Ogrzewanie domu

Zaczęty przez vi_to, 07 Mar 2019, 15:09:11

« poprzedni - następny »

vi_to

Witajcie
W tym roku muszę wymienić ogrzewanie (mam stary kocioł CO) i zastanawiam się czy wymienić całą instalacje na nową, także CO czy inwestować w jakieś nowsze rozwiązania. Zainteresowała mnie rekuperacja tylko pytanie czy faktycznie jest to takie fajne jak piszą i po jakim czasie się to zwraca. Macie może jakieś doświadczenie z rekuperatorami? Ktoś może coś więcej mi o tym powiedzieć, bo wiadomo, że sprzedawca będzie zachwalać i mówić, że się opłaca. Zima się kończy więc teraz może będzie taniej :D

gosc-aqq33-kitek

Sprzedawaj gdzie indziej.

infreco

Rekuperacja jest fajna i jest to chyba najważniejsza instalacja w domu. Wentylacja traktowana jest po macoszemu, a to właśnie od prawidłowej wentylacji zależy nasze samopoczucie, zdrowie i dobry sen. Wentylacja grawitacyjna praktycznie w domu nie działa. Tylko z nazwy jest to wentylacja. Także jeśli stawiasz pytanie w jakim czasie się zwraca to odpowiedź nie jest taka prosta. Bo jeśli jak 98% społeczeństwa zamykasz wszystkie szpary żeby nie dostawało się do budynku zimne powietrze zimą, to nie ma co liczyć na zwrot inwestycji. Z prostego powodu. W końcu będziesz miał wentylację. Do tej pory nie trzeba było ogrzewać powietrza którego nie wymieniałeś.
Jeśli jednak wentylacja jakimś cudem działała zgodnie z normami przewidzianymi dla wentylowanych pomieszczeń to wtedy faktycznie można zaoszczędzić ok. 50% kosztów na ogrzewaniu, ale jest to tylko teoria.
Mimo wszystko wentylacja mechaniczna w nowoczesnych budynkach to konieczność i zdrowy rozsądek.

kaczorgigant

Również jestem tego zdania! Wentylacja w firmie, domu to podstawa. To już nie chodzi o oszczędności, ale o jakość powietrza którym się oddycha. Zarówno w domu jak i w pracy spędzamy dużo czas więc warto zastanowić się nad instalacją takiego rozwiązania. Oczywiście warto wcześniej sprawdzić jak wygląda kwestia badania jakości powietrza czy czyszczenia wentylacji. W tym miejscu wklejam ciekawy artykuł dotyczącą badania jakości powietrza: http://www.sitpol.com.pl/na-czym-polega-badanie-jakosci-powietrza/ . Przyznam szczerze, że od kiedy sam posiadam wentylację w domu to dość mocno interesuję się kwestią jej konserwacji, a także kwestią jakości powietrza. Z tego co zdążyłem zauważyć to nie tylko ja tak mam. Co raz więcej rodzin decyduje się na wentylację i to ze względu na poprawę jakości powietrza.

vi_to

Dzieki za odpowiedzi. Mam jeszcze pytanie czy ktoś z Was to stosuje i może powiedzieć mi o kosztach? Różnie o tym mówią niektórzy twierdzą, że lepiej zainwestować w pompy ciepła inni, że mam założyć ogrzewanie podłogowe... Zaczynam już się w tym wszystkim gubić

infreco

Pomysłów na ogrzewanie domu jest wiele. Nie ma najlepszego rozwiązania. Bardzo dużo zależy od lokalizacji domu,  konstrukcji i jego architekturze. Modna zaczyna być taka kombinacja Fotowoltaika + elektryczna mata grzejna na podczerwień + pompa ciepła na potrzby c.w.u. To rozwiązanie raczej do małych domów.
Jeśli masz dostęp do miejskiej sieci PEC lub do sieci gazowej to nie ma co się zastanawiać tylko korzystać.
Jeśli znowu chodzi o rekuperację, sam nie używam bo mieszkam w bloku (chociaż też są rekuperatory mieszkaniowe). Za to montujemy m.in. rekuperację. Ludzie są naprawdę zadowoleni. Za plusy uważają nie tylko lepszą jakość powietrza, ale też że nie ma mowy o wilgoci w domu. Nie ma roszenia na oknach, ubrania szybciej schną, znacznie szybciej pozbywasz się nieprzyjemnych zapachów.
A to czy się opłaca finansowo... tak jak wcześniej napisałem... nie oszczędzisz raczej na ogrzewaniu. Za to kupisz sobie bardzo ważny komfort.

jacussy

Ogrzewanie domu można łatwo rozwiązać montując rekuperację. Ja dobrego montera rekuperacji znalazłem na https://www.wojwent.com/rekuperacja/

bursky

04 Lip 2019, 11:21:46 Ostatnia edycja: 10 Lip 2019, 11:10:18 by bursky
Obecnie coraz więcej osób korzysta z alternatywnych źródeł ogrzewania w stosunku do węgla - mam na myśli gaz lub opcjonalnie elektryczność.
Kierunek zmian jest służny, pytanie tylko czy wystarczy gazu a przede wszystkim energii elektrycznej. Piszę to zwłaszcza w kontekście zwiekszonego zapotrzebowania na prąd oraz braku inwestycji ze strony państwa.
Proponuje tutaj jeszcze sprawdzić: http://niezbednikelektryka.pl/

moderators

Rekuperacja jest fajna i jest to chyba najważniejsza instalacja w domu. Wentylacja traktowana jest po macoszemu, a to właśnie od prawidłowej wentylacji zależy nasze samopoczucie, zdrowie i dobry sen. Wentylacja grawitacyjna praktycznie w domu nie działa. Tylko z nazwy jest to wentylacja. Także jeśli stawiasz pytanie w jakim czasie się zwraca to odpowiedź nie jest taka prosta. Bo jeśli jak 98% społeczeństwa zamykasz wszystkie szpary żeby nie dostawało się do budynku zimne powietrze zimą, to nie ma co liczyć na zwrot inwestycji. Z prostego powodu. W końcu będziesz miał wentylację. Do tej pory nie trzeba było ogrzewać powietrza którego nie wymieniałeś.
Jeśli jednak wentylacja jakimś cudem działała zgodnie z normami przewidzianymi dla wentylowanych pomieszczeń to wtedy faktycznie można zaoszczędzić ok. 50% kosztów na ogrzewaniu, ale jest to tylko teoria.
Mimo wszystko wentylacja mechaniczna w nowoczesnych budynkach to konieczność i zdrowy rozsądek.

Bardzo dobra uwaga. A co sądzisz o takim ogrzewaniu http://buderus-inserw.pl/uslugi-hydrauliczne/instalacje-grzewcze-centralne-ogrzewanie

VasiliyCos

Alternatywą dla gipsowych sufitów podwieszanych sa sufity napinane https://dobresufity.pl . Efekt jest taki sam ale montaż trwa o wiele krócej i nie powoduje bałaganu jak przy standardowym kładzeniu płyt karton-gipsowych. To świetne rozwiązanie kiedy chcemy zamaskowac krzywy sufit czy np pękniecia trudne do ukrycia.

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Czy jesteś człowiekiem?:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć