Co na zatkane ucho?

Zaczęty przez kirps, 13 wrz 2018, 12:53:24

« poprzedni - następny »

kirps

Witam :) mam zatkane ucho, walczę z tym od kilku miesięcy... może nawet od roku... co jakiś czas udawałam się do specjalisty i ciągle jest tak samo - co chwilę przechodzi - odtyka się i zatyka na nowo - strasznie mnie to irytuje - nie jestem w stanie normalnie pracować :/ słyszę siebie jakbym krzyczała a innych niezbyt dobrze, czasem boli - tępy ból wewnątrz ucha ponadto szyja, barki i prawa strona tyłu głowy są jakby sztywne, ścierpnięte :/

Co robić?

starak

13 wrz 2018, 14:18:21 Ostatnia edycja: 17 wrz 2018, 06:40:22 by starak
Czy przypadkiem nie jest to zatkanie ucha woskowiną? Właśnie coś takiego powoduje takie nieprzyjemne uczucie oraz ograniczenie słyszenia. Bardzo często jest spowodowane nieprawidłową higieną uszu. Używaniem patyczków zamiast delikatnym myciem palcem ( woskowina w głębszych partiach przewodu usznego nie jest niczym złym i nie powinno sie jej usuwać a używanie patyczka sprawia,ze te woskowinę upychamy). Wybierz sie do apteki po płyn do rozpuszczania woskowiny.

Jeśli to nie pomoże to trzeba będzie się wybrać do rodzinnego. Rodzinny przypisze Ci jakieś środki, ewentualnie wystawi skierowanie do lekarza laryngologa.
https://zdrowie.tvn.pl/a/sposoby-na-zatkane-ucho-jak-odetkac-domowe-sposoby%20

Mętor

Mniej śluzu spod napletka :o

annasd

Laryngolog. na NFZ na Putry

znachor

Pol litra wódki, dwa portery wlewasz do garnka, podgrzewasz, dajesz pól szklanki miodu . Pijesz gorące , szklankę przed snem. Tydzień i pomoże.

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Użytkownik:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć