koperty prezentowe weselne

Zaczęty przez Nieświadomy, 15 kwi 2018, 10:14:29

« poprzedni - następny »

Nieświadomy

Otrzymałem zaproszenie na wesele do znajomych. Mam pytanie do nowożeńców, którzy zbierali prezenty na własnym weselu.
Jaką kwotą bez "ujmy i uszczerbku" powinno się uzupełnić kopertę prezentową?

anabell1287

400 zł to minimum. No chyba, ze ktoś ma cieżką sytuację materialną, to i 300 od biedy, ale wtedy już na poprawiny nie wypada iść, bo to też kosztuje.
Gdybym nie miała takich kwot, to po prostu bym nie szła. Tyle co do kościoła, bo bawić się "na krzywy ryj" po prostu byłoby mi wstyd.

anabell1287

ps. u Kuzynki jeden znajomy dał...100 zł  :o i jeszcze przyprowadził osobę towarzyszącą+pchał się na poprawiny. Koperty nie podpisał, ale teraz wszyscy podpisują, więc wiadomo było kto tyle dał. Żaden honorowy człowiek tak nie robi, ale wiadomo, że nie brakuje takich co patrzą tylko gdzie się napić za darmo

ajajajajajajajaajajajaa

Co prawda ja swoje wesele mialam 2 lata temu, ale teraz Mlodzi za talerzyk placa okoo 200 zl. Wiec za pare "wypada" moim zdaniem dac minimum 400 zl aby nie bylo krzywdy i komentarzy w zaciszu domowym ???? bo wesele wiadomo ze sie nie zwraca ale moim zdaniem mniej niz 400 zl to tak troche nie ladnie ????

Asser879

Zgadzam sie z powyzszym. Ponizej 400 to duzy nietakt

Nieświadomy

Wszystkim dzięki za info, dużo mi pomogły.

Szybka odpowiedź

W szybkiej odpowiedzi możesz użyć kodów BBC i uśmieszków tak jak przy normalnej odpowiedzi.

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

Użytkownik:
Email:

Skróty: naciśnij alt+s aby wysłać wiadomość, alt+p aby ją podejrzeć