Dużo zabitych na polskich drogach

Zaczęty przez starak, 25 Wrz 2018, 14:00:42

« poprzedni - następny »

starak

Statystyki są przerażające. W ostatni weekend zginęły 63 osoby.

Nie zawsze przyczyną wypadków jest brak dobrych dróg.
Nieraz wystarczy po prostu pomyśleć, wyjechać z domu godzinę wczesniej,
zwolnić o 10-20 km/h, nie rozmawiac przez komórkę, nie pić alkoholu.

Wszystkim wyjeżdżającym życzymy szczęśliwych powrotów.

001234

Dla mnie straszne jest to,że policja(przynajmniej  w Suwałkach) całkowicie olewa przejazdy kierowców na czerwonych światłach.
Dziś nad ranem przechodząc przejściem przy ul. Utrata od dworca na zielonym mało mnie nie potrącił autobus firmy "LUX Express".
Aż się zatrzymałem w połowie drogi na tych pasach i u mu ustąpiłem ale myślę,że to kwestia czasu kiedy on albo podobny do niego czub mnie lub kogoś innego potrąci lub zabiję

nutelka

26 Wrz 2018, 06:35:43 Ostatnia edycja: 01 Paź 2018, 13:42:26 by nutelka
Wbrew pozorom wcale tak dużo osob nie jeździ w Polsce pod wpływem alkoholu. Myśle,że nie jest to większa liczba niz w przypadku innych krajów. Niestety ale pośrednia przyczyną wypadków jest moim zdaniem stan polskich dróg, który nie jest zbyt dobry.... Kiepska nawierzchnia, kiepskie oznakowanie. Wpływa to na ograniczenie koncentracji.
Poza tym w trudnych warunkach pogodowych drogi są źle oznaczone. Powinno się zdecydowanie montować więcej oświetlenia tego typu: http://tioman.pl/pl/kocie-oczka-drogowe-stalowe-2-stronne

assssss

Tu nie chodzi o drogi tylko o to ze Polacy nie potrafią jeździć na drogach szybkiego ruchu i autostradach. Stad w Polsce jest tez bardzo duzo wypadków nawet na dobrych trasach.Jazda na zderzaku rządzi, na zachodzi  dostaje się za to duze mandaty u nas mistrzowie kierownicy jada 120 na godzinę  metr za innym samochodem, chwila nieuwagi i wypadek.

vi_to

Dużo wypadków jest także z udziałem maszyn rolniczych bo nie mają prawidłowego oświetlenia. No ale zobaczcie sami przecież takie lampy do przyczep rolniczych nie są drogie, więc dlaczego tak dużo osób ich nie wymienia. Czasami nie trzeba nawet wymieniać wszystkiego tylko wystarczy żarówka w światłach

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Jaki mamy rok?:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć