne kursy angielskiego dla studentów. Jest to szkoła z wieloletnim doświadczeniem, więc na pewno będziecie zadowoleni :)

 

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Jakie miasto jest stolicą Włoch?:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć