Okradanie mieszkańców

Zaczęty przez rafcio1282, 12 lip 2018, 11:50:53

« poprzedni - następny »

rafcio1282

Inaczej tego nazwać nie można bo ja się pytam dlaczego mieszkańcy miasta mają być sponsorem Wigier.!?
To że sponsorem Wigier jest PWiK czy PEC to w gruncie rzeczy jest nim każdy z nas mieszkańców!!
Chyba że PWiK ma nadmiar pieniędzy ale nie sądzę z uwagi na to iż podnieśli cenę zimnej wody i ścieków!!!

Robert Grzybiński

Każdy jest sponsorem Wigier chce czy nie chce. Myjesz się - płacisz na Wigry, ogrzewasz mieszkanie -  płacisz. Nie wiadomo jakie jeszcze miejskie spółki sponsorują klub, na pewno OsiR - ogrzewanie płyty, utrzymanie porządku, murawy, remonty, inwestycje, prąd. Do tego dochodzą coroczne dotacje, stypendia dla trenerów i zawodników. Miasto zapewnia mieszkania trenerom i zawodnikom - wszystko to dzieje się na rachunek mieszkańców. Zamiast dbać o dobre i tanie usługi komunalne - koszty dotacji są przerzucane na mieszkańców w postaci zawyżonych rachunków. Niedawno PWiK podniósł m.in. z tego powodu opłaty. Tak naprawdę nikt nie policzył ile to jest w skali roku. Podejrzewam że kwota wynosi gdzieś pomiędzy 5 z 10 milionów. Ani prezydent ani radni nie są zainteresowani by policzyć koszty utrzymania Wigier, a jest to raptem kilkadziesiąt zdrowych, pełnosprawnych osób. Dziwi też, że także radni opozycyjni są za utrzymaniem tego niejasnego systemu dojenia miasta przez działaczy jednej jedynej dyscypliny, tak jakby nie było innego sporu w Suwałkach - wszyscy jednogłośnie głosowali za kolejnymi dotacjami do klubu. Tymczasem klub wymyślił kolejny sposób skoku na miejską kasę: miasto ma kupić akcje spółki Wigry S.A. Szykują się też inne kolejne wydatki: modernizacja oświetlenia (suma nieznana, przetarg). Nie wiadomo czy Wigry płacą za hektary terenu i infrastrukturę - wątpię (kluby w Polsce zwykle płacą). Tak oto najbogatsza dyscyplina w Polsce i w Europie żeruje na nie najbogatszych mieszkańcach. Zawodową ligę działacze próbują nazwać "sportem". Żart jakiś: czy kilkaset osób wyjących na trybunach to jest sport ? Tymczasem klub nie ma programu szkolenia młodzieży, a nasze pieniądze idą na zdrowych byków. Wstyd.

deus

zgadzam się z przedmówcami. Nie nie pytał mieszkańców czy może wydawać pieniądze na ten klubik.

Mama4455

To jest tak popularny sport, że powinni utrzymywać się sami. Mnie osobiście piłka nie interesuje ...

Oki

Jak wyzej popieram - mi nikt nie placi za moje hobby

Gosc z Suwalk

Najgorsze jest to, że te wszystkie pieniądz są poukrywane po kątach, żeby nie było widać ile tego naprawdę jest.

BRY

Mnie nie interesuje park i fontanny, też nie chcę za nie płacić. Nie interesuje mnie SOK nie chodzę, nie byłem nie chcę aby moje podatki na to szły. Nie chodzę do kościoła i nie zgadzam się na płacenie jakichkolwiek pieniędzy na nich, przekazywanie działek itp itd w ogóle na nic co jest opłacane przez miasto sie nie zgadzam, aquapark, koszenie trawy, sprzątanie, są śmietniczki niech se każdy wyrzuca do śmieci. Żłobki też są prywatne więc kto chce niech zapisze dziecko nie zgadzam się na płacenie z podatków. I te łubudubu co to ostatnio 3 dni było też się nie zgadzam, nie interesuje mnie to coś, nie zgadzam się płacić za to. W zalewie się nie kąpię i też się nie zgadzam na ratownika i utrzymywanie budynków tam. Z wielu innych rzeczy nie korzystam i ich nie potrzebuję i nie chcę aby moje podatki na to szły. Najlepiej niech idą na wiejską tam wiedzą co z tym zrobić.
Opłaty rosną za wodę bo taki wybraliście rząd i takie wprowadza opłaty(nie mylić z podatkami bo oni nie wprowadzają podatków tylko opłaty)

rafcio1282

Co ma piernik do wiatraka!?
Opłaty za wodę i ścieki podnosi nie rząd a samorząd który żeśmy też sami wybrali!
To po pierwsze.
Po drugie PWiK czy PEC to nie jest prywatny folwark prezesa czy prezydenta miasta tylko miejska spółka która funkcjonuje w głównej mierze dzięki opłatom od mieszkańców za dobra które dostarcza.
Stając się sponsorem klubu powiększa deficyt spółki -tak deficyt bo skoro podnoszą cenę wody przy jednoczesnym sponsorowaniu tak to trzeba odbierać!
I po trzecie.
Klub piłkarski Wisła Kraków zalegając z opłatami za wynajem stadionu i inne media od miasta Kraków nie dostałby   licencji na grę w Ekstraklasie i co miasto Kraków bez sentymentów ściągnęło należności nie bacząc co będzie z klubem.
Więc nie stawiaj mi na jedne szali np.szkoły która jest dobrem wszystkich z klubem piłkarskim który chodź lubię nie może być studnią do której pompowane będą pieniądze mieszkańców!

Marcin0911a

Skala żerowania przez Wigry na miejskich pieniądzach przekroczyła już wszelkie rozumne granice. Za kilka milionów  fundujemy wygodne życie peryferyjnych piłkarzy i ich obsługi. Piłka zabiera 90% miejskich funduszy przeznaczonych na sport. Zapominamy o sportowcach którzy są mistrzami Europy, Polski, odnoszą sukcesy na świecie. Jeśli BRY posługuje się demagogią, to i ja odpowiem demagogicznie: gdyby nie Wigry to raz na trzy lata moglibyśmy budować obiekt wielkości Suwalskiego Ośrodka Kultury albo: mielibyśmy dawno wyremontowane wszystkie szkoły łącznie z 5-tką. Szkoły nie sfinansują się same a grupka dorosłych, sprawnych byczków nie ma prawa żądać  pieniędzy na swoje hobby. I nie porównujcie tego z usługami publicznymi. Trzeba żądać od przyszłych kandydatów na radnych i prezydenta deklaracji czy i jak widzą klub oraz żądać aby wydatki były znane, ujęte w budżecie a nie poukrywane w różnych spółkach miejskich, dotacjach, stypendiach, bezpłatnych usługach, płaceniu za remonty, prąd, ogrzewanie,koszenie  i bóg wie gdzie jeszcze.

xdddd

Nie ma co ich za bardzo winić bo wielu z nas w poczuciu bezkarności by kradło.
Gdybyśmy żyli w normalnym kraju a nie republice bananowej to by prokurator postawił przed sądem i mecze Wigier by prezydent oglądał z za krat o ile by w więzieniu się zgodzili na cyfrowy polszmat Solorza-swoją drogą płatna TV dobrze funkcjonuje tyko w Polsce i Rosji a w krajach zachodnich mecze się ogląda raczej za darmo.

Najgorsza w tym wszystkim moim zdaniem jest bezkarność sędziów i prokuratorów

yddd

niech sponsorują ich ci co chodzą na te meczyki... a tłumów nie ma :) ta biedota z młyna nie da rady, bo ledwo na piwko i faje z przemytu ich stać :)

Marek K

trafiłeś Pan w sedno

ja22222

Najlepiej siedzieć i za przeproszeniem pieprz.. głupoty. Wigry to nie tylko jedna drużyna to drużyny które grają w 1 lidze, rezerwy i szkółka. Pewnie niech wasze dzieci lepiej siedzą przed komputerami tabletami całe dnie bo wy rodzice macie chociaż święty spokój dziecko nic od was nie chce nie potrzebuje. A zainteresujcie się tym przyjdz jeden z drugim na trening Wigier z dzieckiem może akurat złapie bakcyla. A do rafcio pierwsze dowiedz się o co chodzi z Wisła Kraków a potem przytaczaj sprawę.  W Krakowie są dwa kluby Wisła i Cracovia, widocznie władze miasta bardziej lubią Cracovię dlatego egzekwują długi od Wisły. W Suwałkach jest jedna drużyna i nie ma z tym problemu.

Gosc 1234

@ja22222 Ja też chcę wynająć stadion w cenie płaconej przez klub Wigry. Ile to kosztuje ?

ceglany_jak_cegła

Jak się nie ma kasy to się bankrutuje. Przykład Widzew.

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Użytkownik:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć