Ile pieniędzy poszło na ślub i wesele?

Zaczęty przez bursky, 19 wrz 2018, 08:09:42

« poprzedni - następny »

bursky

Ile pieniędzy poszło wam na ślub i wesele? Ilu zapraszaliście gości? Pytam, w kontekście przyszłych przygotowań do ślubu i wesela.

trezors

#1
19 wrz 2018, 11:07:02 Ostatnia edycja: 25 wrz 2018, 10:22:05 by trezors
Są pewne wydatki stałe, których nie da się przeskoczyć. Należą do nich strój na ślub, wynajęcie orkiestry lub DJ, fotograf (minimum). Są też bardziej elastyczne wydatki, takie jak koszt przysłowiowego talerzyka dla gości weselnych, koszt samochodu itd.
W sieci jest dosyć dużo poradników z tego zakresu. Proponuję zapoznać się z nimi.
Tutaj info: http://hotelnabloniach.pl/blog/zaplanowac-budzet-weselny/ jak trzeba zaplanować budżet ślubny.

makro

U mnie wyszło około 33 tys. za 85 osób bez kosztów wynajęcia samochodu i kamerzysty, ale trudno liczyć wszystko łącznie, bo nie płacisz za to od razu. Najważniejsze to znalezienie wolnego terminu jednocześnie dla sali i zespołu lub DJ'a - coraz rzadziej udaje się zorganizować wesele w przeciągu roku. Dlatego warto jak najszybciej zarezerwować sobie miejsce, bo poszczególne koszty i tak będą rozłożone w czasie, więc nie odczuwa się tego tak boleśnie. Najwięcej kosztują tzw. talerzyki, ale trzeba uważać, bo różne sale ustalają jakieś swoje dodatkowe zasady - np. każą płacić za przykrycie krzeseł, pokrojenie tortu, roznoszenie wódki czy nawet za to, że światło się pali. Także żeby nie zbiednieć lepiej dokładnie o to się dopytać.

wojmik562

My sprawdzamy, ile to kosztuje, ponieważ ślub moich marzeń, to na pewno wersja plenerowa i styl boho. Jest to teraz bardzo popularne i na stronie http://pikniki-imprezy.pl/oferta/organizacja-wesel-plenerowych/ możesz sobie sprawdzić firmę, która takie wesela organizuje. Myślę, że warto decydować się nawet na te wszystkie nowości w świecie ślubów, ponieważ mają być spełnione przede wszystkim nasze marzenia.

 

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Użytkownik:
Email:
Weryfikacja:
Pozostaw to pole puste:

Wpisz litery widoczne na obrazku
Posłuchaj liter / Prośba o inny obrazek

Wpisz litery widoczne na obrazku:
Jakie miasto jest stolicą Włoch?:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć