Ile pieniędzy poszło na ślub i wesele?

Zaczęty przez bursky, 19 Wrz 2018, 08:09:42

« poprzedni - następny »

bursky

Ile pieniędzy poszło wam na ślub i wesele? Ilu zapraszaliście gości? Pytam, w kontekście przyszłych przygotowań do ślubu i wesela.

trezors

#1
19 Wrz 2018, 11:07:02 Ostatnia edycja: 25 Wrz 2018, 10:22:05 by trezors
Są pewne wydatki stałe, których nie da się przeskoczyć. Należą do nich strój na ślub, wynajęcie orkiestry lub DJ, fotograf (minimum). Są też bardziej elastyczne wydatki, takie jak koszt przysłowiowego talerzyka dla gości weselnych, koszt samochodu itd.
W sieci jest dosyć dużo poradników z tego zakresu. Proponuję zapoznać się z nimi.
Tutaj info: http://hotelnabloniach.pl/blog/zaplanowac-budzet-weselny/ jak trzeba zaplanować budżet ślubny.

makro

U mnie wyszło około 33 tys. za 85 osób bez kosztów wynajęcia samochodu i kamerzysty, ale trudno liczyć wszystko łącznie, bo nie płacisz za to od razu. Najważniejsze to znalezienie wolnego terminu jednocześnie dla sali i zespołu lub DJ'a - coraz rzadziej udaje się zorganizować wesele w przeciągu roku. Dlatego warto jak najszybciej zarezerwować sobie miejsce, bo poszczególne koszty i tak będą rozłożone w czasie, więc nie odczuwa się tego tak boleśnie. Najwięcej kosztują tzw. talerzyki, ale trzeba uważać, bo różne sale ustalają jakieś swoje dodatkowe zasady - np. każą płacić za przykrycie krzeseł, pokrojenie tortu, roznoszenie wódki czy nawet za to, że światło się pali. Także żeby nie zbiednieć lepiej dokładnie o to się dopytać.

Ada4

Ja raczej zdecydowałabym się na kamerzystę, chociaż do mojego wesela jeszcze daleko. Sama mam taką pamiątkę ze studniówki i bardzo miło mi się to wspomina. Jeżeli szukacie dobrego kamerzysty to sprawdźcie ofertę firmy https://onelovemovie.pl/ W przypadku takich usług liczy się dobry sprzęt. Musi on być naprawdę dobrej jakości.

moleko21

Wszystko to kwestia naprawdę indywidualna. Są jednak rzeczy, na których oszczędzać nie radzę. Na pewno mowa tutaj o orkiestrze i jedzeniu. Byłam ostatnio u przyjaciółki z Wrocławia i robiła wesele w Starej Garbarni. Możesz zobaczyć - https://goo.gl/maps/vZhEcKNs66N2 . Było dosłownie idealnie! Właśnie tak wyobrażałabym sobie swoje wesele :)

mczay

Na moje wesele wydałem dość dużo ale to dlatego że robiłem je w reprezentacyjnym hotelu https://windsorhotel.pl/organizacja-wesel pod warszawą i nie szczędziłem środków. Ale warto było, goście byli zachwyceni, mi też podobało się jak zorganizowali całość, jedzenie było smaczne, obsługa profesjonalna. No i pokoje mają ładnie urządzone, przestronne,  miały na wyposażeniu wszystko co potrzebne.

 

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Jakie miasto jest stolicą Włoch?:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć