Rehabilitacja niemowlaka

Zaczęty przez nusia99, 17 maj 2018, 15:35:22

« poprzedni - następny »

nusia99

Witam. Chciałam zapytać mamy które chodziły ze swoim dzieckiem na rehabilitację związaną z napięciem miesniowym. Jak często są takie zajęcia i jak długo trwają no i przede wszystkim czy są skuteczne. Synek mój ma trzy miesiące i ostatnio na wizycie u lekarza stwierdzono napięcie mięśniowe w okolicy barków. Dostałam skierowanie na rehabilitację i mam już wyznaczony termin. Jeśli któraś z mam miała podobny problem proszę podzielić się swoimi spostrzeżeniami

ją 20

ja chodziłam z moim synkiem na rehabilitację się chodzi dwa tygodnie zajęcia trwają  ok pół godziny razem Z ubieranie i rozbieraniem.  jeżeli chodzi o efekty to jest kwestia indywidualna dziecka i stopnia nacięcia ja juz widziałam duze efekty po tygodniu

Mama dzieci

Rehabilitowalam dwójkę dzieci ze względu u jednego na obniżone napięcie, a drugiego wzmożone. Rehabilitacja trwa dwa tygodnie i później długo czeka się na wizytę u lekarza i kolejne rehabilitacje. Jeżeli nic poważnego się nie dzieje, to można czekać. Ja zapisałam dziecko na rehabilitację w innym miejscu i nie miało przerwy przez kilka miesięcy. Takie rozwiązanie polecam jeżeli problem jest duży.

Mama4455

Mam pytanie do mam dzieci z napięciem mięśniowym, czy bralyscie nospe w ciąży?

Mama dzieci

AgKa

Nospy nie brałam. Chodziłam z synem w ciągu roku pięć razy. Każdy turnus trwał 10 dni. Nie czekałam długo na wizyty kontrolne i kolejne rehabilitacje. Częstotliwość wizyt zależy chyba chyba od tego jaki jest stan dziecka. Mój synek urodził się w 7 miesiącu i miał bardzo wzmożone napięcie mięśniowe, ćwiczenia, szczególnie metoda Vojty bardzo pomogła. Wymaga od dziecka i od rodzica dużej cierpiwości, ale zddziałała cuda.

Igla

Chodzilam ze swoim synem na taka rehabilitację. Proszę nie oczekiwać cudów z samych zajęć ponieważ najważniejsze są jak najczęstsze treningi w domu. Zajęcia są po to aby nauczyć jak i co robić.  Nam pomogło ale trzeba być systematycznym. Dziecku to się podoba bo te ćwiczenia są jak zabawa. Maluchy to uwielbiają. Nospa nie ma z tym nic wspólnego. Przy pierwszym dziecku nie brałam a stwierdzono u niego wzmożone napięcie mięśniowe. Z córka zaś nospe lykalam jak tic taki i pomimo zagrożonej ciąży jest zdrowa jak byk. Powodzenia

FE2013

Żona chodziła z córkami - obie miały wzmożone napięcie. Początkowo dziewczyny chodziły 3 razy w tygodniu potem 2 razy, po pół godziny każda. Kiedy były zupełnie malutkie rehabilitacja szła całkiem dobrze, ale potem - kiedy były bardziej świadome to już było ciężko, bo krzyczały, płakały i nie chciały ćwiczyć. W sumie córki prawie rok się rehabilitowały. Chodziliśmy prywatnie oczywiście, bo na fundusz to raz że ciężko się dostać, a dwa - ćwiczenia odbywają się 1 na tydzień lub na 2 tygodnie. To zdecydowanie za mało. A efekty... no cóż, zależy od dziecka, od stopnia napięcia no i od rąk do których dziecko trafi.

Pozdrawiam i życzę Wszystkiego dobrego!

Frank
kolostrum forte

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Użytkownik:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć